da li se casovi matematike isplate?

На западу се математика научи у школи.

i ovde se matematika nauci u skoli, samo ako hoces da naucis!
to sto vecina dece ide na privatne casove je najcesce zbog toga sto na skolskom casu radije dremaju, citaju novine i slicno, a ni ne pomisljaju da je roditeljima opterecenje da placaju za privatan cas!

odgovor na temu: naravno da se isplati! ako imas kliker za matematiku i slobodnog vremena, samo napred! :ok:
 
i ovde se matematika nauci u skoli, samo ako hoces da naucis!
to sto vecina dece ide na privatne casove je najcesce zbog toga sto na skolskom casu radije dremaju, citaju novine i slicno, a ni ne pomisljaju da je roditeljima opterecenje da placaju za privatan cas!

odgovor na temu: naravno da se isplati! ako imas kliker za matematiku i slobodnog vremena, samo napred! :ok:

Што да се неће исплатити, кад "дерете" децу. Држите их по хладним собима, нећете ни ватру да наложите или пећ на струју да укључите па се на вашим часовима седе у јакнама, смрзавају се и добијају болести.

Наравно кад је ова држава пукла, па је вама секира упала у мед још за време Слобе сте дерали децу, и још хоћете и сад. Е па више неће моћи тако, долази западни систем и у Србију, деца ће учити математику у школи а не код оваквих сподоба и да новац тешко зарађен од њихових родитеља узимају овакве крвопије.
 
Poslednja izmena:
Deca ce sve manje uciti u drzavnoj skoli jer tamo vlada potpuna nezainteresovanost prosvetnih ne radnika za bilo sta. Negativna selekcija kadra je ucinila svoje tako da je ta vrlo vazna institucija svakog drustva totalno degradirana i nije cudo sto su nam deca takva kakva jesu.
 
Koji hejteri, a niko o temi. Ne bavim se sam podučavanjem, barem ne naplaćujem, ali po poznanicima koji to rade (ne samo matematiku, već sve što možete i ponešto što ne možete zamisliti, bar ja nisam dok nisam čuo da se i to radi) koliko vidim isplati se, što neko prokomentarisa: Čista usluga, dakle ulažeš samo svoje vreme i trud. U stvari, sve češće čujem da neko registruje i firmu za ovu uslužnu delatnost, ali i samo kao izvor dodatnih prihoda je više nego dobro.
 
Narvno da se isplate, ali samo ako imaš redovne đake, a ne neke koji ti se javljaju 2 puta u polugodištu pred kontrolni:)

Probaj, što da ne, ako ti leži podučavanje. Samo se naoružaj strpljenjem dok ne razradiš posao. Postavi oglase na sve moguće internet oglase i forume, okači oglase oko škola i fakulteta, razglasi među prijateljima, rodbinom, komšilukom....!
:ok:
srećno!
 
# Gundjanje

Jednom sam samo otisao na cas matematike - pred prijemni za fax. Radio sam, spremio polovicno & nisam imao nameru da platim 20 casova, vec nekoliko. Pripremio sam primere koji mi nisu bili jasni & hteo sam ukratno profesor da mi objasni (ovde ovo moze da se skrati zbog teoreme te i te, ovde ide pravilo integrala to i to) pa ja kuci da lomim glavu detaljno oko toga. I lepo sam to coveku objasnio. Hteo je da radimo po njegovom & ajd pristao sam. Sat i po smo radili jedan primer, koji nam na kraju nije bio tacan & batalio sam sve te casove, narouzao se strpljenjem i ... usao na budzet.

# Kraj gundjanja

@Topic

Da, mislim da je dobro drzati privatne casove. Za gitaru klinci traze 700 dinara po satu u gradu Kragujevcu.
 
Najbolje ti je da se skoncentrises npr. ma svoj kraj.
Moj klinac ide kod nastavnice koja drzi casove samo klincima iz kraja iz 4 okolne osnovne skole. Ona tacno zna koji nastavnik sta trazi, godinama skuplja sve njihove kontrolne i sl. i decu sprema prema tome koji nastavnik sta trazi. Cas je 600 dindzi, ima oko 40 redovnih i 18 povremenih ucenika. Oni povremeni naravno skuplje placaju cas. Radi 7 dana u sedmici, sjajna je, deca je vole...
 
Po mom iskustvu , sto si veca baraba i srbin u dusi, to se vise isplati...

Postoje tipovi kao ladovina koji hoce ono sto je koncentrat, ali takvi se i ne isplate, a plus sto svaki djak danas ima neku fikciju da i od skripte moze da se napravi skripta....
Tj i od skripte od 100 strana koja je skracena od knjige od 700 , moze da se napravi skripta sa 20 strana u koju ce stati sve iz te skripte od 100 strana...
I ako se doda jos dva kruga to je knjiga od 700 strana na dva A4 lista....

Svi djaci bi hteli da ih spremate za 3 dvocasa ceo ispit fizike za fax...ili matematike...
Medjutim to je nekad moguce, a nekad i nije...
Ali se nikad ne isplati...
Ma koliku cenu stavili za dvocas, takav se posao ne isplati u Srbiji i donosi vise antireklame nego reklame...

Uspesni profesori i drzaci casova su oni koji znaju ko obicno uzima casove i od toga i zive...
 
