Problem-Par.Magic+particija

G

gost1564

Gost
Kada u partition magicu hocu da disk podelim na tri particije, podesim sta i kako treba, restartujem i medjutim kada PM treba da pocne da radi dobijam poruku
Error 27...partition cant be locked ( tako nesto)
U cemu je problem?
 
Slican problem sam imao i ja.
Resio sam ga na izuzetno komplikovan nacin :

- Prvo, razlika je bila ta sto sam ja pokusavao da formatiram particiju D: zato sto ju je sistem indetifikovao kao particiju sa nepoznatim sistemom fajlova (bio je WinFS sa najnovijeg Longhorn-a koji je se prethodno nalazio na toj particiji pa je bio obrisan). Partition M. nije mogao da je formatira i izbacivao je isti ERROR kao i tebi. Onda sam sve fajlove (25GB) sa D: prebacio na HDD kod druga i onda izbrisao celu particiju pa je sistem prepoznao kao UNUSABLE (tako nesto, u smislu neupotrebljiva). Od istog tog mesta sam ponovo izgradio particiju i vratio fajlove i sad je sve u redu : prepoznaje je kao NTFS.

Pogledaj kako ti Partition Magic prepoznaje HDD, pod kojim sistemom fajlova..Takodje pogledaj da li se na nazivu particije (LABEL) nalazi neki upitnik...

Pogledaj pa javi...
:roll:
 
gost1564:
Kada u partition magicu hocu da disk podelim na tri particije, podesim sta i kako treba, restartujem i medjutim kada PM treba da pocne da radi dobijam poruku
Error 27...partition cant be locked ( tako nesto)
U cemu je problem?

Prvo , koji OS imas, koliko particija imas, koji je fajl sistem, ako imas jednu prvo izvrsi defragmentaciju da se slozi materijal da slobodan prostor ostane cist takodje instaliraj PM u moje dokumente pa odatle radii to prvo uradi jednu pa kada zavrsis od iste napravi jos jednu tj. trecu i nebi trebalo da ima problema!
 
drago41:
Prvo , koji OS imas, koliko particija imas, koji je fajl sistem, ako imas jednu prvo izvrsi defragmentaciju da se slozi materijal da slobodan prostor ostane cist takodje instaliraj PM u moje dokumente pa odatle radii to prvo uradi jednu pa kada zavrsis od iste napravi jos jednu tj. trecu i nebi trebalo da ima problema!

Rekao je da hoce da podeli disk na particije...Rekao je da je FAT32 tako da je u tom slucaju OS nebitan.
I zasto mora da instalira PM u MyDocuments zivota ti?Kakve to veze ima?
@@FaxCool---Zasto je zajebano ako je 98 ili Meeeeee? Postupak je uvek isti,u bilo kom OS kao i u bilo kom FS (dal NTFS, dal FAT, dal FAT32 dal...)
Ja sam svakim taj OS radio sa PM i nikad nikakav problem nisam imao.
A sto se tice gorenavedenog problema..ne znam odgovor :lol:
Jbga, probaj sa F1...
 
Pa znas zasto sam pitao? Ako ima 98 ili Me mora da ima FAT32 (logicno :D ) a oni ne rade pod NTFS-om i sta ce da dobije tu? Cak i ako konvertuje HDD u NTFS vise nece moci da startuje Windows.

Sa XP-om nema problema, kao sto znas radi i pod FAT-om i pod NTFS-om :roll:
 
vidis... kada sam svoju particiju D: konvertovao iz NTFS u FAT32 fajlovi su ostali ...ali im je svaki sufiX (.exe, .dll, .mp3, .jpg, .bmp, .rar) izbrisan pa sam morao "rucno" da ih napisem ponovo...

Dakle... na svaki fajl koji ne moze da se otovri ni jednim programom , a siguran si da je to bila pesma jer je naziv ostao, na kraju dodaj .mp3, .wma, .wav u zavisnosti od formata u kome ti se pesma nalazila...
 
FaXcooL:
vidis... kada sam svoju particiju D: konvertovao iz NTFS u FAT32 fajlovi su ostali ...ali im je svaki sufiX (.exe, .dll, .mp3, .jpg, .bmp, .rar) izbrisan pa sam morao "rucno" da ih napisem ponovo...

Dakle... na svaki fajl koji ne moze da se otovri ni jednim programom , a siguran si da je to bila pesma jer je naziv ostao, na kraju dodaj .mp3, .wma, .wav u zavisnosti od formata u kome ti se pesma nalazila...
20GB muzike, svakoj pesmi pojedinacno da dodaje naziv *.mp3 :shock:

Pretpostavljam da ti se cluster-i razlikuju od particije do particije, pa da zato ne mozes da spajas/razdvajas particije.
Najbolje bi ti bilo da uzmes dve diskete, nabacis PM i onda sredjuj do mile volje, ali prvo izjednaci klastere.
 

Back
Top