Azil Loznica - kuća strave i užasa

LOZNICA PROPGLASENA ZA GRAD BUDUCNOSTI. TURISTICKO MESTO. BANJA KOVILJACA ,VUKOV TRSIC,GRAD U DOLINI PLANINE GUCEVA I REKE DRINE , NA GRANICI SA BH ,MANASTIR TRONOSA, REKREACIONI CENTAR DRINA , SUNCANA REKA..........
AKO MI POSALJETE ADRESU VIDECETE SVA TA MUCENJA PASA U AZILU I OKO NJEGA
 
Svuda sam ja tu bio kada sam bio dete, u ambaru Vuka Karadžića sam držao bicikl jedno vreme.
Nema potrebe meni da šaljete slike već to uradite ovde tako što ćete otvoriti temu i naznačiti grad u kome je problem, isto tako na forumu životinjasko carstvo

Kako naterati neko da radi po propisima, treba republičkoj veterinarskoj inspekciji podneti prijavu protiv opštine jer je dužna da ima prihvatilište i poštuje propise. Nije loše ako problem iznesetei nekoj organizaciji jer predpostavljam da već imaju iskustva npr. Orka i sl.
 
JA SAM PODNELA PRJAVU PROTIV VETERINARSKOG INSPEKTORA JER NIJE HTELA DA IZADJE NA LICE MESTA TACNIJE U AZIL I YVESTI NADLEZNE ILI GA EVENTUALNO ZATVORI.
DOLAZILA JE TV FOKS I NIKAKVOG ODJEKA KOD GOSPODE IZ KOMUNALNOG U CIJEM JE SASTAVU AZIL NIJE

BILO .SVE PO STAROM. KAO PRSEDNIK DRUSTVA DOVODIM VOLONTERE I CEKAMO KAD CU SINTERI DA DODJU A VRLO CESTO I NEDODJU I TADA UPADNEMO SA SPREMLJENOM HRANOM NABRZINU IH NAHRANIMO A RETKO KAD STIGNEMO DA IM OCISTIMO JER ONI DODJU NA 15 DO 20 MIN.
HVALA NA POMOCI , PISACU, STAVLJACU SLIKE, A NAKRAJU ITUZBA .NAZALOST TAKVI SMO MI SRBI SAMO SILIMO STVARI
 
jedino mi preostaje da ih tuzim,. Pa zar stvarno mislite da razni inspektori kome sam se i pismeno obracala rade za obicne ljude i kako oni kazu za neobicne stvari misleci na zivotinje.Gospodja koja ima vrlo visoku funkciju u lokalnoj upravi ,na nase insistiranje da se resi problem napustenih pasa da ispostuju strategiju koju su pre dve godine potpisali koja strogo zabranjuje ubijanje sa puno ironije i ponizavanja ljudi koji rade i skupljaju hranu za te jadne zivotinje daje resenje problema i kaze , posto se toliko brinemo da svi uzmemo po 5 komada i da ih vodimo kuci.Za to vreme oni hvataju pse a azil sluzi kao prihvatni centar dok ih ne pobiju. Imamo svedocenja da ih nedeljom u jutarnjim casovima omamljuju anestetik strelicama i izvode u lovista i tako bivaju ubijeni od lovaca. deo njih umire u naj gorim mukama ,od razni bolesti , povreda ili se sami pojedu od gladi Nemogu vise da vam pisem , a ima puno toga , jer samo posecanje na sve to izaziva haos u mojoj glavi i neznam kolko jos mogu dugo ovo podneti. MI SE RAZUMEMO A KAKO NJIH URAZUMETI ?????????????????????????
 
Neverovatne stvari se desavaju... Ja ne mogu da verujem to za lovista
Sto je najgore oni koji su zaduzeni da pomognu, prvi okrenu ledja.
Kakav smo mi narod
Ne znam stvarno kome se vise obratiti za takve stvari. A i kad ih tuzite ti imaju veze na sve strane.
Jako losa situacija....
 
Predsednica udruženja Argos u Kraljevu, Jovanka Petrović je tako nastupila u početku da je i dalje svi nadležni smatraju neuračunljivom ali je rešila problem. Naime, obratila se SVIM društvima i organizacijama u Srbiji koja su onda postojala i svi su zajedno podneli tužbu protiv tada opštinske vlasti i JKP Čistoće i tek onda je centar postao no-kill azil i sedište CNR projekta. Zamerke su što se psi predugo zadržavaju, što je uneta kožna infekcija protiv koje u tom obimu malo šta može da se uradi i što se povremeno desi da pse vrate na pogrešnu adresu ali evidentno je sad, posle 3-4 godine da u gradu ima manje pasa lutalica i da su manje agresivni.
 
Prijatelj-EPAR/OIPA Srbija/Alijansaza prava zivotinja je podnela urgentnu prijavu PU Loznica i OJT Loznica . Mnogo smo zahvalni.
Ja sam insistirala na sastanku u lokalnoj upravi,da bi se to mucenje i zlostavljanje sto brze zaustavilo ali se veci deo sastanka od njihove strane sveo na prostacke i mucne provokacije. Nacelnik za privredu iznenadjujuce neupucen predlaze da se promeni zakon o dobrobiti zivotinja,i da inicijativa krene iz Loznice { naravno za njihovu dobrobit a protiv dobrobiti zivotinja}.Na moje izlaganje da prihvate nasu pomoc i da skupljamo donacije ali da zelimo da imamo kontrolu da ne vode i ubijaju pse ,vrlo prostacki a da zasmeje svoje partiske drugove kaze"A STACES TI MENI DA DAS" .I danas se osecam ponizenom zbog ovakve izjave i molim Vas dali imate neku ideju izuzev sile kako da mu to naj bolnije uzvratim ,jer i sada dok ovo pisem osecam odvratan grc u stomaku. A treci biser koi smo culi i vise nismo izdrzali i napustili sastanak posle tri sata je od javnog pravobranioca je ironicno zamolio da veterinarima postavi jedno pitanje ato je: "DALI SE PSIMA MOGU VADITI ZUBI DA NE UJEDAJU" Ostala sam Vam duzna da kazem da je tu drugu po redu i najgrozniju izjavu dao glavni egzekutor pasa direktor komunalnog u cijem je sastavu azil odnosno sinternica jr tu niko nije zaposlen nema radno vreme a sinteri po svojoj potrebi dodu:??? .
l
 
Nemoj gubiti živce, jer od toga nemaš ništa.
Stalno imaj na pameti da su to neljudi i da oni imaju samo koristi od tvog nerviranja, a ti samo štete.
Važno je da postoji otpor njihovom sebičluku i pljački države, koji će ih ograničiti u kriminalnim radnjama.
Svaka čast na svemu što su postigla do sada. To je daleko više nego što mnoge organizacje postignu.
 

Back
Top