Ruska kinematografija

Филм о руском кнезу Владимиру, чије снимање је коштало 20 милиона долара, пробио се међу десет најгледанијих филмова у свету. Преко 60 земаља је откупило права за његово приказивање. >>>
 
Нови руски филмови на онлајн фестивалу „Дубль дв@“

Од 3. до 14. априла бесплатно се приказују најбољи руски филмови у протеклих неколико година са енглеским титловима.

На осмом онлајн фестивалу „Дубль дв@“ (Take Two), који организује лист „Российская газета“, биће приказани савремени руски филмови снимљени у протеклих неколико година који су остали изван видокруга ширег аудиторијума. Филмове ће цео свет моћи бесплатно да погледа од 3. до 14. априла. Сваки филм ће бити постављен на интернету 48 часова. „Руска реч“ је изабрала најзанимљивије онлајн премијере које ће бити приказане са енглеским титловима... >>> Восток
 
Kontribucija, ruski film detektivskog sadžaja.

Rusija. Godina 1918.Jedan deo carskih snaga vrši kontraofanzivu i zauzima grad Perm.Glavnokomandujući naređuje kontribuciju tj. "dobrovoljne" priloge najbogatijih ljudi u gradu da bi vojska mogla da se snabde hranom i oružjem. U opštoj pometnji nestaje skupoceni dijamant i tu počinje istraga.

Volim ovakve filmove gde su vreme i događaji samo okvir za nešto potpuno neočekivano. Revolucija u Rusiji je sama za sebe ogromna tema, a ovde je ona samo kulisa gde je glavni događaj potpuno izvan tih zbivanja. Zato sam volela i tv seriju Foyle's War. :)

Lep film koji, kako odmiče, sve više drži pažnju. A traje prilično dugo :lol: Atmosfera i gluma deluju pozorišno, a ne filmski.Jako lepo.

9/10

1453132395_iphone360_797710.jpg
 

Prilozi

  • 1453132395_iphone360_797710.jpg
    1453132395_iphone360_797710.jpg
    57 KB · Pregleda: 12
Poslednja izmena:
Мосгаз (2012)
Серијал од 8 епизода, први од четири са инспектором Черкасовим. Нажалост нема српског превода па сам гледала са руским.
Свака препорука!

Мозгас_сериал.jpg
 
Мосгаз (2012)
Серијал од 8 епизода, први од четири са инспектором Черкасовим. Нажалост нема српског превода па сам гледала са руским.
Свака препорука!

Na ovom sajtu imas sa prevodom na srpski Palac i Sakala.
https://kinorusija.wordpress.com/2018/01/16/palach-2014/#more-16120
Uzivala sam gledajuci i jedan i drugi serijal.
 
Погледала сва четири серијала, сјајни су. Нажалост, један сам гледала са бугарским преводом јер нема ни једног другог. Штета. На кинорусији преводе али не могу баш све. Срећа да има доста тога за нас који кубуримо с руским. Свака препорука! Ако неко жели да гледа редом (мада су приче независне), редослед је: Мосгаз (2012), Палач (2014), Паук/Гознак (2015), Шакал (2016). Надам се да ће бити још која.

pauk-goznak-serial-2015_102400_0.jpg
 

Prilozi

  • Паук (Гознак, 2015, руска серија).jpg
    Паук (Гознак, 2015, руска серија).jpg
    61,5 KB · Pregleda: 1

Back
Top