Kako sacuvati update za Windows XP?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 38

Tema: Kako sacuvati update za Windows XP?

Početnik
    Učlanjen
    12.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kako sacuvati update za Windows XP?

treba mi objasnjenje kako da sacuvam vec skinuti update sa microsoft-ovog sajta? Ja kada ga skinem ne skida ga kao exe fajl vec direktno instalira u windows. Kako da od toga sacuvam update da mogu kasnije da ga instaliram ponovo a da ne skidam sa sajta?

djzivke@verat.net

Ističe se Dlakava_Strvina (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Jel si proverio Temporary Internet Files folder? :wink:
    Najbolje je preuzimati SAMO roll-up updateove (kombinacija nekoliko update-a sa ispravkama prethodnih...)
    Poneki updateovi IPAK traze konekciju na net ali, cisto radi VERIFIKACIJE...

Vidish da nije teshko...

Primećen član
    Učlanjen
    27.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Fajlovi se nalaze u folderu WUTemp na drugoj particiji ako je imas...(folder je sakriven)

kada pocne instalacija svih update-ova brzo ih kopiraj u neki drugi folder. Ako neces da trosis vreme na netu otkazi instalaciju sa sajta i instaliraj rucno :wink:

p0z! FaXcooL

Primećen član drago41 (avatar)
    Učlanjen
    31.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Re: Kako sacuvati update za Windows XP?

Citat Original postavio ...je zakon
    treba mi objasnjenje kako da sacuvam vec skinuti update sa microsoft-ovog sajta? Ja kada ga skinem ne skida ga kao exe fajl vec direktno instalira u windows. Kako da od toga sacuvam update da mogu kasnije da ga instaliram ponovo a da ne skidam sa sajta?

djzivke@verat.net
    Vecina abdejta sa mic. sajta se moze skinuti kao exe fajl vidi opcije kada skidas , trebalo bi da imas neki programcic za skidanje mada i sam XP ima tu opciju da spasis fajl a ne open, od oko 25-6 siguronosnih i kriticnih samo 5-6 se ne mogu sacuvati, ja sam otvorio folder na drugoj particiji gde imam preko 30 exe apdejta!

Početnik
    Učlanjen
    12.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Dlakava_Strvina
    Jel si proverio Temporary Internet Files folder? :wink:
    Najbolje je preuzimati SAMO roll-up updateove (kombinacija nekoliko update-a sa ispravkama prethodnih...)
    Poneki updateovi IPAK traze konekciju na net ali, cisto radi VERIFIKACIJE...

Vidish da nije teshko...
    Ok, a gde da nadjem roll-up update-ove? I oni se skidaju kao exe ili se sami instaliraju?

Početnik
    Učlanjen
    12.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio FaXcooL
    Fajlovi se nalaze u folderu WUTemp na drugoj particiji ako je imas...(folder je sakriven)

kada pocne instalacija svih update-ova brzo ih kopiraj u neki drugi folder. Ako neces da trosis vreme na netu otkazi instalaciju sa sajta i instaliraj rucno :wink:

p0z! FaXcooL
    Ipak za ovako nesto treba malo vise iskustva. Mozes li da budes malo precizniji?

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Ja sam sve updateove skidao sam MS sitea sasvim normalno, kao i svaki drugi file sto skidam, te kasnije ispokretao sve i nakon toga sve lepo snimio na disk...

Primećen član
    Učlanjen
    27.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

p0z! FaXcooL
    Ipak za ovako nesto treba malo vise iskustva. Mozes li da budes malo precizniji?
    Ako imas dve particije (C:,D i uzmimo da je XP na C:, kada pocnes da skidas UPDATE sa microsoftovog sajta , automatski se otvara nov folder na particiji D: a to je WUTemp. Njega ne mozes da vidis osim ako ne udjes u control Panel, otvoris folder options, kliknes na View i izaberes Show Hidden Files And FOlders.

Kada pocnes da skidas update-ove sa sajta mozes da vidis kako se skupljaju u folderu WUTemp. Pretpostavljam da si video u toku skidanja prozor za transfer update-ova na tvoj racunar (prvi red). Drugi red ti pokazuje proces instaliranja UPDATE-ova sa NET-a.

Sto znaci : cim se prvi red kompletira u potpunosti i krene instalacija UPDATE-ova kliknuces CANCEL. Za svaki slucaj izkopiraj sve skinute aplikacije u neki drugi folder da ne bi morao da ih sidas ponovo sledeci put kad re-instaliras Windows....

malo jasnije? :wink:

Početnik
    Učlanjen
    12.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

p0z! FaXcooL
    Ako imas dve particije (C:,D i uzmimo da je XP na C:, kada pocnes da skidas UPDATE sa microsoftovog sajta , automatski se otvara nov folder na particiji D: a to je WUTemp. Njega ne mozes da vidis osim ako ne udjes u control Panel, otvoris folder options, kliknes na View i izaberes Show Hidden Files And FOlders.

Kada pocnes da skidas update-ove sa sajta mozes da vidis kako se skupljaju u folderu WUTemp. Pretpostavljam da si video u toku skidanja prozor za transfer update-ova na tvoj racunar (prvi red). Drugi red ti pokazuje proces instaliranja UPDATE-ova sa NET-a.

Sto znaci : cim se prvi red kompletira u potpunosti i krene instalacija UPDATE-ova kliknuces CANCEL. Za svaki slucaj izkopiraj sve skinute aplikacije u neki drugi folder da ne bi morao da ih sidas ponovo sledeci put kad re-instaliras Windows....

malo jasnije? :wink:
    Ok Ovo mi je sve jasno. Ali nemam particiju D! Gde da nadjem taj WUtemp na C particiji?

