Proročanstvo
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Proročanstvo

Iskusan
    Učlanjen
    04.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Proročanstvo

Hoću sa vama da podelim jedno proročanstvo. Napisano je jako davno, ja sam ga našao u jednoj prašnjavoj knjizi i prepisaću najvažnije delove. Inače sam malo osavremenio tekst koristeći modernije reči.
    " Tih će se dana podići narod nepametan, hvalisav, pohlepan, krivokletan i zloban, koji će se hraniti ljudskim gresima i pod lažnim likom prosjaka stvarati red nekih bojažljivih bogomaoljaca. Glumljenom pobožnošću, naduvenom učenošću i tobožnjom svetošću oni će sebe uzdizati iznad ostalih, bez stida i straha od Boga oni će iako jaki i snažni prositi izmišljajući nova zlodela. Taj će rod proklinjati mudri ljudi. Oni će se kloniti rada i odavati se besposlici. Svi će oni osim toga vrlo nastojati da se opako suprotsatvljaju učiteljima istine. Đavo će u njih usaditi četiri mane: laskanje, zavist, licemerje i ocrnjivanje. Laskanje, da bi obilno dobijali darove;zavist, kad se bude davalo drugima a ne njima;licemarja, da bi lažnim pretvaranjem omiljeli ljudima;ocrnjivanje, da bi radi pohvale kod ljudi i radi zavođenja naivčina, sami sebe preporučivali i uzdizali, a druge kudili.
    Bez pobožnosti i ugledanja na mučenike oni će primati milostinju od siromaha, bolesnika i bednika.(...) Oni će primati ukradene i nepošteno stečene stvari govoreći:"dajte nama a mi ćemo se moliti za vas." Tako će tuđe mane brižnije prikrivati, a svoje potpuno zaboravljati. Jao, primaće imovinu od otimača, gusara, pljačkaša, kradljivaca, razbojnika, ili od svetogrdnika, lihvara, kamatnika, preljubnika, jeretika, raskolnika, odmetnika, razvratnih žena, svodnica i svodnika, lažljivih trgovaca, nepravednih sudija, vojnika i tirana. Najviše od vladara, koji žive protivno zakonu i od mnogih pokvarenjaka, kojima je cilj sotonino uverenje, grešni užici, razbludan, prolazan i kratak život i zasićenost na njihovu večnu propast. Sve će to kod njih biti otvoreno i očevidno svim ljudima. Ali oni će iz dana u dan postajati sve krući i sve gori.
    Kad ovo njihovo ponašanje izađe na videlo, tada će im prestati davati. Tada će izgladnjeti, poput besnih pasa, pogleda uprtih u zemlju, uvučena vrata poput grlice, obilazeći po kućama, da bi se najeli hleba.
    Tada će im narod dovikivati:"Jao vama, bednici, sinovi jada! Zaveo vas je svet, a đavo je razvezao vaša usta.Telo vam je ljigavo, srce zatrovano, a pamet zabludela. Vaše će oči uživati u mnogim taštinama i ludostima.Vaš razmaženi želudac čazne za slatkim jelima, a noge su vam brze da trčite u propast.Setite se onog vremena, kad ste bili prividno sretni, siromašni bogataši, podmukle izdajice,sveti licemeri, pokvareni klevetnici, rušitelji istine, preterano uzdignuti, bahati, prevrtljivi učitelji, razmaženi mučenici, blagi ispovednici koristoljublja, spletkari, pohlepni monasi, ponizni i naduveni, pobožni i kruti, lažljivi i slatki mirotvorci, mučitelji bezazlenih, stalni pronalazači od vas izmišljenih sekti, opaki milosrdnici, ljubitelji sveta, pljačkaši darova, neugodni govornici, buntovni zaverenici, mamurni i čeznutljivi ljubavnici, lovci na časti, revnitelji zločina, otimači sveta, nezasiti propovednici, pljeskači ljudima, zavodnici žena, sijači razdora.(...) Gradili ste se visoko, pa kad se niste mogli popeti na više, tad ste pali kao Simon Mag, kojega je Bog oborio i uništio okrutnim udarcem. Tako ste se i vi srušili zbog svog zavodništva, zlobe, laži, kleveta i nepravdi.(...)
    Nosite se učitelji zlobe, rušitelji istine, brećo Sunamita, očevi jeresi, lažni apostoli, jer se pravite da čuvate apostolski način života, a ni najmanje ih ne sledite, Sinovi nepravde, nećemo da znamo za vaše puteve, jer vas je nezasite pohlepa prevarila i uništila vaše srce puno zablude. Kad ste se hteli popeti na visoko više nego priliči, pravednim božijim sudom survali ste se dole u večnu sramotu."
    Leta gospodnjeg 1146.

Da li se ovo proročanstvo možda odnosi na današnju SPC???
    Šta vi mislite???
    Poslednji put ažurirao/la tetragramaton : 15.02.2010. u 11:22

Elita PRCKO (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Proročanstvo

Ko je ovo prorokovao?

