Koliko puta ste podmitili policajca?

Koliko puta ste podmitili policajca?

  • nikada

  • jednom

  • nekoliko puta

  • nebrojeno puta


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
izgovor nije mito... to je snalazenje... a njima je data mogucnost da te kazne opomenom, tj da te puste...

ovde pricamo o varijanti "kesh u ruke" jer je tako "jeftinije i bolje"... a sutra kad ti neko najmiliji umire u bolnici jer nemas da podmazes doktora onda bude djavo kriv...

da vidimo da li je korupcija samo bolest sistema ili i bolest nas pojedinaca koji je toboze "ne podrzavamo", a dajemo mito za svaki nevezan pojas ;)
 
Sigurno ste svi svedoci korupcije koja se odigrava pred nasim ocima iz dana u dan... Razgovarao sam sa velikim brojem ljudi iz svog okruzenja i shvatio da je za 99% njih to losa, ali sasvim normalna stvar koja je neminovna i protiv koje se ne treba boriti na licnom nivou...

Neki od stavova...

Normalno je dati policajcu 1000 dinara (pre novog Zakona, a sad vec 5000) za saobracajni prekrsaj... jer je to manje od kazne placene Drzavi... jer imaju male plate pa moraju da se nekako snalaze... ne shvatajuci da je policajac koji uzima mito ISTI kao medicinska sestra koja juri ljude po bolnici sa zarazenom iglom... jer je on CUVAR ZAKONA i to ne radi dobrovoljno, vec je placen za to sto znaci da bi trebalo da bude i PROFESIONALAC...

Pre nekoliko nedelja, jednoj mojoj drugarici su otkrili karcinom materice i kada je otisla u GAK Narodni Front sestra joj je otvoreno rekla da dodje sutra, ali sa 2000 evra za hirurga koji ce je operisati i jos 500 evra za anesteziologa uz komentar "pa necete valjda da radite operaciju bez anestazije..." Nesrecna devojka je pozajmila pomenute pare i platila... operisana je i sve je ok... Nemocna da sagleda svoju situaciju iz svoje perspektive, prezadovoljna je i do neba zahvalna lekarima... moleci me da nikom ne pricam o ovome i tvrdeci da su oni izuzetni ljudi...

Pre nedelju dana... saobracajac na raskrsnici Brankove i Pop Lukine ulice je u vremenu dok se grejao u holu obliznje Uprave za trezor objasnjavao prisutnim devojkama kako se pravilno i bez posledica daje mito saobracajcu... Kako oni nikad ne traze, ali nikada ni ne odbijaju novac... jer je davanje mita isto krivicno delo kao i uzimanje, tako da onaj ko da ne moze da tuzi policajca jer bi i sam bio okrivljen za isto delo... i tako dalje...

Pitam se GDE IDE OVO DRUSTVO... i da li je ovo dno ili ova moralna rupa ima jos veci ponor kome tezimo...
 
Мислим 1-2, сигуран сам за једном и то нешто ситно, а баш сам био заср.о! Мада није то ни тако лако, треба и то знати! Мој приступ је кад сам крив - молим, а ако нисам - онда се свађам жестоко!
 
nebrojeno puta sam podmitio policajce za ucinjene saobracajne prekrsaje. uglavnom su prekrsaji bili skoro uvek za brzinu na radaru . mada za poslednjih godinu dana nemam niti jedan jedini prekrsaj . naucio sam im sve "sacekuse" . samo mi se jednom u zivotu desilo da policajac nece da uzme ponudjen mito da ne pise kaznu.

zato u zivotu imam samo 1 saobracajni prekrsaj - zvanicno.
 
Pre nekoliko nedelja, jednoj mojoj drugarici su otkrili karcinom materice i kada je otisla u GAK Narodni Front sestra joj je otvoreno rekla da dodje sutra, ali sa 2000 evra za hirurga koji ce je operisati i jos 500 evra za anesteziologa uz komentar "pa necete valjda da radite operaciju bez anestazije..." Nesrecna devojka je pozajmila pomenute pare i platila... operisana je i sve je ok... Nemocna da sagleda svoju situaciju iz svoje perspektive, prezadovoljna je i do neba zahvalna lekarima... moleci me da nikom ne pricam o ovome i tvrdeci da su oni izuzetni ljudi...

To se u zdravstvu radi manje više javno.Svi znaju,ministar zna,policija zna i nikom ništa.
 
Мислим 1-2, сигуран сам за једном и то нешто ситно, а баш сам био заср.о! Мада није то ни тако лако, треба и то знати! Мој приступ је кад сам крив - молим, а ако нисам - онда се свађам жестоко!

Nije se jos desilo da nisam bar za nesto kriv... uvek moze da mi nadje nesto... Uglavnom ne ulazim u raspravu, ljut na ceo svet sto sam zaustavljen i svestan da bih mogao svasta da mu kazem...

Kada pocnu sa cuvenim uvodom u uzimanje para... "Pa sta cemo sad... pa starsno ste pogresili... pa moracu da vam pisem kaznu..." i slicna s..nja... samo mu kazem "gospodine, samo vi radite svoj posao..."

Kazne stignu posle nekoliko meseci ili nedelja... Moji ne prime jer sam uglavnom van zemlje... Prodje dve godine i sve to pojede mrak... Nikada nisam platio nijedan dinar... Ne ponosim se time, ali zakon mi je dao takvu mogucnost...

Ponosim se cinjenicom da nikada nisam dao MITO... to je vec nesto!:zper:
 
nikad, samo sam mu rekla da hocu da me privede..i on stvarno..budala..morala sam sat vremena da dzodzim ni zbog chega..ok malo sam ga takla mahinalno u chelo, da se zna s kim ima posla..ybga bash sam provocirala :(
a nikad mi niko nije trazzio lichnu, niti bilo shta..shtavishe, uvek su bili umiljati kad prodjem pored njih..nekako se smeshkaju, zagoreli tiganji
 
Poslednja izmena:
nikad, samo sam mu rekla da hocu da me privede..i on stvarno..budala..morala sam sat vremena da dzodzim ni zbog chega..ok malo sam ga takla mahinalno u chelo, da se zna s kim ima posla..ybga bash sam provocirala :(
a nikad mi niko nije trazzio lichnu, niti bilo shta..shtavishe, uvek su bili umiljati kad prodjem pored njih..nekako se smeshkaju, zagoreli tiganji

Ti pricas o postarima na ulici... Oni mogu da uzmu mito samo od sitnih svercera DVD-a ili slicno... i to samo u naturi... U policiji mito uzimaju najvise saobracajci (najvise dela) i inspektori (njavise po delu) na ucenama, laznim svedocenjima, cinjenju usluga i najcesce gledanju kroz prste...

Pa necete mi valjda reci da nismo znali da su Sarici krimosi i da drze pola Beograda dok ih nisi uhapsili... odjednom se svi iznenadise... Verovatno nisu hteli da daju tal pubovima ili BIA i odose mladici na poternicu... Tako ce isto biti kad budu digli ostale krimose koji haraju Beogradom... Opet ce biti nismo znali...

Svako od nas moze da nabroji po tri ocigledna kriminalca koji gospodare ovima gradom :dash:
 

Back
Top