Početnik
    Učlanjen
    12.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Znaci ako se automatski instaliraju na komp,ne nalaze se vise u Wutemp-u? Ili su jos uvek tamo pa mogu da ih iskopiram na neko drugo mesto?

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Mozda sam dosadan,zar ti ne mozes da skidash update kao svaki drugi file sto skidash?

Primećen član
    Učlanjen
    27.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Pa postoje neki mali programcici koji sluze samo za skidanje update-ova sa MS sajta (velicina je od 30 do 100kb). Mislim da je jedan od njih WinUpdatesList 1.00

Nikada nisam imao "ceo" hdd. Uvek je bio podeljen da particije pa pretpostavljam da se update-ovi nalaze u C:\Program Files\Windows Update. I Ovaj folder je sakriven.

PS: Samo pretpostavka, nisam siguran...

PPS : Lepo sam rekao, cim pocne internet instalacija jedan po jedan fajl se brise, bar je tako kod mene bilo...

Početnik
    Učlanjen
    12.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Agent Orange
    Mozda sam dosadan,zar ti ne mozes da skidash update kao svaki drugi file sto skidash?
    Objasni ,kako to da uradim? Kada odem na microsoft sajt, instalacija se pokrece automatski i sve tako. Ne mogu da biram preko kog programa cu da skidam te zakrpe!

Početnik
    Učlanjen
    12.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

PPS : Lepo sam rekao, cim pocne internet instalacija jedan po jedan fajl se brise, bar je tako kod mene bilo...
    E to me je zanimalo,znaci kada se sami instaliraju vise ih ne mogu sacuvati? Moram ih ponovo skidati? Sa ovim programom ih mogu skidati i cuvati bez problema?

Guest

Podrazumevano

Znaci ako se automatski instaliraju na komp,ne nalaze se vise u Wutemp-u? Ili su jos uvek tamo pa mogu da ih iskopiram na neko drugo mesto?
    Wutemp ces naci na C: ako nemas particije samo oznaci Show hiden Files and Folders

Primećen član
    Učlanjen
    27.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Znaci ipak se stvara WUTemp i na c:? OK, to nisam znao, nikada nisam imao samo C:

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Objasni ,kako to da uradim? Kada odem na microsoft sajt, instalacija se pokrece automatski i sve tako. Ne mogu da biram preko kog programa cu da skidam te zakrpe!
    Ne znam...Ja kada odem na primer ovde http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=8e8d0a2d-d3b9-4de8-8b6f-fc27715bc0cf&displaylang=en i kada sa desne strane izaberem download opciju, otvara mi se ( u mom slucaju GetRight) i,kao sto rekoh, skinem kao i svaki file te kasnije ga pokrenem.

Početnik
    Učlanjen
    12.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ne znam...Ja kada odem na primer ovde http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=8e8d0a2d-d3b9-4de8-8b6f-fc27715bc0cf&displaylang=en i kada sa desne strane izaberem download opciju, otvara mi se ( u mom slucaju GetRight) i,kao sto rekoh, skinem kao i svaki file te kasnije ga pokrenem.
    Pa upravo zato sto ti imas getright! Ja ga nemam i meni sam pokrece download i sam pokrece instalaciju,posle cega verovatno brise taj exe fajl koji ne mogu da sacuvam!

Guest

Podrazumevano

a jeste li probali desni klik na My Computer, Properties, Automatic Updates, Download updates for me, but let me choose when to install them

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Pa upravo zato sto ti imas getright! Ja ga nemam i meni sam pokrece download i sam pokrece instalaciju,posle cega verovatno brise taj exe fajl koji ne mogu da sacuvam!
    :shock:
    Pa instaliraj prokleti GetRight ili neki drugi download menager ( osim Download Acceleratora Plus)

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Citat Original postavio Anonymous
    a jeste li probali desni klik na My Computer, Properties, Automatic Updates, Download updates for me, but let me choose when to install them
    Ja to ne bih preporucio ( automatic update ).To treba iskljuciti, jer ume da maximalno uspori vezu a i bash mu treba vremena i da se nakaci, i na proveri sta ti treba od updatea itd....

Primećen član
    Učlanjen
    27.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Bas tako. To je smrt za Dial-Up... :?

Početnik
    Učlanjen
    12.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

:shock:
    Pa instaliraj prokleti GetRight ili neki drugi download menager ( osim Download Acceleratora Plus)
    A zasto ne Download Accelerator? Gde mogu da skinem getright?

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Zato sto je DAP, izmedju ostalog pun Spyware gamadi.
    A sto se tice GetRight njega mozes da skinesh, gle logicnosti, sa njegovog maticnog site-a tj http://www.getright.com/
    Skinesh ga, instalirash, lupish mu "flekicu" podesish opcije i teraj.
    Ako kotistish Operu, moraces da skinesh plug-in za Operu da bi mogao da ga integrishesh. A to ces naci na ovoj adresi http://www.getright.com/opera.html

Početnik
    Učlanjen
    12.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Zato sto je DAP, izmedju ostalog pun Spyware gamadi.
    A sto se tice GetRight njega mozes da skinesh, gle logicnosti, sa njegovog maticnog site-a tj http://www.getright.com/
    Skinesh ga, instalirash, lupish mu "flekicu" podesish opcije i teraj.
    Ako kotistish Operu, moraces da skinesh plug-in za Operu da bi mogao da ga integrishesh. A to ces naci na ovoj adresi http://www.getright.com/opera.html
    Getright patch u sebi nosi trojanca, tako da ne bih radio sa njim.

Slične teme

1. Windows Update
    Autor Qurajber u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 13.10.2008., 15:08
  2. Windows update
    Autor infor u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 22.08.2006., 11:56
  3. Windows update
    Autor Nenadned u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 1