Opsesivno kompulzivno ponasanje
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 62

Tema: Opsesivno kompulzivno ponasanje

Ističe se
    Učlanjen
    21.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Opsesivno kompulzivno ponasanje

Opsesivno kompulzivni poremecaj naravno spada u psihicke poremecaje, ukoliko neko ne zna, to je pojava kada su ljudi na primer optereceni higijenom, pa peru ruke i tusiraju se svaki cas, zatim potreba da se neka radnje ponovi magicni broj puta, zatim iracionalnmi strahovi, anksioznost, neprestano brojanje tokom izvođenja aktivnosti, skupljanje ili čuvanje stvari bez određenog razloga..
    Da ne duzim, dakle, pricala sam sa drustvom o tome da li oni imaju neke simptome ili su makar nekad u zivotu prosli kroz fazu u kojoj se ovako ponasaju.. I svi su imali makar neki primer.. Ali posto nije preterano izrazeno, ne moze se posmatrati kao poremecaj.
    Pa me zanima kakvo je kod vas stanje?
    Sto se mene tice, na primer, kad god vidim kosku uhvatim se za kosu, uvek sidjem stanicu posle kad se vracam iz skole, jedno vreme sam svako jutro izgovarala molitve svakoj ikoni ponaosob u kuci, pa onda nisam moga da zaspim dok ne proverim da li mi brat dise (da li je ziv) i tako dalje...

Veoma poznat Mrs_Sick (avatar)
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    170

Podrazumevano Re: Opsesivno kompulzivno ponasanje

Meni je draži opsesivno-kompulsivni poremećaj ličnosti (opsesija perfekcionizmom, čistoćom, pravilima i planiranjima)što naravno, vodi do gorespomenutog.

I can help you see the light out of your despair,
    You tie the rope, I'll kick the fu*kin' chair!

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Imala sam jedno vreme tripove sa brojanjem i poništavanjem...kao klinka....perem ruke često, ali to nije zbog toga.

Ističe se
    Učlanjen
    21.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

I ja sam kao mala sve morala 3 puta da uradim...

Veoma poznat
    Učlanjen
    11.08.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

ja jedva uradim bilo sta jednom,kamoli vise puta

Domaćin jecawaste (avatar)
    Učlanjen
    11.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    87

Imala sam fazu kad sam stalno drzala rukave preko ruku, imala sam trip od bakterija, i bilo je prilicno bolesno, slucajno zakacim kvaku od vrata rukom, i odmah u wc da ih operem :/
    Bilo je jos i bolesnijih stvaari, i kad se setim toga, pitam se sta se to zbilo u mojoj glavi... hvala bogu prevazisla sam to...
    I don't know how someone controlled you,
    they bought and sold you...

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5974

Ja imam problem s brojanjem para
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Domaćin jecawaste (avatar)
    Učlanjen
    11.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    87

...daj meni ja cu da ti prebrojim
    I don't know how someone controlled you,
    they bought and sold you...

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5974

Ma nas koja je to muka..napred nazad..pa sabiranje..oduzimanje..kalkulisanje..posle sve oko sebe povezujem s tim brojanjem..nije mi dobro
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio jecawaste Pogledaj poruku
    Imala sam fazu kad sam stalno drzala rukave preko ruku, imala sam trip od bakterija, i bilo je prilicno bolesno, slucajno zakacim kvaku od vrata rukom, i odmah u wc da ih operem :/
    Bilo je jos i bolesnijih stvaari, i kad se setim toga, pitam se sta se to zbilo u mojoj glavi... hvala bogu prevazisla sam to...
    Me too...mada rukave još uvek držim preko ruku...navika...

Poznat BIG PEOPLE (avatar)
    Učlanjen
    12.10.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    143

ja ovo za ruke.. non stop ih perem..
    i imam trip da grebem noktima zidove jer se jezhim toga...... o_O
    Pred ženom da kleči 1000 muškaraca, ona bi izabrala onog koji je čak ni ne gleda.

Bulletdodger nije na forumu
    Aus dem Paradies, das Cantor uns geschaffen, soll uns niemand vertreiben können.
    Iskusan Bulletdodger (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Imam opsesivno kompulzvni poremecaj da govorim svima da imam opsesivno kompulzivni poremecaj
    ...Meine Seele selber ist diese Flamme:
    unersättlich nach neuen Fernen .

Buduća legenda Funny! (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    462

Citat Original postavio JaNa011 Pogledaj poruku
    Opsesivno kompulzivni poremecaj naravno spada u psihicke poremecaje, ukoliko neko ne zna, to je pojava kada su ljudi na primer optereceni higijenom, pa peru ruke i tusiraju se svaki cas, zatim potreba da se neka radnje ponovi magicni broj puta, zatim iracionalnmi strahovi, anksioznost, neprestano brojanje tokom izvođenja aktivnosti, skupljanje ili čuvanje stvari bez određenog razloga..
    Da ne duzim, dakle, pricala sam sa drustvom o tome da li oni imaju neke simptome ili su makar nekad u zivotu prosli kroz fazu u kojoj se ovako ponasaju.. I svi su imali makar neki primer.. Ali posto nije preterano izrazeno, ne moze se posmatrati kao poremecaj.
    Sto se mene tice, na primer, kad god vidim kosku uhvatim se za kosu, uvek sidjem stanicu posle kad se vracam iz skole, jedno vreme sam svako jutro izgovarala molitve svakoj ikoni ponaosob u kuci, pa onda nisam moga da zaspim dok ne proverim da li mi brat dise (da li je ziv) i tako dalje...
    Ja imam opsesiju da non stop perem ruke.
    ''All those things that mark you when you're young...they make you what you are.''.

