Kako da se veza sa internetom prekine
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Kako da se veza sa internetom prekine

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Kako da se veza sa internetom prekine

Imam jednu osobu koja mi koristi internet sate, pa me interesuje da li postoji mogucnost da se kompjuter isprogramira da posle 5 min iskljuci vezu sa netom?
    Tako ce moci samo par minuta da koristi.
    Necu menjati sifru.

Hvala na odgovoru.

Obećava
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Re: Kako da se veza sa internetom prekine

Sa tvog PC-ija nije moguce to da uradis
    Jedino resenje ti je da promenis sifru

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

ma bre moze

Ističe se Dlakava_Strvina (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2004.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Zakon
    Imam jednu osobu koja mi koristi internet sate, pa me interesuje da li postoji mogucnost da se kompjuter isprogramira da posle 5 min iskljuci vezu sa netom?
    Tako ce moci samo par minuta da koristi.
    Necu menjati sifru.

Hvala na odgovoru.
    Eh... Pa imaš TOTALNU ZABRANU u oviru samog sistema "set defaults and settings" a imaš i specijalizovane programe kojima ne samo da možeš ograničiti vreme već i lokacije... Kupuj računarsku štampu SA PRATEĆIM CD-ovima...

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Naravno da moze...Sve moze...Ko rece da ne moze...
    Postoje specijalizovani programi sa kojima mozes da pokreces,prekidash itd razne aplikacije,procese i josh mnogo drugih stvari, sve to vremenski ograniceno-po zelji...Skoro sam na nekom ruskom siteu naleteo na tako nesto ali da me ubisjesh ne znam kako se zove jer mi tako nesto ne treba....

Učlanjen
    25.05.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Agent Orange
    Postoje specijalizovani programi sa kojima mozes da pokreces,prekidash itd razne aplikacije,procese i josh mnogo drugih stvari, sve to vremenski ograniceno-po zelji...Skoro sam na nekom ruskom siteu naleteo na tako nesto ali da me ubisjesh ne znam kako se zove jer mi tako nesto ne treba....
    UHHHH! Malo "zaobidjite" ruske i nemacke "sajtove sa programima"... :wink:

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Citat Original postavio Dlakava_Strvina
    U pravu si 100%.
    Dosta mi je bilo Ruskog u skoli , sad jos i ovde da vristim u sebi k'o kreten ne bi li raumeo dve reci.

Učlanjen
    25.05.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Кулиража
    U pravu si 100%.
    Dosta mi je bilo Ruskog u skoli , sad jos i ovde da vristim u sebi k'o kreten ne bi li raumeo dve reci.
    Ne radi se o tome... Prosto ONI SU PRVI RASTURILI INTERNET I POVEZANI SU DUBOKO SA MAFIJOM... PA SU AMERI UVELI ONAJ "PROTOKOL" O NADZORU KONEKCIJA...

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Ne radi se o tome... Prosto ONI SU PRVI RASTURILI INTERNET I POVEZANI SU DUBOKO SA MAFIJOM... PA SU AMERI UVELI ONAJ "PROTOKOL" O NADZORU KONEKCIJA...[/color][/b]
    Sta je pisac ovim hteo da kaze :shock:

prostija ti je varijanta:
    blokirash pristup (samo sa jednog tel broja )
    moze kod pojedinih prowajdera sa sajta direktno a ako ne moze pozovesh servis i reshe ti problem

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Re Leka

Leka, hvala, probacu taj link i program.

Radi se da koristimo isti racunar na poslu, pa bi zbog toga. Ne bi menjao password ili pristup preko samo jednog tel broja.

Hvala svima na odgovorima.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.10.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Re: Re Leka

Leka, hvala, probacu taj link i program.

Radi se da koristimo isti racunar na poslu, pa bi zbog toga. Ne bi menjao password ili pristup preko samo jednog tel broja.

Hvala svima na odgovorima.
    Ako taj drugi koji koristi tvoju konekciju nezna password jednostavno ga izbriši iz konekcije i odcekiraj save password (zar je problem otkucati nekoliko znakova kad ti zatreba), ako zna PROMENI ga.
    Ionako je pozeljno s vremena na vreme menjati password-e bar razonode radi ako nemaš neki pametniji razlog, a ja mislim da ti imaš veoma ozbiljan razlog za to.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano re Kvazimodo

re Kvazimodo

Ne mogu da menjam password jer i drugi povremneno koriste net i to uglavnom da se proveri e-mail.A ta osoba potrosi sve sate i zloupotrebljava.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.10.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Ne mogu da menjam password jer i drugi povremneno koriste net i to uglavnom da se proveri e-mail.A ta osoba potrosi sve sate i zloupotrebljava.
    U tom slučaju nije mi jasno kako bi neki program tog tipa mogao da ti pomogne, kako bi on mogao da razlikuje kad ko koristi konekciju i koga treba da iskljuci a koga ne (sta ako neko od 'privilegovanih' preuzima postu sa atasmentom a program ubije konekciju?

Izvodljivo je mozda na nivou Windowsa tako što bi se kreirali Useri od kojih bi neki bila restricted bez mogućnosti pristupanja toj konekciji, a neki bi imali pravo pristupa. S obzirom da je u pitanju službeni kompjuter, koji je verovatno umrežen i koristi se za neku službenu aplikaciju, ovo je verovatno tesko izvodljivo a da se ne poremeti 'normalan rad'.

Mada mi još uvek nisu u potpunosti jasne dve stvari:
    - kakva vam je to konekcija, nečiji privatan nalog (pa koristite samo impulse na poslu, mada ovo izgleda otpada), neki službeni nalog ili kakav već?
    - treba li ti blokiranje pristupa internet sajtovima, a da postoji mogućnost provere elektronske poste?

Ako je pitanju web-mail mozda bi mogli da koriste ne ku od 041 konekcija, a ako proveravaju kod svog provajdera neka koriste svoju konekciju.

Ako ti treba samo blokada surfovanja po internetu onda bi se to moglo izvesti nekim od fajervolova (npr zonealarm, black ice ...) i to blokiranjem odredisnog porta 80 koji koriste browseri, dok bi ostali portovi bili otvoreni (naravno i 25 i 110 koji se po standardu koriste za e-mail) dok bi u lokalnoj mrezi sve bilo otvoreno. (Uz zakljucavanje mogucnosti pokretanja ovog programa lozinkom kako neko ne bi promeni podesavanja).

Naravno tu ostaje i pitanje bezbednosti korisćenja službenih kompjutera za šetanje internetom (nadam se da imate redovan backup sluzbenih podataka) ali to je tema za neko drugo mesto.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano re Kvazimodo

re Kvazimodo

Imamo dva racunara.Pa bi ovo instalirao na jednom, a drugi bi bio slobodan. Na internetu koristimo kurs banke. A i za e mail je dosta 5 ili 10 min, jer imamo i drugi racunar.

Slične teme

1. VEZA NA DALJINU!KAKO?
    Autor BELKA u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 57
    Poslednja poruka: 23.02.2008., 14:29
  2. kako slati besplatni sms na 063 internetom
    Autor donamileva u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.01.2007., 16:30
  3. Sony Ericsson t 230,veza s kompjuterom,kako?
    Autor japur u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 25.12.2005., 19:33
  4. NECE DA PREKINE VEZU
    Autor gost 8170 u forumu Softver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 01.01.2005., 17:11

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku