ambrozija

Ja se malo kasno ubacujem u temu, ali se nadam da ću dobiti odgovor.
Pre neki dan u prolazu, videći moje slinjenje, komšinica mi natuknu neku priču koja mi zvuči neverovatno. Neki njen rođak koji je isto alergičan na ambroziju, navodno ide na nekakvu terapiju koja se sprovodi nešto mnogo dugo (2 godine), ali kao kad završi sa tim završiće i sa alergijom.
Da li je to tačno, tj da li tako nešto postoji?
O čemu se radi?
Da li, u slučaju da postoji to može svako da uradi?
Inače, alergiju sam dobila pre dve godine, posle porođaja, pa sad bih htela drugo dete, da li to može da se izvede sad ili da čekam da završim sa decom?
 
Prvo mora da se utrdi tacan uzrok alergije,znaci potrebno je biti minimum 2 nedelje bez terapije ,znaci bez uzimanja bilo cega sto olaksava simptome alergije,pa uraditi alergoloske probe.
Za to je potreban odlazak kod alergologa.
Onaj ko je alergican tu alergiju ima ceo zivot,ne postoji jos terapija koja je u stanju da izmeni imunski sistem coveka.
Alergija se ne moze izleciti ali se njeni simptomi svakako mogu smanjiti i spreciti pojava komplikacija.
Toplo vam savetujem odlazak na institut za alergologiju KBC Srbije ,kod prof. dr Mirjane Bogic.
Ono na sta je vasa komsinica verovatno mislila je hiposenzibilizacija,sprovodi se u toku nekoliko godina primenom manjih doza alergena koje se vremenom povecavaju naravno u odredjenim razmacima do postizanja doze odrzavanja kada se se javlja aktivna tolerancija na aleregen.
Medjutim to uopste nije naivno,niti bezopasno i sprovodi ga samo iskusna ekipa alergologa.
 
moj dragi ovih dana bas ima problema sa tim.
oci mu se jako zacrvene, zasuze, nos se zapusi i kine 10 puta a za 5 min. kao da nista nije bilo.
bas gadno. uz svo zagadjenje iz vazduha, malo li je?
 

Back
Top