H2O cistac na paru

Vec izvesno vreme pratim na TV-u reklamu o H2O parocistacu. Izgleda savrseno, aaali, kako vec imam iskustva sa "kupovinama iz fotelje", interesuje me da li ga neko ima, i kakva su ZAISTA iskustva?

Ја купила прошле године и зезнули су ме. Не чисти ништа посебно, пуно воде се накупи на плочицама у купатилу, ни на тепиху се није показао. Али оно што ме је нарочито изнервирало је што оне једнократне крпе које се бацају нису могле да се купе засебно, рекли ми у продавници да је то само једнократни фабрички поклон.

Сада ми парочистач стоји у подруму, као подука да се више не примам на глупаве телешоп рекламе.
 
Meni je stigao H20,bas sam i ja pitala za iskustva.Pa ovako,i nije bas kupovina iz fotelje,jer iz poste zovu da dodjes po njega ili u suprotnom placas lezarinu 130 rsd za svaki dan.
On kosta oko 12000 sa dodacima i dostavom,a za taj iznos moze se naci i mnogo kvalitetniji aparat ako imas vremena da obilazis prodavnice.U principu sam zadovoljna,jer lepo cisti bez hemikalija,ali ne moze se ocekivati cudo,ipak pri ruci mora biti krpa kojom skupljas ostatke necistoce,a tvrdokornije mrlje ipak mora malo da se trlja.Sve u svemu,za svakodnevno ciscenje je ok,bolje nego kofa vode i metlice,ali opet kazem za taj novac moze se naci kvalitetniji uredjaj,jer dosta je losa plastika u pitanju.
 
Da li neko zna kako mogu da ocistim kamenac sa ovog parocistaca? Bila sam zadovoljna, mislim bio mi je dobar za podove, ali sada skoro da nema pare, a vazno mi je jer je moja beba upravo pocela da jede sve sa poda. Pomoc, molim vas...
 
Iz nekih aparata, kao što je električno kuvalo za čaj, ja skidam kamenac tako što u litru vode rastvorim 2 kašikice limuntusa i to ostavim unutra. Kamenac nestane za par sati. Ne znam da li je to izvodljivo i na tom čistaču da se uradi.
 
Da li neko zna kako mogu da ocistim kamenac sa ovog parocistaca? Bila sam zadovoljna, mislim bio mi je dobar za podove, ali sada skoro da nema pare, a vazno mi je jer je moja beba upravo pocela da jede sve sa poda. Pomoc, molim vas...

ne skidaj kamenac procurece, koristi samo dest vodu!
imala onaj zuti sa neke druge reklame, ocistila kamenac i bacila, sada pikiram zepterov, zna li neko nesto o njemu?
 
Da li neko zna kako mogu da ocistim kamenac sa ovog parocistaca? Bila sam zadovoljna, mislim bio mi je dobar za podove, ali sada skoro da nema pare, a vazno mi je jer je moja beba upravo pocela da jede sve sa poda. Pomoc, molim vas...
...Na tvrdokorne mrlje od kamenca efikasno deluje i soda bikarbona, morska so, sok od limuna i alkoholno sirće. Prednosti ovakvog čišćenja su velike, osim što se na ovaj način uspešno eliminišu tragovi “tvrde vode”, nečistoća i masnoća, ne utiču loše na životnu sredinu i na zdravlje čovreka, a za sobom ostavljaju prijatan miris.

Vec neko vreme imam ovaj parocistac i vrlo sam zadovoljna. Odlican je za sve vrste podova, odlicno se njime odrzavaju, dobar je i za teze dostupna mesta, jer se mlaznicama odlicno sve ocisti.
 
