Ruska kinematografija

cover.jpg


231740.jpg
 
Koga interesuju Ruski filmovi,ovde moze naci dosta :)

http://www.komentar.rs/sip/viewtopic.php?t=1336&postdays=0&postorder=asc&start=0


a ja trazim, :D

Cistiliste - rat u ceceniji....procitao da je super :D

Cistiliste.jpg


drugi ...

'Rat i mir pukovnika Kerskog'
(film o fenomenalnom pukovniku koji je našao odeljenje svojih vojnika odsečenih glava. Krenuo je da ih sveti a pri tom je imao nesreću da se neka ''nevladina''televizijska ekipa nađe i brže-bolje to snimi i njega otpuštaju iz vojske).

treci,,

''Ljubim , mama'' (film o medicinskoj sestri koja je u Čečeniji izgorela u transporteru i samo su po DNK u pepelu uspeli da utvrde da je to ona),


cetvrti ..

''Osećam se zaštitnikom''
, film o dva ratna druga koji su preživeli pakao Čečenije. Autentični snimci, bez friziranja i blankova.
 
112015_41667357_1241862082_proryv.jpg



Snimljen je po istinitom i poznatom dogadjaju.
...1.marta 2000.godine, jedna padobranska ceta VDV (91 padobranac) vodila je zestoke borbe sa oko 1800 cecenskih terorista na granici sa Dagestanom sprecavajuci prodor izuzetno snaznih cecenskih snaga. Samo je 7 padobranaca prezivelo a ostali su kasnije proglaseni za heroje Rusije...



super film
 
Poslednja izmena:
Poklon Staljinu



Radnja filma počinje 1948. u Kazahstanu gde su deportovani Poljaci, Bugari, Čečeni, Ukrajinci, Jevreji, milion i 200 hiljada ljudi. Priča prati sudbine nekih od njihi, a glavni junak je dečak koga spasio dobri Kazahtanac. Topla ljudska priča, lepa fotografija. Te godine je izvršena proba atomske bombe 170 daleko od tog naselja. Čini mi se da sam negde video ime Kšištofa Zanusija, ali nisam proveravao. Koprodukcija je u pitanju RU-POL-KA-IS..
 
1612 :D Hronika smutnih vremena
1612_poster_hg.jpg

Istorijski film o godinama u kojima se rađala Rusija.
Poljaci su imali lažnog cara koji je jedno vreme vladao Rusijom, neslavno je završio..
Zatim su imali novog cara koji je opet vladao Rusijom, ubio celu dinastiju Godunova osim princeze Ksenije. Tada se rađa potreba za novim carem Rusije koji će biti Mihajlo.
Borbe vitezova, mačevanje, kako su radili topovi, zamkovi, dobre scene borbi, malo ruske fantastike i čarobnjaštva, te je i bajkovito
 
Poslednja izmena:

Back
Top