Najbolja TV serija Sinise Pavica

Najbolja TV serija Sinise Pavica

  • "Позориште у кући" (1973-1975)

  • "Врућ ветар" (1980)

  • "Бољи живот" (1987-1991)

  • "Срећни људи" (1992-1996)

  • "Породично благо" (1998-2002)

  • "Стижу долари" (2003-2005)

  • "Бела лађа" (2006-2010)


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Haiter

Zainteresovan član
Poruka
121
Синиша Павић (22. јануар 1933, Сињ) је српски сценариста, аутор више ТВ серија.

Павић је писао сценарије за ТВ серије "Дипломци" (1971), "Позориште у кући" (епизоде у периоду 1973-1975), "Врућ ветар" (1980), "Последњи чин" (1981), "Бањица" (1984), "Бољи живот" (1987-1991), "Срећни људи" (1992-1996), "Породично благо" (1998-2002), "Стижу долари" (2003-2005), "Бела лађа" (2006-2010).

Такође је писао и сценарија за филмове, као што су: "Отписани" (1974), "Лаф у срцу" (1981), "Тесна кожа" (1982), "Тесна кожа 3" (1988), "Тесна кожа 4" (1991).
 
Joj, toliko ga ima, i toliko se ''ofucao'', od repriza, vec 15 godina samo gledamo njegove serije.
Nekada je mozda i bio interesantan, ali tolliko forsiranje jednog istog autora dovodi do zasicenja, kako gledalaca, tako i autora. A ko zna koliko fenomenalnih scenarija nekih drugih autora cuci u fiokama
...mislim, sta reci, kao da su ga izabrali za jedinog, dozivotnog scenaristu RTS ... i posle Pavica- Pavic
 
Poslednja izmena:
Kakav je takav je ali nazalost bolje serije nemamo, mislim kad vidim one serije tipa Nasa mala klinika, SIS, Ljubav navika panika, onda one hrvatske sapunice i ono sere mi se............mislim stvarnmo ono vredja inteligenciju.

Pre cu da gledam Belu Ladju makar po 15-ti put noge gore pomenute serije.
 
Kakav je takav je ali nazalost bolje serije nemamo, mislim kad vidim one serije tipa Nasa mala klinika, SIS, Ljubav navika panika, onda one hrvatske sapunice i ono sere mi se............mislim stvarnmo ono vredja inteligenciju.

Ja bih dodao i "Kursadžije" :mrgreen:

Hrvatske sapunice isto, jedino je "Bitange i princeze" solidna. Mada i to jedva da sam tri-četiri puta pogledao...

Pre cu da gledam Belu Ladju makar po 15-ti put noge gore pomenute serije.

Takođe. Moj glas ide "Lađi".
 
mene nervira što su sve njegove serije upakovane u taj neki jednolični polugrađanski duh, sve je nekako predvidivo i ušminkano... nije ni čudo što je na rts... inače su ok većina... blago zbog bisenije... lađa mi se sviđa zbog prikaza realnosti al tolko populistička...
 
Ipak moj glas ide Surdi i "Vrucem vetru" :mrgreen: Neponovljiva serija,sa sjajnim glumcima.Na drugom mestu je "Bolji zivot",najbolja od tih porodicnih serija iz njegovog opusa."Pozorsite u kuci" je delo Novaka Novaka i bilo bi blasfemicno prema njemu da ovu seriju svrstamo kao Sinisinu.I zasto nema "Diplomaca" na listi? :dontunderstand:
 
Meni je recimo Bela Ladja najjaca zato sto je Pavic spojio likove iz prethodnih serija i filmova:

Srecko Sojic i Pantic(Tesna koza)
Tihomir Spic (Porodicno blago)
Ozren Soldatovic (Srecni ljudi)

Serija kroz humor prikazuje danasnju politicku scenu kod nas.Najvise humora ima a dosta i istinitih stvari kao recimo odnos tajkuna i politicara koji su u njihovoj senci.
 
Poslednja izmena:
Chovek koji je voleo sve ove serije je jednom prilikom izjavio:"Kako se ovaj super snashao. Pravi nas majmunima mlateci pare na staru slavu, a stoka, gde i ja spadam, pada na to. Pametan je ovaj Sinisha!!!" Ja na to dodajem PAMETAN JE OVAJ CHOVEK.