Buduća legenda Kovač (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    2531

Citat Original postavio ***** Pogledaj poruku
    Ko je ovo prorokovao?
    Sv.Tetramangonije cudotvorac
    Sa lakoćom oslobadjam sva negativna verovanja.Dobro će mi činiti da se promenim.
    Moj put je sada prav.Oslobodjen sam prošlosti.

Iskusan
    Učlanjen
    04.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    0

Veoma poznat R.Žiskar (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    233

За тетраграматона
    шта те је навело на помисао да се ово пророчанство односи на СПЦ? Паралеле?
    "Свим људима вера у Бога усађена је у срце. Лажу они који кажу да не вјерују у Божје постојање"
    Луције Енеј Сенека млађи

Iskusan
    Učlanjen
    04.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio R.Žiskar Pogledaj poruku
    За тетраграматона
    шта те је навело на помисао да се ово пророчанство односи на СПЦ? Паралеле?
    Pa ovo
    siromašni bogataši, podmukle izdajice,sveti licemeri, pokvareni klevetnici, rušitelji istine, preterano uzdignuti, bahati, prevrtljivi učitelji, razmaženi mučenici, blagi ispovednici koristoljublja, spletkari, pohlepni monasi, ponizni i naduveni, pobožni i kruti, lažljivi i slatki mirotvorci, mučitelji bezazlenih, stalni pronalazači od vas izmišljenih sekti, opaki milosrdnici, ljubitelji sveta, pljačkaši darova, neugodni govornici, buntovni zaverenici, mamurni i čeznutljivi ljubavnici, lovci na časti, revnitelji zločina, otimači sveta, nezasiti propovednici, pljeskači ljudima, zavodnici žena, sijači razdora.

Veoma poznat R.Žiskar (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    233

То је опис 99% људске популације.
    "Свим људима вера у Бога усађена је у срце. Лажу они који кажу да не вјерују у Божје постојање"
    Луције Енеј Сенека млађи

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Toga je uvek bilo i biće, i pre hiljadu godina, i danas, i za hiljadu godina. Inače, pošto ja uvek volim da iskopam nešto sa mračne strane, evo šta Hildegard kaže za samozadovoljavanje:

...And men who touch their own genital organ and emit their semen seriously imperil their souls, for they excite themselves to distraction; they appear to Me as impure animals devouring their own whelps...

The ceiling cat is watching you!

Elita jedite_kod_Joa (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2006.
    Pol
    muški
    Novi Sad, Vojvodstvo Srpsko - Okupirana Srbija
    Reputaciona moć
    268

Ово је опис отпада у Цркви и пре свега важи за папску цркву,која се описује на другачији начин,али у истом светлу и у Светом писму,односно опис даје пророк Данило.
    Ово је опис "малог рога",како каже Данило.

besmrtna nije na forumu
    I still remember the sun always warm on my back somehow it seems colder now ✿✿✿
    Buduća legenda besmrtna (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio tetragramaton Pogledaj poruku
    Sigurno njeno prorocanstvo nije od Boga

