E, aj ipak se našminkaj

schatje

Buduća legenda
Poruka
34.871
Gledam drugaricu, šminka se i kad ide do prodavnice. Toliko se srodila sa tom šminkom da ne znam da li bih je na ulici prepoznala bez nje. E onda se zapitam jel je dečko ujutru prepozna (i eventualno se prepadne) ili i spava s tom šminkom?
Pitanje za muški deo forumske populacije - da li vam se desilo da se blago šokirate kad ujutru ugledate devojku koju vidite, recimo, 5. put, a prethodna 4 je bila prešminkana? Ili se možda prijatno iznenadite, devojka ispade lepša kad se umije? I da li više volite da je prirodna, pa kakva god da je, ili da se moluje? :lol:
Žene, devojke, devojčice, bake - da li ste uvek našminkane, da li samo u nekim posebnim prilikama ili se uopšte ne šminkate? Ako želite, okačite i corpus delicti ... po želji :)


download.jpg
 
Volim da se skockam, naravno, ali zna se kada je prilika za to. Stanujem sa deckom i ne pada mi na pamet da budem zakamuflirana 24 sata... To mi je skroz bezveze... Sminka sluzi da se istakne ono vec lepo, a ne da se cure maskiraju...

Zimi nanesem malo maskare i sjaja, eventualno malo korektora ako imam podocnjake i to je to. Volim da ajlajnerom izvucem liniju duz gornje ivice trepavica ako hocu da dam glam notu obicnoj dnevnoj kombinaciji, i to je to.

Znam devojke koje su na ekskurzijama samo preko stare nanosile nove slojeve sminke, nisu je cak ni skidale. Niko i ne zna kako izgledaju bez nje. Na slikama forumasa imam sliku sa i bez sminke.
 
ne shminkam se uvijek...kako mi padne na pamet...shto se tice faxa i nekih kafa i gluposti...

nashminkam se kad izlazim negdje onako...gdje se svi napucavaju..

ali opet i kad sam nashmnkana to se svodi na kreon ili tush i maskaru...eventualno sijenku...

puder,rumenilo i ostale gluposti ne stavljam nikad...
 
...pa ja se retko sminkam...doduse nanosim Labello od jagode stalno mljac mljac...pojedem ga za sekund...sminkam se za vecernje izlaske i to mahom samo naglasim oci maskarom i hajlajterom i nanesem tamniji sjaj (boja visnje, tresnje i ostalih vockica) i to bi bilo sve...kada sam bas bas raspolozna umem da nanesem trobojnu senku na oci (od bledo sive do tamno sive) ako zelim da oci budu bas izrazajne ali to je veoma retko...preferiram nenaglasem izgled...sada, nekome je potrebno vise a nekome manje sminke, da imam plave ili bledosive trepavice verovatno bih stavljala maskaru ili da imam neujednacen ten ili slabije prokrvljene usne, kao i sve brinete i ja nemam mukicu sa naglasenim trepavicama ili tenom jer je svejedno kontrast u odnosu na kosu...tamnokosim je generalno manje sminke potrebno kako mi se cini mada mozda gresim...ne znam, nasumice zakljucujem...
 
Nije mi se nikad desilo to cuveno budjene i prenerazavanje nad osobom pored mene koja nema sminku.
Mozda zato sto mi se nikad i nisu svidjale zene koje se napadno sminkaju. Vise sam voleo one koje to ne praktikuju ili stavljaju tek malo.
Moze da bude nasminkana i sredjena koliko hoce, ako je pogledam u oci i to sto vidim mi se ne svidji, dzaba sve
 
i ja tako brate
bas ne volim kada ispresavijam neku ribu preko noći
oznojim je ono bas od dobrog seksanja
i ujutru joj se skine sva sminka i ja je ne prepoznam
verovatno ce proci stodvaest godina da skontam da sam ja debil u toj prici
al neka
vazno da mrzimo te sto se sminkaju
jer, sto bi
svako ima savrsen ten i guste trepavice, pune usne i mackaste oci
el naturel
 
:lol:
Špahla Pile... špahla, a može i mistrija ako je dama glavata :mrgreen:

Pa zato te i gajim da me ispravljaš u građevinarskoj i majstorskoj terminologiji......:cmok2:
Jednom otišla sa ćaletom u radnju gde se prodaje svašta nešto za majstorisanje (alat svih vrsta i dezena)...I dok ćale traži neki alat, razgledam ja one kutijice pune kojekakvih drangulija...i kažem "Tata, vidi što je smešan ovaj ekser!".........
Jadan čovek, umalo da propadne u zemlju od sramote..."Nije to ekser sine, to je šraf!":zcepanje:
 
