Delovanje sekti u Srbiji

У једном броју монотеистичких религиија свако одступање од прокламованих догми проглашава се сектом
U pravu si sto se tice zvanicnosti.
 
grupe sekti

Pseudohrišćanske (evioniti, montanisti, apokrifi, arijci, nestorijanci, gnostici, monofiziti, bogumili, staroverci, baptisti, nazareni, adventisti, Jehovini svedoci, mormoni, pentakostalci, kreacionisti i Božja deca)

Pseudohinduističke i dalekoistočne (transcendentalna meditacija, karma centar, Sai baba, Čandrasvami, Meher baba, Hare Krišna, Falung Gong)

Sinkretističke (rozenkrojceri, Zlatna zora, masoni, iluminati, teozofska društva, Novo doba, Red istočnog hrama, sajentologija, Šinrikjo)

Satanističke sekte (Satanina crkva, slobodni spiritisti, Hram naroda, Belo bratstvo, Loza Davidova, Vrata raja...)


To su sekte :)
Cestitamo lena sto si postala tetka, super je to :D
 
grupe sekti

Pseudohrišćanske (evioniti, montanisti, apokrifi, arijci, nestorijanci, gnostici, monofiziti, bogumili, staroverci, baptisti, nazareni, adventisti, Jehovini svedoci, mormoni, pentakostalci, kreacionisti i Božja deca)

Pseudohinduističke i dalekoistočne (transcendentalna meditacija, karma centar, Sai baba, Čandrasvami, Meher baba, Hare Krišna, Falung Gong)

Sinkretističke (rozenkrojceri, Zlatna zora, masoni, iluminati, teozofska društva, Novo doba, Red istočnog hrama, sajentologija, Šinrikjo)

Satanističke sekte (Satanina crkva, slobodni spiritisti, Hram naroda, Belo bratstvo, Loza Davidova, Vrata raja...)


To su sekte :)
Cestitamo lena sto si postala tetka, super je to :D

Mnogo sirok pojam.Sektasi su i subotari na primer i slanovi Crne ruze.A razlika ko nebo i zemlja.
Hvala na cestitkama.:heart:
 
Da, vise komata. Sve budaletina do budaletine, zatucani do kosti. Od jedne komsinice koja je Jehovin svedok sam se branio tvrdnjom da sam satanista (hehehe, kako se isfrapirala zena), znam jos gomilu ovih hriscana kojekakvih: adventisti, baptisti i druga ekipa. Jedno im je zajednicko sima. Oni ne mogu a da ne misionare i ne propovedaju.

Znao sam jos jednog OTOvca. E taj je bio posebna prica. Zreo za Kovinsku ludaru.....
 
Da, vise komata. Sve budaletina do budaletine, zatucani do kosti. Od jedne komsinice koja je Jehovin svedok sam se branio tvrdnjom da sam satanista (hehehe, kako se isfrapirala zena), znam jos gomilu ovih hriscana kojekakvih: adventisti, baptisti i druga ekipa. Jedno im je zajednicko sima. Oni ne mogu a da ne misionare i ne propovedaju.
jezivo iritantna aktivnost:roll:
 
Šta se čudite sektama, pa 90% forumaša su sektaši:
1. Ja, Zen baptista :hvala:
2. sergian je zilot (mislim matejevac)
3. samson zilot ( akakijevac)
4. vlada zilot (nedefinisan
5.kojica budista (mislim da je teravada)
6.besmrtna Jehovin svedok
7. vorki takođe JS
9 caliburn neka sorta pagana
10 monoteizam druga sorta (obožavaoc meseca i zvezde) :per:
11. lobsang budista (mislim da je tibetanski)
12. analitičar pravoslavni rimo-katolik????????
13.eremita SPC fanatik
14.cobi 63 adventista
15. padre baptista sedmog dana ???
16....:bob:
 
Poslednja izmena:
Šta se čudite sektama, pa 90% forumaša su sektaši:
1. Ja, Zen baptista :hvala:
2. sergian je zilot (mislim matejevac)
3. samson zilot ( akakijevac)
4. vlada zilot (nedefinisan
5.kojica budista (mislim da je teravada)
6.besmrtna Jehovin svedok
7. vorki takođe JS
9 caliburn neka sorta pagana
10 monoteizam druga sorta (obožavaoc meseca i zvezde) :per:
11. lobsang budista (mislim da je tibetanski)
12. analitičar pravoslavni rimo-katolik????????
13.eremita SPC fanatik
14....:bob:
sad ga pretera :zag:
budizam nije sekta
monoteista je musliman,islam isto nije sekta,
ovi pagani su posebna sorta,kad budu organizovali neku pagansku crkvu,ce ih uvrstimo u sektase :zag:
 
sad ga pretera :zag:
budizam nije sekta
monoteista je musliman,islam isto nije sekta,
ovi pagani su posebna sorta,kad budu organizovali neku pagansku crkvu,ce ih uvrstimo u sektase :zag:

Pa kao to nije sekta???
Čim ima više sorti budizma, onda je jedna sorta sekta za drugu i obrnuto :mrgreen:
monoteizmov islam je sekta za šiite :tajna: pitaj Bin Ladena
pagani su sekta za sve ostale :per:
 
Jednostavno. Izbaciti veronauku iz škola.
Ovlaš probareni učenici lako postaju žrtve sekti.
Не знам тачно од ког разреда је уведена веронаука али мислим да је претерано упознавати децу са религијом уколико их томе не науче родитељи или уколико не стекну довољно искуства да могу да разумеју верске текстове.
Овако само конфузија и збуњеност а да не говоримо о оптерећењу са градивом.
 

Back
Top