Ne zbog toga, vec zato sto ce onda i drugi traziti da dobiju ono sto oni misle da je njima najisplativije , a to obicno znaci da ce pajseri zeleti da im sto vise ispricas i objasnis, ne shvatajuci da ti vidis do kad covek moze i ima kapaciteta da prima a da mu se ne pomesa....

A kada mu se pomesa onda ces ti ispasti los profa i ode profesionalnost u antireklamu...

Rec moron znaci u USA slengu , neko ko ne zna koliko ne zna, tj ne zna sta prica...
E pa srbija je prepuna morona u tom smislu iliti samopouzdanja bez pokrica...
A posto ne postoji ikakav sistem pozitivne diskriminacije, tj selekcije na osnovu kvaliteta, vec uglavnom na osnovu utiska i emotivnog, to je kljucni kriterijum emotivno stanje musterije, a ne kvalitet usluge...

Ti ladovino nema sta da trazis u ovakvom drustvu sa tvojim stavom prema usluzi....
Ja jesam na tvojoj strani , ali sam i realan sta je moguce i sta je odgovorno ciniti....

Tako da tvoje zahteve mozes realizovati , ali na druge nacine, a koji su to nacini , ja ne bih ovde opterecivao temu, jer to je upravo van teme...
 
Ne zbog toga, vec zato sto ce onda i drugi traziti da dobiju ono sto oni misle da je njima najisplativije , a to obicno znaci da ce pajseri zeleti da im sto vise ispricas i objasnis, ne shvatajuci da ti vidis do kad covek moze i ima kapaciteta da prima a da mu se ne pomesa....

A kada mu se pomesa onda ces ti ispasti los profa i ode profesionalnost u antireklamu...

Rec moron znaci u USA slengu , neko ko ne zna koliko ne zna, tj ne zna sta prica...
E pa srbija je prepuna morona u tom smislu iliti samopouzdanja bez pokrica...
A posto ne postoji ikakav sistem pozitivne diskriminacije, tj selekcije na osnovu kvaliteta, vec uglavnom na osnovu utiska i emotivnog, to je kljucni kriterijum emotivno stanje musterije, a ne kvalitet usluge...

Ako profesor ne moze ili nece da se prilagodi uceniku, zar to vec nije smatranje ucenika moronom? Shvatam kakvim ucenicima vecinom trebaju privatni casovi, ali ne moze ni profesor prema svima da se postavi isto. Ja nisam otisao ko duduk da mi trebaju osnove -spremio sam prijemni, ali neki zadaci mi nisu bili jasni. Zasto je nehumano traziti da mi se objasne samo ti primeri a da se preskoce kompletna predavanja - ako vec to znam? Razumem da je profesoru lakse da pusti mozak na otavu pola sata dok izdeklamuje predavanje - pa to i radi 20 godina, pa onda da mi da neki skolski primer koji zna napamet.

Ti ladovino nema sta da trazis u ovakvom drustvu sa tvojim stavom prema usluzi....
Ja jesam na tvojoj strani , ali sam i realan sta je moguce i sta je odgovorno ciniti....

Tako da tvoje zahteve mozes realizovati , ali na druge nacine, a koji su to nacini , ja ne bih ovde opterecivao temu, jer to je upravo van teme...

Svestan sam da svako ceni svoj hleb i rad - i da, ja jesam tezi da na pari od decice kojima roditelji daju novac, jer isti moram i da zaradim. Ne razumem sta si hteo da kazes sa "da nemam sta da trazim u drustvu" - zar je mnogo da trazim uslugu koju hocu a ne onu koja mi je servirana?
Svestan sam da otisao totalno u offtopic :confused:
Svako dobro.
 
Poslednja izmena:
Ako ne postoji drustveni model koji nece kazniti pruzaoca tvoje usluge , onda nemas sta da trazis...
Znaci mislim da ovo gore ne razumes...

Ako postoji model po kojem on nece biti kaznjen za pruzanje usluge kakvu zelis, ne tebi , nego iz njegovog ugla nepoznatoj musteriji , onda ces dobiti uslugu....

"Izgubio sam pasos, treba mi duplikat na moje ime, ok, moze da se odradi falsifikat koji ima broj izgubljenog orginala sliku orginala i ime orginala"...bukvalno reinkarnacija pasosa, ali pruzalac takve usluge ce u zatvor, bez obzira sto nije nacinio "laznu ispravu", a zakon tako nominuje ovo krivicno delo, vec je nacinio pravu ispravu, ali na nepravom mestu....
 
Kod nas u kraju ima profesor,koji ima veze na matematickom i ekonomskom faxu,i moras biti redovan njegov djak 500 din je jedan cas,cesto drzi i dvocase,uradi oko 15-ak zadataka za jedan cas,shvatio ne shvatio upasces na fax ako dolazis redovno kod njega,isto tako i za srednju skolu bio je dobar sa prof. matematike i imali su dil,ucenici dolaze kod njega na privatne casove,prof. iz srednje da njemu zadatke za pismeni ovaj ih da djacim koji dolaze na cas,djaci dobiju dobre ocene,prof. jedan uzme pare,drugi procenat i to je to...Srbija je ovo ljudi moji,tako to ide..Covek je prepun djacima,ceo dan radi i velike pare namlati pored toga jos je i vanredni prof. na faxu,i tu kapne koja parica i eto...
 

Back
Top