Toma vreba ”petorku” (нови преласци из СРС!)

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
NOVI ”prelazni rok” uskoro bi mogao opet da se otvori. Prema nezvaničnim informacijama, četiri poslanika SRS i jedan iz redova vladajućeg bloka mogli bi da pređu u tabor naprednjaka ili da postanu slobodni poslanici! O ovom scenariju otvoreno se govori u SNS, dok u radikalskom taboru strepe da lista ”preletača” neće biti zaključena odlaskom njihovog dojučerašnjeg potpredsednika Gorana Cvetanovića u Tomino jato.
Da ovakav ishod nije isključen, upućuje i serija ”potresa” u zemunskom magistratu, koja je nastavljena u utorak. Tada je Slavko Jerković, Šešeljev pravni savetnik i njegov čovek od poverenja, koji je do juna bio predsednik opštine Zemun, svoje kolege obavestio da istupa iz partije:
- Dostavio sam pisanu izjavu nadležnom stranačkom organu da istupam iz stranke, što su oni, kako sam čuo, samo konstatovali. Članstvo u partiji je na dobrovoljnoj osnovi i dobrovoljno se iz nje istupa.
Nezvanično saznajemo da Jerković nije hteo da potpiše krivičnu prijavu protiv Borislava Pelevića, koju je pravni tim SRS nedavno podneo Tužilaštvu za ratne zločine. Taj dokument potpisali su Gordana Pop-Lazić, Marina Raguš i Petar Jojić.
Potpredsednik radikala Dragan Todorović nije želeo da komenatriše Jerkovićev odlazak, a na moguće osipanje poslaničkog kluba ima odgovor da je ”bespredmetno da se troši energija na bilo koga ko je spreman da trguje svojim mandatom ili funkcijom”.
 
Па једино ви примате људе који окрећу леђа пријатељима. Могу се кладити да Тадија не би примио такав отпад у странку.:cool:

Sta reci i o takvim ljudima i o takvoj stranci... Ko je jednom izdao njemu se vise nikad ne veruje...
 
Sta reci i o takvim ljudima i o takvoj stranci... Ko je jednom izdao njemu se vise nikad ne veruje...

Pa nije tacno. Mozda Toma nije izdajnik. Lako je prilepiti etiketu, mada i sama znam da nije trebalo da se odvoji od Seselja. Medjutim, kao i u braku, ne zna se sta je zaista po sredi i koliko je Toma mozda stvarno trpeo, a mozda i nije, ali svako ima svoje granice dostojanstva.

Ja bih volela da se pomire kad dodje Seselj ( i pre toga), pa da se vise taj pojam 'izdajnik" ne pominje bar kad je u pitanju jedan (bivsi) radikal. To mi je ruzno. I opozicija je samim tim slaba. A i inace ne volim olako da upotrebljavam taj izraz...

Al' dok nas ne "strefi" neka nesreca, mnogo volimo da upiremo prstom u druge i govorimo "izdajnik". A onda se ucutimo i sve zaboravimo.:roll:
 
Pa nije tacno. Mozda Toma nije izdajnik. Lako je prilepiti etiketu, mada i sama znam da nije trebalo da se odvoji od Seselja. Medjutim, kao i u braku, ne zna se sta je zaista po sredi i koliko je Toma mozda stvarno trpeo, a mozda i nije, ali svako ima svoje granice dostojanstva.

Ja bih volela da se pomire kad dodje Seselj ( i pre toga), pa da se vise taj pojam 'izdajnik" ne pominje bar kad je u pitanju jedan (bivsi) radikal. To mi je ruzno. I opozicija je samim tim slaba. A i inace ne volim olako da upotrebljavam taj izraz...

Al' dok nas ne "strefi" neka nesreca, mnogo volimo da upiremo prstom u druge i govorimo "izdajnik". A onda se ucutimo i sve zaboravimo.:roll:
Невероватно олако се овде употребљавају тако тешке речи, као "издајник".

Или је заправо циљ да се оне, као и све друго, излижу, и изгубе снагу, у тој општој релативизацији...?:think:

Да би се дао алиби свим гадостима, заправо...
 
Невероватно олако се овде употребљавају тако тешке речи, као "издајник".

Или је заправо циљ да се оне, као и све друго, излижу, и изгубе снагу, у тој општој релативизацији...?:think:

Bas se to i ja pitam.:think:

Ne verujem da je to cilj, ali se bojim da onaj "ko se maca laca" uopste nije svestan takvih posledica - dakle, relativizovanja pojma "izdajnik", sto opet ide samo na nasu stetu.
 
Невероватно олако се овде употребљавају тако тешке речи, као "издајник".

Или је заправо циљ да се оне, као и све друго, излижу, и изгубе снагу, у тој општој релативизацији...?:think:

Да би се дао алиби свим гадостима, заправо...

Bas se to i ja pitam.:think:

Ne verujem da je to cilj, ali se bojim da onaj "ko se maca laca" uopste nije svestan takvih posledica - dakle, relativizovanja pojma "izdajnik", sto opet ide samo na nasu stetu.

Pa nije tacno. Mozda Toma nije izdajnik. Lako je prilepiti etiketu, mada i sama znam da nije trebalo da se odvoji od Seselja. Medjutim, kao i u braku, ne zna se sta je zaista po sredi i koliko je Toma mozda stvarno trpeo, a mozda i nije, ali svako ima svoje granice dostojanstva.

Ja bih volela da se pomire kad dodje Seselj ( i pre toga), pa da se vise taj pojam 'izdajnik" ne pominje bar kad je u pitanju jedan (bivsi) radikal. To mi je ruzno. I opozicija je samim tim slaba. A i inace ne volim olako da upotrebljavam taj izraz...

Al' dok nas ne "strefi" neka nesreca, mnogo volimo da upiremo prstom u druge i govorimo "izdajnik". A onda se ucutimo i sve zaboravimo.:roll:

Толико о Томи!

А и колико ја знам Српски језик нема бољу реч од те................................. ИЗДАЈНИК!
 
Poslednja izmena:

Back
Top