Moja baka je uzela ovaj parocistac pa ga pozajmim od nje s' vremena na vreme. Onaj dodatak za zavese mi bas i nije nesto, po meni zavesa nije cista ako ja mlatnem parom preko nje nego kad je stavim u masinu i okacim onako mirisnu :zblesav:
Posto imam parket u stanu, tepihe smo izbacili, dopada mi se kako ih cisti ali ja idem sa prontom u jednoj ruci pa spricnem i parocistacem predjem preko, opet da zamirisi z:D Volem da mirise pa to ti je.... :zblesav: Za tepihe ne znam kakav je, probala sam i kao namestaj kod bake da cistim, ali nista. Mislim da u tu svrhu jedino ima efekta da od pocetka, znaci od kupovine namestaja, krene da se brise i cisti namestaj time, mozda bi bilo bolje nego ovako da se ''pere'' stari namestaj koji godinama nije ciscen na taj nacin...
 
ne skidaj kamenac procurece, koristi samo dest vodu!
imala onaj zuti sa neke druge reklame, ocistila kamenac i bacila, sada pikiram zepterov, zna li neko nesto o njemu?

Уклањање каменца може да проузрокује цурење само ако је подлога метална и ако је каменац ту доста дуго и ако је оштетио метал.
Овакви "револуционарни уређаји" имају углавном резервоар од пластике па се проблем са каменцем јави само код рупица за избацивање паре.
Слободно очисти на неки од наведених начина, хемијским средствима природног порекла, типа лимунтус или сирће (битно је да је киселлина у питању).
 
parocistac koji sam imala je vise nekako licio na usisivac imao je crevo teleskopsku drsku i nastavci su se menjali, pa mi ovaj h2o nesto cudnog oblika, deluje mi nezgodan za npr zidne plocice ili gresim?

Pa da ako mislis na ovu veliku "glavu" za pod! :lol:
Ali onaj sredisnji deo se oslobadja, izvuce iz okvira i onda se na njemu stavi crevo na kome idu manji dodaci za razlicitu namenu.
 
Moja baka je uzela ovaj parocistac pa ga pozajmim od nje s' vremena na vreme. Onaj dodatak za zavese mi bas i nije nesto, po meni zavesa nije cista ako ja mlatnem parom preko nje nego kad je stavim u masinu i okacim onako mirisnu :zblesav:
Posto imam parket u stanu, tepihe smo izbacili, dopada mi se kako ih cisti ali ja idem sa prontom u jednoj ruci pa spricnem i parocistacem predjem preko, opet da zamirisi z:D Volem da mirise pa to ti je.... :zblesav: Za tepihe ne znam kakav je, probala sam i kao namestaj kod bake da cistim, ali nista. Mislim da u tu svrhu jedino ima efekta da od pocetka, znaci od kupovine namestaja, krene da se brise i cisti namestaj time, mozda bi bilo bolje nego ovako da se ''pere'' stari namestaj koji godinama nije ciscen na taj nacin...

I ja kao ti - volEm da mirise! :)
Naravno da su zavese ciste samo isprane regularno, u masini. Ja ga uopste ne koristim za stvari za koje se zna da se samo pranjem lepo operu.
Prvenstveno sam ga kupila za podove, a sve drugo sto moze mi je samo plus. Svidja mi se na pr. kako se mlaznicom ocas ociste nedostupni za sundjer uglovi, zljebovi, ili neke resetke...na pr. za tus kabine je super. Dobar je i zato sto je moguce parom dezinfikovati mnoge povrsine....
 
Уклањање каменца може да проузрокује цурење само ако је подлога метална и ако је каменац ту доста дуго и ако је оштетио метал.
Овакви "револуционарни уређаји" имају углавном резервоар од пластике па се проблем са каменцем јави само код рупица за избацивање паре.
Слободно очисти на неки од наведених начина, хемијским средствима природног порекла, типа лимунтус или сирће (битно је да је киселлина у питању).

moj je imao metalno to gde kuva voda, i da je ziv sada bi imao 25 god inace je 100gradi italijanski neki sada ga nadjoh na guglu
 

Back
Top