ribolov

w4s-rio-ne.jpg


25l-pirana.jpg


thu-Gallit.jpg


16x-Orquid.jpg


665-7227-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovo prvo je Red Belly piranha? I lep primerak jer one valjda ne rastu puno? Gde si ti to tacno na Karibima kad imas ovakvu lepotu u rekama?
Pozdrav :cool:

Veliki pozdrav prijatelju !

Jeste, to je pirana (piraña). Ima ih u svim rekama, a narastu do oko 600-700 grama.

Pecam ih na govedje srce, jer ono je najzilavije i najteze ga skinu sa udice.

Grizu kao djavoli.

Na udicu se stavi jedno parce govedjeg srca velicine malog prsta i pirane to odmah zgrabe ako ih ima i ne pustaju. (Celicni podvez je obavezan!)

Idu i na varalicu.

5iu-piranj.jpg


Najvise ih ima u ravnicarskim predelima Guarica u takozvanom llanu (ravnici), ali ih ima i u vecim rekama: rio Caroni, rio Aro, rio Negro, rio Apure, rio Paragua, rio Caura...

Pecao sam u skoro svim tim rekama.
 
Poslednja izmena:
Ima jedna vrsta pirana koja raste veca, zaboravio sam koja (pepeljaste boje i nije tako "grbava" ), recimo da naraste kao kapitalan bandar, ali mene fasciniraju oni somovi ali ponarocito arapaima ili kako ih valjda tamo zovu piraruku, tako nesto... nju i masher-a kad bi mogao da pecam zadovoljio bih ribolovacku radoznalost!!
P.S. Vidi ovu na musicarac, lik je pravi sportski ribolovac...
arapaima%20big%20catch.jpg

Pozdrav :cool:
 
Poslednja izmena:
7rl-bagre-.jpg


Ova vrsta somova se zove Bagre rayado (prugasti som)...Naraste do 20 kg.
(Ja sam upecao najveceg od 7 kg, pre jedno 10 godina na reci Unare)
Interesantno je da nema ni jednog grama sala i meso mu je neverovatno belo i ukusno. I gotovo da nema creva. Ne znam kako zivi sa tako malo unutrasnjih organa.

Inace, najveci som na Orinoku se zove Lau-lau i nekada dostize i 300 kg! (Na Orinoku zivi veoma veliki broj raznih vrsta somova)
 
Soma najveci od krupnih riba (pre Djerdapa bese i morune), za njim ide mladica, pa barabar smudj i stuka, bucov... a od biljojeda azijati kolo vode, saran, tolstolobik i amur.
Pozdrav :cool:
 
pozdravljam!nema jos tako velikih ali ima sta da se hvata ,bili smo juce u Rumenci(kod ns-a)na kanalu i na stek pokokali bodorku i deveriku,Siki moj drug je imo i deveriku od 350-400gr,pa se tako namestamo da skoknemo i ovih dana, malo da se uhodamo u pecanje !!!usput jel neko ima pojma de se peca I.liga i liga sampiona ove godine?al samo prave informacije molim!BISTRO!!!
 

Back
Top