Razvod/inostranstvo
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Razvod/inostranstvo

Nov član
    Učlanjen
    15.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Razvod/inostranstvo

Moze li ko da mi odgovori na pitanje jel moguce podnijeti tuzbu za ravod u BiH ako je proces sa odredjivanjem alimentacije vec zavrsen u inostranstvu a razvod nije mogao da otpocne jer se prvo trebaju navrsiti 2.godine kako moj muz i ja zivimo razdvojeno.Jel se tuzba MORA podnijeti u mjestu gdje smo vjencani ili moze u bilo kojem gradu u Bih??Imamo dijete od 2 godine. Da li je moguce da se sada pokrene proces i u Bosni za razvod braka iako se pored svega toga vodi optuzba za nasilje u porodici sa njegove strane?? I moze li se u Bosni ponisiti ta odluka o visini alimentacije koja je vec odredjena...oboje zivimo u inostranstvu. Bila bi vam unaprijed veoma zahvalna da mi odgovorite na moja pitanja. Sa pozdravom Minea

Buduća legenda tehduduk (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    805

Podrazumevano Re: Razvod/inostranstvo/bih

Citat Original postavio MINEA29 Pogledaj poruku
    Moze li ko da mi odgovori na pitanje jel moguce podnijeti tuzbu za ravod u BiH ako je proces sa odredjivanjem alimentacije vec zavrsen u inostranstvu a razvod nije mogao da otpocne jer se prvo trebaju navrsiti 2.godine kako moj muz i ja zivimo razdvojeno.Jel se tuzba MORA podnijeti u mjestu gdje smo vjencani ili moze u bilo kojem gradu u Bih??Imamo dijete od 2 godine. Da li je moguce da se sada pokrene proces i u Bosni za razvod braka iako se pored svega toga vodi optuzba za nasilje u porodici sa njegove strane?? I moze li se u Bosni ponisiti ta odluka o visini alimentacije koja je vec odredjena...oboje zivimo u inostranstvu. Bila bi vam unaprijed veoma zahvalna da mi odgovorite na moja pitanja. Sa pozdravom Minea
    Razvod se podnosi na poslednjem mestu vaseg prebivalista.
    Moze se ponistiti odluka o visini alimentacije ukoliko su promenjene okolnosti na osnovu kojih je odredjena alimentacija. Morate se raspitati u Bosni o njihovim zakonima, kao i zemlje gde je vec doneta alimentacija.

kakav proces je zavrsen, konfuzan vam je post
    blu je plavo, blu je ime
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dDBxALfkzM0

Nov član
    Učlanjen
    15.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Hvala na ponudjenom odgovoru.Sada da malo pojasnim moj slucaj.Proces je vodjen na sudu u Svajcarskoj, tu je i zavrsen prije 22 mj.gdje je odredjena visina alimenta za nase maloljetno dijete(2.godine),koje je moj muz napustio kada je imalo mjesec dana.Tada nije bilo moguce ponistiti brak , a ja sam bila za to ,jer treba da se zivi odvojeno 2 g.Posto on na sve moguce nacine izbjegava placanje alimenta ,mijenja adrese stanovanja ,cak i firme ,ja uredno od drzave dobijam nadoknadu za dijete,a oni njega duze, i on to mora kad tad vratiti.Samo da kazem da on zivi u svajcarskoj vec 20 g. a ja 6g. Brak je zakljucen u BiH.moje pitanje je ,da li on moze podnijeti tuzbu za razvod u BiH i ponistiti odluku suda u svajcarskoj ,gdje je vec odredjena alimentacija ,i da li bi ja tada mogla sa dokazima uloziti zalbu ,jer ovdje proces za razvod pocinje cim prodju 2 g. Hvala vam puno

Nov član
    Učlanjen
    21.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Sporazumni razvod u Srbiji a zivimo oboje u Italiji

Interesuje me ako neko zna da mi odgovori a od izuzetne mi je vaznosti,,dali zahtev za sporazumni razvod moze da se napise rukom ,znaci bez kucanja i tako da se preda??
    Evo o cemu se radi...ja utujem u Srbiju i dogovorili smo se da predam za raazvod medjutim moj suprug ne moze zbog posla da krene..zato smo mislili da napisemo sami kako znamo i da se potisemo pa tako ja da predam u Sudu u Srbiji..Dali je to moguce?Znaci stvar je tehnicke prirode,tako radimo jer hocemo da ubrzamo a potisi su vazni....Uasna mi je konfuzija!

Primećen član zoya-1 (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano Re: Sporazumni razvod u Srbiji a zivimo oboje u Italiji

Morate negde overiti izjavu, kod notara na primer, samo nesto napisano na papiru i potpisano nije vazeci dokument.

Nov član
    Učlanjen
    21.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Hvala puno,..u principu ima logike u tome jer bi ispalo da svako moze sve da napise i da to bude vazece

Veoma poznat
    Učlanjen
    04.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    259

Citat Original postavio tehduduk Pogledaj poruku
    Razvod se podnosi na poslednjem mestu vaseg prebivalista.
    Apsolutno netačno.
    Tužba za razvod braka se podnosi prema mestu prebivališta tuženog-to je generalno pravilo, supsidijarno prema mestu poslednjeg zajednickog prebivalista.
    Od ovog pravila postoje izuzetci ukoliko postoje maloletna deca (onda mesno može biti nadležan sud gde dete ima prebivalište).
    Takođe odstupanja važe i ako postoji elemenat inostranosti, odnosno ako je brak zaključen u inostranstvu ili ako jedan ili oba supružnika imaju različito državljanstvo u odnosu na mesto zaključenja braka.....
    Za dodatne savete uplatite mi 100 eura, a za sastav tužbe bogami i više.

Veoma poznat
    Učlanjen
    04.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    259

Citat Original postavio TB17 Pogledaj poruku
    Interesuje me ako neko zna da mi odgovori a od izuzetne mi je vaznosti,,dali zahtev za sporazumni razvod moze da se napise rukom ,znaci bez kucanja i tako da se preda??
    Može napisan rukom, samo što to nije zahtev nego predlog koji mora sadržati sve zakonom propisane elemente kao i sporazum o maloletnoj deci ako ih ima.

Nov član
    Učlanjen
    15.10.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Razvod/inostranstvo

Pozdrav svima,potrebna mi je strucna savet ,,u braku sam 2 godine,vencala sam se u Svajcarsku za muza sa Srpskim drzavljanstvom ,stalno sesvadjamo pa bi htela dase zarvedem ,,,, interesuju me moja prava... jer sam zbog njega u Srbiji napustila sve i dosla ovde ,a on se zajebava samnom.

Slične teme

1. Razvod braka inostranstvo
    Autor Gagiska u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 12.06.2012., 12:23
  2. Inostranstvo=raj?
    Autor anjaanja u forumu Arhiva
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 10.08.2004., 21:39

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor