Masoni
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Masoni

Obećava
    Učlanjen
    22.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

Exclamation Masoni

Ovom prilikom ne želim da se bavim istorijom masona već logičkim proučavanjem ove organizacije koja za sebe tvrdi da se zalaže za demokratiju, mir i ostale gluposti koje u stvarnosti ne postoje, što svi dobro znamo. Zapravo interesuje me šta se zaista krije iza tih njihovih navodnih humanih i uzvišenih shvatanja i zalaganja.Ono što je osnovni dokaz da su oni gomila muškaraca koji trebaju biti proučavani na neuro-psihijatriji je činjenica da žene smatraju nižim bićima, samim tim što one nemaju pravo na članstvo. A to se direktno kosi sa načelima demokratije današnjeg društva... Postoje prirodni zakoni opstanka, evolucije koji deluju i jesu dovoljno razumni za sve ljude koji imaju prosečan IQ i čudi me da su mnogi poznati učeni ljudi članovi te organizacije, možda nije loše da kažem sekte. Meni su oni smešni, mada za veći deo čovečanstva mogu delovati i opasno.
    Oni vode jednu vrstu politike i upleteni su u sve što se dešava u svetu, ja lično ne znam kolika je njihova moć,...a to je upravo čini mi se jedino što njih interesuje. Ništa nije onako kako izgleda, već je sve suprotno od onoga što nam je dostupno da saznamo.

Veoma poznat hakim bej (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    177
    Reputaciona moć
    862

Podrazumevano Re: Masoni

Nema tu nikakve tajne:
    mocni ljudi se udruzuju da bi uvecali svoju moc.
    bogati se udruzuju da bi uvecali svoje bogatstvo
    itd.
    Pobuni se, uvek. Bez obzira na ishod.
    Makar završio u lancima.
    Jedini način da se osećaš kao čovek.

Zainteresovan član FairyUltra (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Kao prvo nemoj misliti da su oni generalno sovinisti koji mrze zene, to je tradicija koja postoji u njihovim redovima, ako jedna loza pocne da prima zene u svoje redove druge, regularne, loze ce je odmah iskluciti i ekskomunicirati, zato se to (glupo) pravilo odrzalo toliko dugo.

Lose je da kazes sekta, sekte se fokusiraju pre svega na religiju i poglede koji se razlikuju od zvanicnih pogleda hriscanske crkve. Masonima je religija zadnja rupa na svirali, cista formalnost.

Masone ne bi trebalo da ti budu smesni, ni malo, medju njima su bili neki od najvecih umova covecanstva. Pavic je bio jedan od najimpresivnijih srba danasnjice i gajim duboko postovanje prema njemu i njegovom radu, a bio je mason.

Ne mislim da su masoni dobre vile, niti da je nase dobro njihov interes, ali mislim da nisu ni upola losi (ili je bolje da koristim izraz zli) koliko ih neki (citaj crkva) predstavljaju.

Na prvom mestu im je licni interes (nekima, novac, nekima moc, nekima poznanstva...), a otadzbina, Bog i narod su im pri dnu lestvice.
    Love kills slowly

Obećava NPiM_Filozof (avatar)
    Učlanjen
    15.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    29

Ivo Andric je bio mason. Takodje i lice sa hiljadarke Vajfert...
    Zivot je bas neki seret, na strmini doda teret...

Početnik
    Učlanjen
    06.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ranije su imali drugacije teznje koje su sada paravan,a 'volja za moc' je svetac kom se danas klanjaju

Aktivan član nemcoi (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    42

E da je to njihova jednina "losa" osobina...
    kolegax

Slične teme

1. masoni u srbiji...
    Autor gost 114587 u forumu Teorije zavera
    Odgovora: 1328
    Poslednja poruka: 18.12.2015., 22:37
  2. SRBI--MASONI
    Autor anarog u forumu Politika
    Odgovora: 73
    Poslednja poruka: 01.02.2012., 03:47
  3. Prvi Masoni
    Autor Swerdlow u forumu Teorije zavera