sva nadahnuta prorocanstva su u Bibliji

Elita stnco (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    280

Hoću sa vama da podelim jedno proročanstvo. Napisano je jako davno, ja sam ga našao u jednoj prašnjavoj knjizi i prepisaću najvažnije delove. Inače sam malo osavremenio tekst koristeći modernije reči.
    " Tih će se dana podići narod nepametan, hvalisav, pohlepan, krivokletan i zloban, koji će se hraniti ljudskim gresima i pod lažnim likom prosjaka stvarati red nekih bojažljivih bogomaoljaca. Glumljenom pobožnošću, naduvenom učenošću i tobožnjom svetošću oni će sebe uzdizati iznad ostalih, bez stida i straha od Boga oni će iako jaki i snažni prositi izmišljajući nova zlodela. Taj će rod proklinjati mudri ljudi. Oni će se kloniti rada i odavati se besposlici. Svi će oni osim toga vrlo nastojati da se opako suprotsatvljaju učiteljima istine. Đavo će u njih usaditi četiri mane: laskanje, zavist, licemerje i ocrnjivanje. Laskanje, da bi obilno dobijali darove;zavist, kad se bude davalo drugima a ne njima;licemarja, da bi lažnim pretvaranjem omiljeli ljudima;ocrnjivanje, da bi radi pohvale kod ljudi i radi zavođenja naivčina, sami sebe preporučivali i uzdizali, a druge kudili.
    Bez pobožnosti i ugledanja na mučenike oni će primati milostinju od siromaha, bolesnika i bednika.(...) Oni će primati ukradene i nepošteno stečene stvari govoreći:"dajte nama a mi ćemo se moliti za vas." Tako će tuđe mane brižnije prikrivati, a svoje potpuno zaboravljati. Jao, primaće imovinu od otimača, gusara, pljačkaša, kradljivaca, razbojnika, ili od svetogrdnika, lihvara, kamatnika, preljubnika, jeretika, raskolnika, odmetnika, razvratnih žena, svodnica i svodnika, lažljivih trgovaca, nepravednih sudija, vojnika i tirana. Najviše od vladara, koji žive protivno zakonu i od mnogih pokvarenjaka, kojima je cilj sotonino uverenje, grešni užici, razbludan, prolazan i kratak život i zasićenost na njihovu večnu propast. Sve će to kod njih biti otvoreno i očevidno svim ljudima. Ali oni će iz dana u dan postajati sve krući i sve gori.
    Kad ovo njihovo ponašanje izađe na videlo, tada će im prestati davati. Tada će izgladnjeti, poput besnih pasa, pogleda uprtih u zemlju, uvučena vrata poput grlice, obilazeći po kućama, da bi se najeli hleba.
    Tada će im narod dovikivati:"Jao vama, bednici, sinovi jada! Zaveo vas je svet, a đavo je razvezao vaša usta.Telo vam je ljigavo, srce zatrovano, a pamet zabludela. Vaše će oči uživati u mnogim taštinama i ludostima.Vaš razmaženi želudac čazne za slatkim jelima, a noge su vam brze da trčite u propast.Setite se onog vremena, kad ste bili prividno sretni, siromašni bogataši, podmukle izdajice,sveti licemeri, pokvareni klevetnici, rušitelji istine, preterano uzdignuti, bahati, prevrtljivi učitelji, razmaženi mučenici, blagi ispovednici koristoljublja, spletkari, pohlepni monasi, ponizni i naduveni, pobožni i kruti, lažljivi i slatki mirotvorci, mučitelji bezazlenih, stalni pronalazači od vas izmišljenih sekti, opaki milosrdnici, ljubitelji sveta, pljačkaši darova, neugodni govornici, buntovni zaverenici, mamurni i čeznutljivi ljubavnici, lovci na časti, revnitelji zločina, otimači sveta, nezasiti propovednici, pljeskači ljudima, zavodnici žena, sijači razdora.(...) Gradili ste se visoko, pa kad se niste mogli popeti na više, tad ste pali kao Simon Mag, kojega je Bog oborio i uništio okrutnim udarcem. Tako ste se i vi srušili zbog svog zavodništva, zlobe, laži, kleveta i nepravdi.(...)
    Nosite se učitelji zlobe, rušitelji istine, brećo Sunamita, očevi jeresi, lažni apostoli, jer se pravite da čuvate apostolski način života, a ni najmanje ih ne sledite, Sinovi nepravde, nećemo da znamo za vaše puteve, jer vas je nezasite pohlepa prevarila i uništila vaše srce puno zablude. Kad ste se hteli popeti na visoko više nego priliči, pravednim božijim sudom survali ste se dole u večnu sramotu."
    Leta gospodnjeg 1146.

Šta vi mislite???
    Meni ovo ne liči baš na proročanstvo, već je više EPP u korist Boga i njegovih poštovaoca, uz naglašeno zastrašivanje onih drugih. Već viđeno ovde na Forumu, samo u drugoj formi.
    Voljeni nikada ne umiru.

Iskusan
    Učlanjen
    04.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio stnco Pogledaj poruku
    Meni ovo ne liči baš na proročanstvo, već je više EPP u korist Boga i njegovih poštovaoca, uz naglašeno zastrašivanje onih drugih. Već viđeno ovde na Forumu, samo u drugoj formi.
    Ovo nisi video. Ovoga nema na netu. To sam ja u biblioteci našeg pastora našao jednu praistorijsku prašnjavu knjigu i prepisao iz nje.

Livingstone nije na forumu
    Ako ti beskorisna misao ne pomuti um,svaki dan je najbolji u tvom životu.
    Poznat Livingstone (avatar)
    Učlanjen
    12.01.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    124

Šta vi mislite???
    pa...izmedju ostalih i na SPC,, svidja mi se kako je sve navedeno, mnogi bi se prepoznali
    Ako razumete-stvari su takve kakve jesu. Ako ne razumete-stvari su takve kakve jesu.

Buduća legenda jerohinac (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1120

Ovo nisi video. Ovoga nema na netu. To sam ja u biblioteci našeg pastora našao jednu praistorijsku prašnjavu knjigu i prepisao iz nje.
    Pogledaj malo O V D E ima poprilično o liku i delu dotične i svemu onom što je napisala ta papska feministkinja.
    ''Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite.''

Slične teme

1. KREMANSKO (NE)PROROČANSTVO
    Autor WEISHAUPT u forumu Zanimljivosti
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 25.08.2016., 16:05
  2. Kremensko proročanstvo
    Autor INDIRA RADIC u forumu Književnost
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 04.05.2006., 02:38

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu