Izdavanje knjige, čitaoci, kritika
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Izdavanje knjige, čitaoci, kritika

Obećava beograd74 (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    42
    Reputaciona moć
    30

Podrazumevano Izdavanje knjige, čitaoci, kritika

Da li ste napisali neku knjigu i izdali je? Kakva su vasa iskustva sa citaocima i kriticarima? Kako ste se osecali kada ste je izdali, da li ogoljeno i ranjivo, ili snazno i prkosno? Kako ste se izborili sa samim sobom da je ipak objavite?

Kakvi su izdavaci? Je li problem sa izdavanjem samo u parama, ili nema dobrih pisaca?
    Kakvi su odnosi izmedju samih pisaca?
    Koliko pisci realno opisuju zemlju u kojoj zive?

Buduća legenda Милунка Савић (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1009

Podrazumevano Re: Izdavanje knjige, citaoci, kritika

Citat Original postavio beograd74 Pogledaj poruku
    Da li ste napisali neku knjigu i izdali je? Kakva su vasa iskustva sa citaocima i kriticarima? Kako ste se osecali kada ste je izdali, da li ogoljeno i ranjivo, ili snazno i prkosno? Kako ste se izborili sa samim sobom da je ipak objavite?

Kakvi su izdavaci? Je li problem sa izdavanjem samo u parama, ili nema dobrih pisaca?
    Kakvi su odnosi izmedju samih pisaca?
    Koliko pisci realno opisuju zemlju u kojoj zive?
    Објавила сам (некако не волим реч "издавати" за књиге), четири књиге, пета је у припреми, шеста се ломи хоће ли уопште изићи.

Искуства са читаоцима и критичарима су веома занимљива, јер свако има свој доживљај књиге.

Често од њих добијам тумачења за која ја сама нисам ни сањала да их могу бити. Поготово за поезију, али и за прозу.

Иначе, испрва дуго нисам ништа хтела да објављујем, али су ме најзад убедили да је то што пишем заиста вредно објављивања.

А не волим промоције, или било какво своје лично учешће у представљању сопствених дела.
    Осећам се некако нелагодно док своје дело читам гласно. И сама у соби, и пред људима.

(За туђа дела немам тај проблем, и радо учествујем на туђим промоцијама, говорим туђа дела, или о њима, али, за своје има тај неки блок).

Све у свему, драго ми је што сам објавила и објављујем књиге, јер ми је задовољство обрадовати читаоце неким лепим штивом.

Издавачка делатност у правом смислу овде, на жалост, више да и не постоји.
    Стање је из године у годину све горе.

Част изузецима, који се још искрено боре за књигу и писце. Имам срећу да сам наишла на неке од таквих. Штета је што нису утицајнији.

Проблем јесте у парама, али не само у томе, већ о општем односу према свему, па и култури.

Има много добрих писаца, само немају сви тзв. "медијску подршку", па се не чује тако лако за њих.
    А медијска подршка значи само - добре личне везе, пријатељске или пословне.

Срећом, Интернет омогућава да они који немају другу медијску подршку дођу до ширег круга читалаца.

С писцима с којима се дружим имам добар однос.

Како ко. Добри писци добро описују све, па и земљу у којој живе.
    Емисија "Ниво 23", ТВ СТБ, моје најновије гостовање, 6.март.2017: https://www.youtube.com/watch?v=Fi0fQVqWkD0&index=15&list=PLXQrwQ9iEAP3qti DY3XDgw6ZuFS3GgZgf

Obećava beograd74 (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    42
    Reputaciona moć
    30

Podrazumevano Re: Izdavanje knjige, čitaoci, kritika

Napisala sam knjigu, treba samo jos par korekcija da napravim, inace se bavim necim drugim, niti je iko od mojih u tim vodama, niti se krecem u knjizevnim krugovima, jedino sto imam to je dar za pisanje, koliko dobar to cemo videti kada se nakanim da je objavim.
    Sada imam ideju za drugi roman.
    Valjda me strah nepoznatog, kako ce me shvatiti, itd...
    Sta bi preporucila nepoznatom piscu, preko koje izdavacke kuce da idem, kako da zastitim autorska prava...

Buduća legenda Милунка Савић (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1009

Podrazumevano Re: Izdavanje knjige, čitaoci, kritika

Citat Original postavio beograd74 Pogledaj poruku
    Napisala sam knjigu, treba samo jos par korekcija da napravim, inace se bavim necim drugim, niti je iko od mojih u tim vodama, niti se krecem u knjizevnim krugovima, jedino sto imam to je dar za pisanje, koliko dobar to cemo videti kada se nakanim da je objavim.
    Sada imam ideju za drugi roman.
    Valjda me strah nepoznatog, kako ce me shvatiti, itd...
    Sta bi preporucila nepoznatom piscu, preko koje izdavacke kuce da idem, kako da zastitim autorska prava...
    Моје досадашње искуство, после многих других, каже: у односу на остале у овој земљи, најбољи је "Мали Немо":
    http://www.malinemo.rs/

Неки су ми рекли да су били задовољни издавачком кућом "Либер":
    http://www.liber.org.rs/index.html
    али, не бих смела да тврдим, пошто ја нисам с њима сарађивала.

Ипак, вреди пробати, и једно и друго, па упоредити
    Емисија "Ниво 23", ТВ СТБ, моје најновије гостовање, 6.март.2017: https://www.youtube.com/watch?v=Fi0fQVqWkD0&index=15&list=PLXQrwQ9iEAP3qti DY3XDgw6ZuFS3GgZgf

Slične teme

1. KRITIKA
    Autor divlja u srcu u forumu Žene
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 16.02.2006., 03:11
  2. Kritika
    Autor runner u forumu Web dizajn
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 05.12.2004., 18:47

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor