Diskriminacija pri zapošljavanju

Pogledaj rezultate ankete: Da li ste doziveli diskriminaciju pri zaposljavanju

Glasova
33. Ne možete glasati na ovu anketu
  • da- diskriminacija po osnovu godina

16 48,48%
  • da- diskriminacija po osnovu pola

15 45,45%
  • da- diskriminacija po osnovu stručnosti

15 45,45%
  • da- diskriminacija po osnovu nacionalne pripadnosti

6 18,18%
  • da- ostalo

12 36,36%
  • ne

6 18,18%
Anketa sa više izbora.
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 33

Tema: Diskriminacija pri zapošljavanju

Elita dežurno zvocalo (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    254

Angry Diskriminacija pri zapošljavanju

Da li ste doživeli bilo kakvu diskriminaciju pri zapošljavanju od strane poslodavca?

I molim vas, da navedete primere.
    Hvala.
    Ja sam uvek civilizovana ali me ljudi pogrešno tumače.

Veoma poznat T-Zex (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    225

Podrazumevano Re: Diskriminacija pri zapošljavanju

na osnovu godina - primamo samo do ... trt, za mesto komercijaliste, odavno
    po osnovu pola - samo žemske, isto za to
    po osnovu stručnosti - ekonomista na mestu tehnologa i nema šanse da ga makneš

po osnovu svega sam doživeo do sada diskriminaciju, a pogotovu po osnovu rodbinskih i kumovskih veza

ali pošto život nije pravedan - onda dobro
    sve dok ne oboriš majmune, brate, neće umeti da te shvate...

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Ja sam na sve odgovorio da....

Jer po godinama , to me drzava penalizuje....
    Da i na osnovu pola, nemam p, itd....
    Da i na osnovu strucnosti u smislu negativne selekcije, kad uticajni faktor i primalac prijave javno kaze (i za to mu hvala) jes taman da tebe primimo, svi te vole, znas puno, energican, ljubazan, pa da ja trazim posao sefa za 6 meseci...
    Da i na osnovu nacionalne pripadnosti, u jednoj firmi na teritoriji srbije, zato sto nisam crnogorac..."primamo samo crnogorce"
    Da i ostalo, kad me uslovljavaju da prekrsim zakon da bi mogli da me drze za j....i da bi moglo da se radi sa mnom , ovako ja njih drzim za j , a oni mene ne....nisam timski igrac sa lopovima...
    To se inace zove uci u klub...a mocan je klub....Drze RRA, nekoliko ministarstava sigurno, rektorat BU itd....RTS....agenciju za privatizaciju ....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Aktivan član milsu (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Године - да, свакако, у многим огласима траже млађе од мене.

Пол - наравно, јер нисам радница за рад.

Стручност - нису хтели да ме запосле у циглани јер не знам како се ради тај посао.

Остало - увек ме одбију када кажем да сам радио у обезбеђењу, кад су дебили па мисле да се посао обезбеђења увек своди на седење/стајање и зевање, а немају појма да и ту на неким објектима има посла преко главе.

Primećen član
    Učlanjen
    17.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ja sam štiklirao sve navedebne primere (+ostalo), ali kada bolje razmislim, nije se tu radilo o diskriminaciji, već ili o predrasudama ili samo o izgovorima, što mojim, što poslodavca. Iako ume da zasmeta, ipak je sve to daleko od 'No jobs for aliens'.

Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    254

Mene su u početku čudili svi ti konkursi u kojima treba da imaš sposobnosti Supermena koji može i zna sve živo od perfektnog engleskog pa bi bilo poželjno da se zna i još neki pride jezik recimo nemački,italijanski ili španski....rad na računaru neću da računam to se podrazumeva...pa zatim položen vozački ispit....ako to radno mesto ne podrazumeva....pa zatim 100 čudesa koje su poslodavcu pale na pamet....Pa da neko zna engleski operfektno i ima fakultetsku diplomu ne bi ni tražio posao u Srbiji već bi otišao napolje a ne da ovde radi za 250 evra i čupa kosu.Trebalo je kratko i jasno da napišu tražimo Supermena,Spajdermena ili Alijensa pa da svi budu načisto.A poslovi su u glavnom oni koji se mogu raditi sa sss i ne podrazumevaju neke specijalne veštine.Što je najgore za poslove koji se mogu obaljati sa srednjom školom traže se viša i visoka, ne znam zbog čega.Moje je mišljenje da ako imamo veliki broj nezaposlenih sa srednjom stručnom spremom, onda nema mesta ni za nas koji smo završili fakultet jer upravo tehničari nose posao.