Domaćin Demister (avatar)
    Učlanjen
    03.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Ja sam imao u osnovnoj trip da moram da uradim nesto vise puta. Zavisno od perioda 6,7. Takodje sam i npr. namestao kada se izujem levu patiku vise napred nego desnu o.O ... Sada skoro nista od toga, retko. Proveravam samo da li su vrata zakljucana po nekoliko puta ali to je zato sto sam imao provalu u stan... :/
    Rokaj snimaj!

Domaćin The Good Rebel (avatar)
    Učlanjen
    26.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

ja se stalno vracam da proverim da li sam zakljucao vrata od kuce, posle predjenih 5 metara, da li se to racuna kao neki simptom ?? ako se racuna, onda da nabrojim i ostalo
    https://www.facebook.com/izaqulisa

DODIRLJIVA nije na forumu
    Vidim vrata, ključa nema, glas u glavi kaže vrati se, ali srce kuca jače, naćiću te, verujem!
    Ističe se DODIRLJIVA (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Ne mogu da se setim nicega...mislim da nemam takve tripove da radim nesto vise puta,jer jedva uradim nesto jednom..
    o da imam trip kad uzmem kevin ili caletovi telefon (kad nemam krd)pa saljem poruke sa njihovog(nekom)posle lepo obrisem poruke i vratim fon i legnem,i nemam mira ponovo ustanem i idem da proverim da li sam dobro obrisala..desavalo se da pozelim i 3.put.xaxa ali sve to ima razloga!
    Smehom strah pokrijem uvek... (kad otkrijem da si sretan)

Ističe se Vitez Koja (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Sve to sto ste nabrojali jesu simptomi opsesivno-kompulsivnog poremecaja medjutim niko od vas najverovatnije nema pravi opsesivno-kompulsivni poremecaj. Svaki opsesivna misao je pracena kompulsivnom radnjom i ukoliko se ta radnja ne izvrsi nastupa sve veci period anksioznosti koji prestaje po izvrsavanju te radnje sto pacijenti nisu u stanju da suprimiraju. Koliko vidim vecina vas je prestala sa tim radnjama za koje kazete da su opsesivno-kompulsivne sto potvrdjuje da vi zaista nemate taj poremecaj. Pravi opsesivno kompulsivni-poremecaji zahtevaju terapiju koja moze biti psihoterapija,farmakoterapija cak i hirurska terapija.

Iskusan Übermensch (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    90

To je psihicko obolenje a ne trip...a ovo sto si ti navela nije OPS/KOM ponasanje...imam ortaka u odeljenju koji ide kod psihijatra jer je stvarno opsesivno kompulsivan ...i to nisu tripovi nego bukvalno iracionalne prisilne radnje...aj nemoj da jedes go.vna.....

Aktivan član Ulice (avatar)
    Učlanjen
    03.03.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    86

Citat Original postavio Monomax Pogledaj poruku
    To je psihicko obolenje a ne trip...a ovo sto si ti navela nije OPS/KOM ponasanje...imam ortaka u odeljenju koji ide kod psihijatra jer je stvarno opsesivno kompulsivan ...i to nisu tripovi nego bukvalno iracionalne prisilne radnje...aj nemoj da jedes go.vna.....
    A sta npr. radi, neka neko objasni sta je stvarno ops.kom. ponasanje, nikada nisam sigurna sta je to zaista kada cujem negde.

Veoma poznat
    Učlanjen
    11.08.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

radi tako nesto na tu foru,ali mu je to apsolutni imperativ,izbegavanje te aktivnosti izaziva anksioznost,drhtanje,znojenje,ubrzan rad srca,cak i osecaj da ce se desiti neka tragedija,nesto uzasno ako to ne uradi.

Učlanjen
    08.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    90

Citat Original postavio Ulice Pogledaj poruku
    A sta npr. radi, neka neko objasni sta je stvarno ops.kom. ponasanje, nikada nisam sigurna sta je to zaista kada cujem negde.
    Opsesivno Kompulsivno ponasanje je prisilna radnja..TJ...radis stvari bez nekog posebnog razloga...javlja se neobjasnjiv strah..paranoja itd...i jak poriv da se uradi odredjena radnja......Npr..taj moj ortak...legne da spava...i uplasi se i ima osecaj da ce se nesto strasno desiti ako ne upali TV i ne promeni na recimo b92...i zna da je to apsurdno ali prosto mora...
    Btw...ukucaj opsesivno kompulsivno ponasanje...i procitaj...pun je internet tekstova o tome....

Buduća legenda Transcendental (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    596

shta radi shkolska psihologija

Ističe se
    Učlanjen
    21.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Monomax Pogledaj poruku
    Pazi, ne kazem ja da je to sto mi radimo pravi poremecaj, nego svako valjda prodje kroz fazu slicnog ponasanja, koje jeste opsesivno kompulzivno ali nije poremecaj jer vremenom prestane..
    A ako nesto mrzim, to je kad neko ne ume lepo da nesto kaze bez psovke.
    Ako ja jedem g.ovna, onda zasto jos postojis?

Učlanjen
    08.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    90

Pazi, ne kazem ja da je to sto mi radimo pravi poremecaj, nego svako valjda prodje kroz fazu slicnog ponasanja, koje jeste opsesivno kompulzivno ali nije poremecaj jer vremenom prestane..
    A ako nesto mrzim, to je kad neko ne ume lepo da nesto kaze bez psovke.
    Ako ja jedem g.ovna, onda zasto jos postojis?
    De de....msm da smo prerasli te fore..pre jedno..hm....5..godina...

Ističe se
    Učlanjen
    21.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Prvi si poceo.

Slične teme

1. CUDNO PONASANJE ?
    Autor busy u forumu Zdravlje