Pa zato te i gajim da me ispravljaš u građevinarskoj i majstorskoj terminologiji......:cmok2:
Jednom otišla sa ćaletom u radnju gde se prodaje svašta nešto za majstorisanje (alat svih vrsta i dezena)...I dok ćale traži neki alat, razgledam ja one kutijice pune kojekakvih drangulija...i kažem "Tata, vidi što je smešan ovaj ekser!".........
Jadan čovek, umalo da propadne u zemlju od sramote..."Nije to ekser sine, to je šraf!":zcepanje:

Ma nisi ti mnogo pogrešila, i exer i šraf imaju glavu, kao i muškarac tako da ista služi i za kucanje i za uvrtanje :mrgreen:
 
Žene, devojke, devojčice, bake - da li ste uvek našminkane, da li samo u nekim posebnim prilikama ili se uopšte ne šminkate? Ako želite, okačite i corpus delicti ... po želji :)

Ja se retko šminkam a i kad se šminkam gledam da to bude pristojno i neupadljivo.
Najviše me nervira kad vidim ženu u sred bela dana sa noćnom garderobom i šminkom da se čovek uplaši od nje.:eek:..... a kad dođu na palažu našminkane neću ni da pominjem.:lol:
 
Gledam drugaricu, šminka se i kad ide do prodavnice. Toliko se srodila sa tom šminkom da ne znam da li bih je na ulici prepoznala bez nje. E onda se zapitam jel je dečko ujutru prepozna (i eventualno se prepadne) ili i spava s tom šminkom?
Pitanje za muški deo forumske populacije - da li vam se desilo da se blago šokirate kad ujutru ugledate devojku koju vidite, recimo, 5. put, a prethodna 4 je bila prešminkana? Ili se možda prijatno iznenadite, devojka ispade lepša kad se umije? I da li više volite da je prirodna, pa kakva god da je, ili da se moluje? :lol:
Žene, devojke, devojčice, bake - da li ste uvek našminkane, da li samo u nekim posebnim prilikama ili se uopšte ne šminkate? Ako želite, okačite i corpus delicti ... po želji :)


download.jpg

lepa tema,i uvodna slika.
shto se sminkanja tiche...ne sminkam se,uopshte mnogo. hocu da izbegnem taj efekat '' bez sminke te ne mogu prepoznati. '' vidjam devojke koje su stalno sredjene i namontirane i jedan dan kad dodju u ne tako glamuroznom svom stanju,iznenadish se. Radije bih da bude suptilno { mada znam da idem u dnevne extreme } i kad bude nocno,samo pojacham i onda da se vidi razlika-ne da budem neprepoznatljivo lepsha,vec samo-lepsha.
Jako volim da istichem ochi,stalno zapravo,i to dramaticno,usne retko,bash retko. Nemam neke ideje kako da se sminkam,nema trenutno para da kupim sminku,puder ne koristim,iako,kad dobijem pare,planiram da kupim jedan ali opet-pare,ne mogu bash da dam na neki skup ali ne bih na neki jeftin,kad je kozmetika u pitanju-pa nek je skupo.


ovo je moja extremna dnevna varijanta. Nekima se mozda nece dopasti,meni se svidja.

Obicno za dnevnu varijantu stavim korektor tamo gde treba, crni kreon,i gore i dole,izvuchem onako,macje ochi da budu :) podebljam,posto ne volim tanke linije,bez obzira shto je sa tanjom linijom mozda lepse,na usne stavim puder { ne pitajte odakle mi ova ideja lol ) da budu onako,mat boje,neupadljive,imam i takav sjaj,ali opet,ko shto rekoh,ne volim usne da isticem preko dana, i mozda dodam crnu senku na oci,maskaru,i to je to.
Ili srebrnu senku. pre toga na usne obavezno stavim labelo i ponekad ih mozda iscrtam olovkom.
ako je veche,onda ochi naglasim josh jache,i na usne ili jarko crveni sjaj,ili imam neki,ne bih rekla da je bordo,ne znam da definishem tu boju,bilo kakva upadljiva boja,i opet olovkom iscrtam.


sa ochima i senkama za ochi volim da eskperimentishem,i to bi bilo sve.
 
Poslednja izmena:

Back
Top