pomoc i saveti

aki-bg

Zainteresovan član
Poruka
186
E ovako, nisam znao gde da postavim ovu temu pa sam ovde...kupio sam comp jos 2004 god, od tada nisam menjao nishta, u poslednje vreme dosta mi kochi,. i dosta se chuje dok je ukljuchen, ove komponente imam na compu:

Matichna plocha: Asus A7V8X-MX
Procesor: AMD XP 2000 +
Cooler Speeze Raptor
Memorija: 256 mb ddram pc 333
1.44 mb flopi disk
Hard disk: 40gb Maxtor 7200rpm
Modem: 56K Conexant
Midi ATX Kuchishte 300W


u medju vremenu sam samo pojachao hard disk na 180gb...


Shta bi moram da dodam, i da li mi se uopshte isplati da neshto kupujem (nadogradjujem) ili da kupim novi comp, mada ovaj comp mi extra radi, jedina mana mu je shto ima malu ram memoriju, shto se chuje dok radi, i shto kochi dosta ...

upanred hvala na odgovorima :)
 
Uvek je bolje kupiti nov, ali za to ne treba neka posebna pamet...

Ako zelis taj i dalje da koristis, dodaj RAM memorije koliko mozes... Instaliraj nov OS i trudi se da ga odrzavas... A sto se tice bucnosti, to je najmanji problem... Ili ga ocisti i podmazi (sve kulere) ili kupi nove... Oni nisu skupi...
 
tebi treba ddr1 memorija. na sajtu proizvodjaca ne postoji vendor lista u kojoj stoji koji proizvodjaci se preporucuju za ovu plocu, tako da ne bih znao koju tacno da uzmes, ali bih mogao da ti preporucim kingston, ja je koristim i super radi. evo ti trenutne cene za taj modul, kojie su istog cenovnog ranga, kao i ddr2, jer ih ima malo u ponudi, pa su prodavci digli cenu. evo ti link, pa pogledaj.
 

Back
Top