nece da podigne sistem iako je sa legalnim kljucem?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

nolle17

Zainteresovan član
Poruka
370
e ovako, malopre me zvao drug i kaze kad upali komp samo mu izbaci ovo Windows product Activation, A problem is preventing Windows form accurately checking the license fot this computer. 0x80070002, a kljuc koji je ubacen je dosao sa cd-om. i ne moze nista raditi, samo kad to izadje i dole pise ok i to stisne i restartuje ga i ista prica, sta vi predlazete da se radi?? samo nemojte reinstall necu jako dugo ici tamo gde on zivi, pa ako moze neko resenje. pozdrav
 
pa zato sto mi cale radi u ministarstvu i ima sve kljuceve originale za sve softvere i kako ne bi moglo ici na vise kompjutera isti kljuc??kad oni tako dobiju te kljuceve i ti instaliras i to je to, skines instalaciju sa odredjenog sajta ubacis kljuc i ajde

Ako ti stvarno cale radi u ministarstvu, onda bi bilo pametnije da se ne hvalis sa ovakvim stvarima.
 
pa zato sto mi cale radi u ministarstvu i ima sve kljuceve originale za sve softvere i kako ne bi moglo ici na vise kompjutera isti kljuc??kad oni tako dobiju te kljuceve i ti instaliras i to je to, skines instalaciju sa odredjenog sajta ubacis kljuc i ajde

Nije to isto, za firme i sl. to ide malo drugacije (nabavka, licence), tako da, nema potrebe za tolikim iscudjavanjem i upitnicima...
 
Nisi ti dobro razumeo sta je drug Bajro hteo da kaze.

Postoje. OEM verzija,GGK verzija i OSL ugovor.. licence, ti verovatno si dobio od caleta OSL,

OSL (Open Subscription Licence) je program iznajmljivanja softvera i njegovog godišnjeg plaćanja. Ugovor sklapate na tri godine i u tom periodu dobijate besplatno sve nove verzije kupljenih programa. Posle isteka tri godine možete otkupiti softver (buy-out) i nastaviti da ga koristite "zauvek", ali bez prava na upgrade, ili produžiti ugovor na sledeće tri godine.

OSL ugovor je dostupan firmama koje imaju 5 i više računara. Svake godine se mogu prijaviti novi računari na kojima se izvršava Windows i Office, uz dodatno plaćanje počev od te godine. Cene softvera su manje ako firma kupuje 50 i više licenci, a još manje ako je broj kupljenih licenci preko 250.

A licno sumnjam da je u licencu uracunat tvoj komp i komp tvojih drugara. KAPIRASH:think:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top