Iskusan
    Učlanjen
    04.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    0

Ja sam sad skoro, ispao iz igre za prodavca dodataka za stočnu hranu, zato što SLABO znam engleski
    Pita me tip na engleskom neke stvari, ja odgovaram kako-tako, ali kad je trebalo napisati esej na engleskom, a ja slabo pišem engleski (pola sam ispisao Vukovim pravopisom)
    I na kraju čovek shvati da se ja neću snaći sa našim mačvanskim seljacima u razgovoru jer ne znam engleski dovoljno
    Tip koji me testirao ima 22 god i 22 kg žive vage, rodio se u soliteru i verovatno nikad u životu nije video živog seljaka, a tek da ih je čuo...Momak ne zna da mi za Mačvu ne samo da nije potreban engleski nego mi je i pola srpskog nepotrebno (padeži npr.)

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5972

Pa realno samo zene rade po buticima i kafenisu po ceo dan a neko se polomi za iste pare..na osnovu godina i strucnosti nam svima ne gine..najgora diskriminacija je sto ne dodjemo preko veze i padne otkaz sto se ne dopadnemo uvlakacima
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Domaćin Ilinoida (avatar)
    Učlanjen
    09.10.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    85

Citat Original postavio malo zvocalo Pogledaj poruku
    Mene su u početku čudili svi ti konkursi u kojima treba da imaš sposobnosti Supermena koji može i zna sve živo od perfektnog engleskog pa bi bilo poželjno da se zna i još neki pride jezik recimo nemački,italijanski ili španski....rad na računaru neću da računam to se podrazumeva...pa zatim položen vozački ispit....ako to radno mesto ne podrazumeva....pa zatim 100 čudesa koje su poslodavcu pale na pamet....Pa da neko zna engleski operfektno i ima fakultetsku diplomu ne bi ni tražio posao u Srbiji već bi otišao napolje a ne da ovde radi za 250 evra i čupa kosu.Trebalo je kratko i jasno da napišu tražimo Supermena,Spajdermena ili Alijensa pa da svi budu načisto.A poslovi su u glavnom oni koji se mogu raditi sa sss i ne podrazumevaju neke specijalne veštine.Što je najgore za poslove koji se mogu obaljati sa srednjom školom traže se viša i visoka, ne znam zbog čega.Moje je mišljenje da ako imamo veliki broj nezaposlenih sa srednjom stručnom spremom, onda nema mesta ni za nas koji smo završili fakultet jer upravo tehničari nose posao.
    Царице све си рекла Тачно, траже СУПЕРМЕНЕ Ја се просто чудим како је могуће да се наводе толики захтеви, течни енглески и течни немачки обавезно два језика, рачунар, ауто дозвола, ЈОШ САМО ДА ТРАЖЕ И ЗАВРШЕН КУРС ЗА ПИЛОТА

Се*у гладни, зато никад и не треба се јављати на конкурсе тих фах-идиота. И обично запосле неког преко везе или рођака, а објаву конкурса ставе тек онако реда ради.
    Косово је срце Србије

Učlanjen
    09.10.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    85

Све те дискриминације постоје. Неке су више неке мање изражене, зависи код ког баксуза човек налети
    Косово је срце Србије

Zainteresovan član ladowina (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

.Moje je mišljenje da ako imamo veliki broj nezaposlenih sa srednjom stručnom spremom, onda nema mesta ni za nas koji smo završili fakultet jer upravo tehničari nose posao.
    Ne razumem sta hoces da kazes - zar neko ko nije zavrsio tvoj fakultet moze da radi posao umesto tebe koja jesi?