To je u neku ruku tacno,ali je i cinjenica da ne postoji neki ozbiljan konkurent Pavicu.Dugo,dugo nisam gledao neki kvalitetnu domacu seriju,sve do "Roda".A nas narod funkcionise po principu,daj sta das...Ali ipak,treba odati priznanje Pavicu jer je priblizio komediju narodu,nekim stvarnim likovima iz njihovog zivota i okruzenja...Problem je,a tu se slazem sa tvojim postom,kada je sve to postalo sablon...
 
Ipak moj glas ide Surdi i "Vrucem vetru" :mrgreen: Neponovljiva serija,sa sjajnim glumcima.Na drugom mestu je "Bolji zivot",najbolja od tih porodicnih serija iz njegovog opusa."Pozorsite u kuci" je delo Novaka Novaka i bilo bi blasfemicno prema njemu da ovu seriju svrstamo kao Sinisinu.I zasto nema "Diplomaca" na listi? :dontunderstand:

To je u neku ruku tacno,ali je i cinjenica da ne postoji neki ozbiljan konkurent Pavicu.Dugo,dugo nisam gledao neki kvalitetnu domacu seriju,sve do "Roda".A nas narod funkcionise po principu,daj sta das...Ali ipak,treba odati priznanje Pavicu jer je priblizio komediju narodu,nekim stvarnim likovima iz njihovog zivota i okruzenja...Problem je,a tu se slazem sa tvojim postom,kada je sve to postalo sablon...

bas skroz tako...
 
pa da te serije ni nemaju alternativu, od humoristickih serija koje nisu njegove jedino Otvorena vrata sto su se proslavila, Crni Gruja je isto odlican (ovako prijatno me iznenadila ta serija, ocekivao sam da ce biti neko sranje) i ne znam dal se neko seca mozda serije "Mali kucni grafiti" emitovala se na pinku mozda pre 12,13 godina.....nije bas napravila komercijalni uspeh ali koliko se secam nije bila losa serija uopste (i ako je mozda tad jos uvek nisam ni razumeo najbolje)
Da ne zaboravimo svojevremeno Metlu bez drske :)

A od ovih ozbiljnijih serija Rode su bile stvarno dobre mada nisu mi bile lose ni recimo Gorki plodovi il Gore-dole.
 
pa da te serije ni nemaju alternativu, od humoristickih serija koje nisu njegove jedino Otvorena vrata sto su se proslavila, Crni Gruja je isto odlican (ovako prijatno me iznenadila ta serija, ocekivao sam da ce biti neko sranje) i ne znam dal se neko seca mozda serije "Mali kucni grafiti" emitovala se na pinku mozda pre 12,13 godina.....nije bas napravila komercijalni uspeh ali koliko se secam nije bila losa serija uopste (i ako je mozda tad jos uvek nisam ni razumeo najbolje)
Da ne zaboravimo svojevremeno Metlu bez drske :)

A od ovih ozbiljnijih serija Rode su bile stvarno dobre mada nisu mi bile lose ni recimo Gorki plodovi il Gore-dole.
Otkud ti sredom?
 
Nemoguće je odlučiti se, najbolje su mi Vruć vetar, Porodično blago, Srećni ljudi, Bela lađa je odlična samo mislim da je u njoj najbolji Šojić, ovi ostali onako, on je legenda zato se i serija najviše bazira na njemu što nije bio slučaj sa Tesnom kožom gde je Pantić bio glavni lik ( i da Nikola Simić je neuporedivo bolji Pantić nego Petar Kralj, dobar je Kralj glumac, daleko bilo, samo mislim da je ipak Simić pravi i bolji Pantić)...i Stižu dolari je dobra serija...glasam za Vruć vetar...
 
Његова најбоља серија и својеврсна стваралачка лабудова песма је "Врућ ветар".
Од "новијих" ствари му је подншљива прва сезона Бољег живота. Све остало боље да није писао.
 
Joj, toliko ga ima, i toliko se ''ofucao'', od repriza, vec 15 godina samo gledamo njegove serije.
Nekada je mozda i bio interesantan, ali tolliko forsiranje jednog istog autora dovodi do zasicenja, kako gledalaca, tako i autora. A ko zna koliko fenomenalnih scenarija nekih drugih autora cuci u fiokama
...mislim, sta reci, kao da su ga izabrali za jedinog, dozivotnog scenaristu RTS ... i posle Pavica- Pavic

E, svaka ti čast na komentaru :worth:

Meni je vala dojadio samo tako..

Zašto nema Diplomaca u anketi?
 

Back
Top