POMOĆ GRADA ZA NASTRADALE ŽIVOTINJE

Ne vracaju se psi koje neko licno donese, ali ostale vracaju sinteri. Vreme ostanka se po dogovoru moze produziti, bilo je slucajeva.
Sterilizacije se zakazuju do 15.00 casova.
Zivotinje se i lece, a u slucaju da se pojavi problem u vezi lecenja treba se obratiti Sekretarijatu.
 
Iskreno, ne znam koliko ovo baš funkcioniše. Ja sam zvala celo popodne i niko se nje javlja, a čula sam i da je profesor Prokić rekao da to ne funkcioniše, jer nisu dobili pare od grada. E, sad ne znam šta je istina, kakva su iskustva, meni se niko nije javljao na tel

Mi smo u ponedeljak vodili vlasnicku macku i sve je bilo ok. Telefon je 2684-154, hirurgija.
Danas je vodjena da dobije antibiotik i jos uvek je bilo ok, cekali su pacijenti.
 
Poslednja izmena:
Mene je zanimalo da li, ukoliko naidjemo na povredjenu zivotinju, a nemamo nacina da je prevezemo, mozemo racunati na pomoc od strane lica/institucije navedene na linku u prvom postu. Iz postova shvatam da nema izlaska na teren.

Nije lose imati kompletnu informaciju tipa: ovo moze, ovo ne moze, ovo morate sami, ne primamo novcanu pomoc pa do daljnjeg ne radimo i sl. Cisto da znamo pravo stanje.
 
Kao sto sam napisala u temi o otrovu, pas koga sam trazila se vratio, sa zenskom koja mu se uselila u kucicu. Da li bi bilo humano da pozovem ovu sluzbu da je odvedu i sterilisu kad joj se zavrsi teranje (ako ostane ovde) jer ako se ovde osteni sumnjam da ce i ona i stenci ostati zivi, imajuci u vidu kakav mi je komsiluk :neutral: Koliko unapred se zakazuje? Pitam da zovem odmah sutra ako se mnogo ceka. I morali bi oni da dodju po nju.
 
Kao sto sam napisala u temi o otrovu, pas koga sam trazila se vratio, sa zenskom koja mu se uselila u kucicu. Da li bi bilo humano da pozovem ovu sluzbu da je odvedu i sterilisu kad joj se zavrsi teranje (ako ostane ovde) jer ako se ovde osteni sumnjam da ce i ona i stenci ostati zivi, imajuci u vidu kakav mi je komsiluk :neutral: Koliko unapred se zakazuje? Pitam da zovem odmah sutra ako se mnogo ceka. I morali bi oni da dodju po nju.

Da, sterilizacija bi bila najbolje rešenje za sve. :ok:
 
Kao sto sam napisala u temi o otrovu, pas koga sam trazila se vratio, sa zenskom koja mu se uselila u kucicu. Da li bi bilo humano da pozovem ovu sluzbu da je odvedu i sterilisu kad joj se zavrsi teranje (ako ostane ovde) jer ako se ovde osteni sumnjam da ce i ona i stenci ostati zivi, imajuci u vidu kakav mi je komsiluk :neutral: Koliko unapred se zakazuje? Pitam da zovem odmah sutra ako se mnogo ceka. I morali bi oni da dodju po nju.
Oni ne dolaze, moraš sama da vodiš kucu!

Ne znam tačno koliko se čeka, ali ti zovi pa zakaži za kada misliš da treba i ti možeš da ideš.
Zakaži za oboje, kako on više ne bi lutao.
 
Na osnovu ovoga

[/QUOTE]Ne vracaju se psi koje neko licno donese, ali ostale vracaju sinteri. [/QUOTE]

sam zakljucila da dolaze po pse. Iskreno se nadam da je tako jer u suprotnom necu moci da uradim nista s obzirom da nemam prevoz a nisam u mogucosti da placam pet taksi... Sutra cu zvati da proverim. Sto se tice njega, na njegovoj temi sam pisala koje su muke bile sa njim i samo da ga uvedemo u stan, da mu damo inekciju...Sa skoro 20 mg Bromazepama je i dalje bezao i opirao se a kad je vet napokon uspeo da mu da anesteziju, probudio se posle pola sata, oba puta. Tako da nema sanse da se ni na koji nacin ubaci u auto...:(
 
Na fakultetu ne postoji besplatno lečenje, zvala i dobila odgovor. Postoji besplatna sterilizacija i, kako je rekao doktor Prokić, neka sitna hirurgija. Npr, ušivanje rane. Jedna kujica koja je nađena na ulici sa usečenim kanapom u vratu su ti ljudi koji su je našli odveli na veterinarski, sterilisana je i ta rana joj je ušivena... https://www.facebook.com/photo.php?pid=3603762&id=206005288080&ref=nf&fbid=386345238080
Dakle, ako sam dobro razumela, tako neke intervencije se ne naplaćuju, a od ostalog besplatnog lečenja nema ništa.
 

Back
Top