@Topic

Slazem se da ljudi traze mnogo u oglasima, ali to je samo zbog toga sto mnogo ljudi trazi posao & dobija se mnogo CVa za svaki oglas. Gotovo nikad nije sve to neophodno za dobijanje posla. Secam se kolega kad je pogledao oglas za prijem novih radnika i zahteve, prvi komentar mu je bio "po ovome nisam kvalifikovan da radim ovde", a radi vec 3 godine.

Elita Moderna Pevacica (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    191

Kada sam konkurisala da pevam u jednoj kafani rekli su mi: "Pevacice, ne moras da imas tu tvoju akademiju da bi bila dobra pevacica. To sto imas karijeru po Italiji, Turskoj i Izraelu, nama ne znaci nista, jer ovde ljudi vole da dobro vrckas, a ti to suvise dobro radis, pa niko nece dolaziti da jede, vec da tebe .... gleda." Bilo mi je tada tesko, jer sam tada prvi put dozivela diskriminaciju zbog strucnosti.
    Ja kazem istinu i niko mi ne veruje. A sta da lazem...?
    Ceterum censeo Russiam esse delendam.

Beban, napolje!

Buduća legenda sunchaya (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3049

zbog bolesti.

Učlanjen
    09.10.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    85

ево ти погледај само ријалити шоу Великог брата, не може жена да победи па да има "златне врлине"

а мушкарац је "без фалинке" поред толиких мана какав апсурд!
    Косово је срце Србије

Početnik
    Učlanjen
    23.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Evo danas u halooglasima traza radnicu na nekoj recepciji za odrzavanje higijene sa znanjem engleskog jezika.

Elita gost 39034 (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Da li ste doživeli bilo kakvu diskriminaciju pri zapošljavanju od strane poslodavca?

I molim vas, da navedete primere.
    Hvala.
    bila sam pitana da li imam stan u Beogradu, jer je poslodavac zeleo da naglasi da se nece pobrinuti o resavanju mog stambenog pitanja
    da je odgovor bio "ne" moguce je da ne bih bila primljena
    drugi uslov je bio zaista strucne prirode, a ticao se toga da li mogu da uradim nesto sto nije bas uobicajno, lagano, lagodno, ali je neophodno

Buduća legenda Владан (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    964

Citat Original postavio dang03 Pogledaj poruku
    Evo danas u halooglasima traza radnicu na nekoj recepciji za odrzavanje higijene sa znanjem engleskog jezika.
    Нормално ако ради на рецепцији да је потребан страни језик. Долази доста странаца.

Гугл:
    Recepcija je u svakom preduzeću prva reprezentativna zona i pristupna tačka za informisanje i komunikaciju.

Моја сестра је радила у продавници макробиотичке здраве хране на у Београду и често је користила енглески језик у комуникацији, јер су муштерије махом странци из амбасада, туристи и сл.
    Poslednji put ažurirao/la Владан : 04.03.2010. u 15:54

Zainteresovan član tina niš (avatar)
    Učlanjen
    22.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

Citat Original postavio drinjaca Pogledaj poruku
    Нормално ако ради на рецепцији да је потребан страни језик. Долази доста странаца.

Гугл:
    Recepcija je u svakom preduzeću prva reprezentativna zona i pristupna tačka za informisanje i komunikaciju.

Моја сестра је радила у продавници макробиотичке здраве хране на у Београду и често је користила енглески језик у комуникацији, јер су муштерије махом странци из амбасада, туристи и сл.
    Nije normalno ako traže radnicu za održavanje higijene, znači čistačicu, da kao uslov traže poznavanje engleskog jezika!Znači, ne traže recepcionera i ne vidim razlog da postavljaju takav uslov.

Imala sam više puta situaciju da sam bila diskriminisana od strane poslodavca kad je u pitanju moje bračno stanje, odnosno planiranje porodice.Poslodavci uglavnom izbegavaju da prime devojku koja je pred udajom ili planira porodicu, a naravno ne žele ni da prime majku sa malim detetom.

Takođe mi se desilo da poslodavac od mene očekuje neke stvari koje uopšte nisu u opisu posla, npr. jedan od njih je očekivao i da znam da čistim računar od virusa i da to uradim u svoje slobodno vreme!

Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    254

Citat Original postavio malavelika Pogledaj poruku
    bila sam pitana da li imam stan u Beogradu, jer je poslodavac zeleo da naglasi da se nece pobrinuti o resavanju mog stambenog pitanja
    da je odgovor bio "ne" moguce je da ne bih bila primljena
    drugi uslov je bio zaista strucne prirode, a ticao se toga da li mogu da uradim nesto sto nije bas uobicajno, lagano, lagodno, ali je neophodno
    Ma i mene su jednom tako izmasirali sa sto testova i na kraju me pitaju da li živim u BG jer njima treba čovek koji je u gradu...samo su me džabe potezali da dolazim mogli su to odmah da kažu, jer svi koji smo ušli u ‚‚poslednji krug u Monci‚‚ nismo bili iz BG.

Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    254

Citat Original postavio Ilinoida Pogledaj poruku
    Царице све си рекла Тачно, траже СУПЕРМЕНЕ Ја се просто чудим како је могуће да се наводе толики захтеви, течни енглески и течни немачки обавезно два језика, рачунар, ауто дозвола, ЈОШ САМО ДА ТРАЖЕ И ЗАВРШЕН КУРС ЗА ПИЛОТА

Се*у гладни, зато никад и не треба се јављати на конкурсе тих фах-идиота. И обично запосле неког преко везе или рођака, а објаву конкурса ставе тек онако реда ради.
    Jest a najbolji fazon je što taj koji te zapošljava ne zna ni tarzanski engleski.

Iskusan nesons (avatar)
    Učlanjen
    03.03.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    99

Posto sam prosao 4 kruga razgovora, sto je trajalo oko 2 meseca ! a izmedju krugova nas nisu nesto obavestavali da li smo prosli ili ne do dan pre narednog razgovora.... onda su tu bile price o ''perfekciji'' koju traze i zahtevaju, kaoi da traze sam kvalitet radne snage ! Bezbroj puta su nam rekli da trebamo biti srecni jer smo izabrani od 1700 kandidata ! Naravno bilo nam je drago, kao i cela ta prica gde se zahtevao svetski standard usluge! Radi se o jednom hotelu, koji je trebao da pocne sa radom. I sta se dalje desavalo... trazili su nam sve moguce i nemoguce papire za prijavu i to overeno... sto znam da je na kraju ispalo oko 100 evra da to sve poplacam i dostavim njihovoj sluzbi, onada posto je obecavan pocetak rada hotela iz meseca u mesec... bili smo upitani dal zelimo da pomognemo ako nesto treba da se uradi ako zatreba oko hotela?! Pristali smo ali nismo znali da ce to krenuti sa : istovaranjem slepera sa namestajem i celokupnim enterijerom za hotel, pranje prozora, skidanje kreca sa drvenarije, usisavanje tepiha (svaki dan/5 meseci), istovar i postavljanje zardinjera kao i sadjenje cveca i drveca, farbanje radijatorskih cevi, nosenje ukrasnog kamena na 5-ti sprat stepenicama, premestanje tog istog namestaja iz dana u dan po drugom rasporedu, i tako dalje spisak je dug kao i tih 5 meseci koliko je trajalo to.... da napomenem da nismo imali pauzu za obrok !!! Radno vreme je bilo 8 sati ali 3-4 dana nedeljno smo ostajali i 10-12 sati bez pauze za obrok !! Pri tom menadzement nikad nije bio zadovoljan ! Uvek objasnjavajuci i ucenjivajuci nas pitanjem nezaposlenosti u Srbiji i kako se tesko dolazi do posla! Pri tome smo u izlivu besa bili nazivani i pogrdnim imenima od strane same menadzerke koja je inace vlasnikova rodjaka !
    Znaci nije moglo nikom da se zali ! Pri tome su mnoge devojke dobile otkaz jer ''nisu zadovoljavale'' kriterijume, nisu bile spremne na rad i kao nisu prosle probni ''test'' period ! Sto je za sve postupke bio razlog, kao mi vas jos testiramo !
    Kada sam se usprotivio sto nemamo pauzu za obrok, receno mi je da dam otlaz !? Posto nisam hteo, cekali su krajmog ugovora i nisu mi produzili ugovor jer '' nisam zalivao cvece kako treba'' !!?? Inace sam primnjen na poziciju konobara tog ukletog hotela. Jos uvek imam duzevne posledice nanete nepravde zbog budalastina osoba koje misle da znaju da rade taj posao !?
    Znaci doziveo sam povredu dostojanstva, ugleda, licnog i profesionalnog integriteta, neprijateljsko, ponizavajuce okruzenje koj epogorasava uslove rada, koje dovodi do toga da na sopstvenu inicijativu raskinem radni odnos ! A to sve znaci da su prekrsili pravila zakona o sprecavanju zlostavljanja !
    Najgore je to sto je ceo taj hotel spao na kafanske srpske standarde koji se srecu na svakom cosku, gde je zaposleni duzan da radi sta god mu gazda pokaze prstom, bez obzira na poziciju zbog koje je primnjen, kao i sam program usluga i ostalog bez trunke onoga o cemu je bilo reci na onim bezveznim 'krugovima'' razgovora...
    Poslednji put ažurirao/la nesons : 04.10.2010. u 21:29
    ''Ako nemas hrabrosti da iz vida izgubis obalu,
    nikada neces otkriti novi okean''

Zainteresovan član ladowina (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Citat Original postavio nesons Pogledaj poruku
    Pri tom menadzement nikad nije bio zadovoljan ! Uvek objasnjavajuci i ucenjivajuci nas pitanjem nezaposlenosti u Srbiji i kako se tesko dolazi do posla! Pri tome smo u izlivu besa bili nazivani i pogrdnim imenima od strane same menadzerke koja je inace vlasnikova rodjaka !
    Znaci nije moglo nikom da se zali ! Pri tome su mnoge devojke dobile otkaz jer ''nisu zadovoljavale'' kriterijume, nisu bile spremne na rad i kao nisu prosle probni ''test'' period ! Sto je za sve postupke bio razlog, kao mi vas jos testiramo !
    Kada sam se usprotivio sto nemamo pauzu za obrok, receno mi je da dam otlaz !? Posto nisam hteo, cekali su krajmog ugovora i nisu mi produzili ugovor jer '' nisam zalivao cvece kako treba'' !!??
    Heh, podseti me na jedne barabe iz Kragujevca - uzimali su pare od sluzbe sa zaposljavanje da prime pripravnike, dobiju u startu lovu, pa pride za platu dok traje pripravnicki, ali onda moraju da drze radnike jos dve godine, OSIM ako sami ne daju otkaz. Needless to say, dobri su bili u tome da oteraju ljude nakon toga.

Početnik Gospodar Prstenova (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Republicki zavod za statistiku nas redovno obavestava kolika je mesecna neto plata prosecno u Srbiji.
    Na svakom konkursu ja sam trazio bas taj iznos.
    Negde su se smejali, negde sa cudjenjem odmahivali glavom.

Da li sam diskriminisan?
    Bolje biti malo lud, nego malo pametan!

Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    254

Citat Original postavio Gospodar Prstenova Pogledaj poruku
    Republicki zavod za statistiku nas redovno obavestava kolika je mesecna neto plata prosecno u Srbiji.
    Na svakom konkursu ja sam trazio bas taj iznos.
    Negde su se smejali, negde sa cudjenjem odmahivali glavom.

Da li sam diskriminisan?
    Nisi.Samo oni nisu spremni da te plate toliko, po njima bi najbolje bilo da im se radi džabe.

Početnik Gospodar Prstenova (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Da li onda diskriminaciju vrsi poslodavac ili republicki zavod za statistiku?

Kako se zastititi od idiota?
    Bolje biti malo lud, nego malo pametan!

Slične teme

1. Polaganje ispita za rad u zaposljavanju
    Autor Dorijana u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 06.01.2013., 18:55
  2. Diskriminacija pri zapošljavanju
    Autor drugasansa u forumu Ekonomija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 24.10.2009., 19:42
  3. Diskriminacija pri zapošljavanju u Srbiji
    Autor crveni oblak u forumu Politika
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 31.12.2008., 00:39
  4. diskriminacija :(
    Autor hello_world u forumu Muškarci
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 04.09.2007., 22:16
  5. Francuska povukla zakon o zapošljavanju!!!
    Autor 00 Chief Parish u forumu Politika
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 11.04.2006., 23:06

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •