MODNA PRAVILA

ludopileglodjekosku

Buduća legenda
Poruka
27.557
Na ovom pdf-u su se bilion puta do sada lomila koplja šta je a šta nije primereno obući na posao, na razgovor za posao, na koktel, u pozorište, na bal, kod prijatelja na slavu.....
Pa me zanima: imate li "zlatna pravila oblačenja" za svečane i svakodnevne prilike i koja su? Kada odstupate od varijante "nikada u sandalama/farmericama na posao"? I da li postoje modna pravila koja važe uvek i u svakoj prilici?
 
Ja postujem pravila samo u situacijama gde bi me izbacili sa nekog mesta ukoliko ih ne postujem. Ako bi se negde mojoj odeci samo cudili...onda bih iskulirala i ignorisala bilo kakva pravila osim pravila da obucem ono sto mi se tog trenutka nosi.:mrgreen:
 
meni se u subotu desio veliki modni kiks.nisam ispostovala dres kod i stvarno sam se osecala:rumenko:
u subotu u 5 ujutru po onoj ledenoj kisi i snegu sam putovala busom u budimpestu,obucena kao medved,farmerke,dzombaste cizme.tek uvece kad sam usla u njihovu operu i kad sam videla madjarice kako na garderobi skidaju kaljace i cizme i oblace stikle,kad sam videla da su sve u suknji,svilenim kosuljama,biseri da su oko vrata.kad sam videla da dame iz moga busa imaju sve pantalone,a ne farmerke...:sad2:
cak mi je i vodic rekla nije problem,ali ja sam vama zaboravila da kazem da su iz opere napomenuli :rtfm:nema farmerki.bilo je zemljo otvori se.
 
evo nemam sliku sebe,ali ovako izgleda mesto gde sam se pojavila u farnerkama
 

Prilozi

  • P060210_21.05_resize.jpg
    P060210_21.05_resize.jpg
    51,8 KB · Pregleda: 63
Nema pravila kod mene..najlakse je ispostovati nesto sto se tamo neko nalupao da ne ide..kad sam nosio bez i bele cipele svi su gledali kao sta je ovo ko da sam s marsa pao..meni su se vec iscepale kad je ceo grad poceo nositi te boje..isto tako patike jarkih boja i na pantalone..sad svi to nose..e jos je jedino ostalo koje se boje ne slazu..tu se tek vidi koliko je ko ogranicen
 
Skandal :rotf::rotf::rotf::rotf: kako su te pustili da uđeš, mora da si
šarmirala biletara:super:
ma cuti,upala sam sva rascupana,sa kesama od sopinga i na garderobi sam na srpskom babi objasnjavala da mi ne gnjeci kese jel su tu kolaci iz zerboa i flasa barac palinke.a ona je meni nesto ladno zborila na madjarskom. :eek: na kraju izvadi iz fioke dvogled.ma kakav dvogled,ja cu samo malo ovde da odmorim od puta.i stvarno,samo sto nisam zaspala dok je veliki ratnik(nasminkan,u belim hulahopkama i rajfom u kosi)poskakivao po bini.
 
Poslednja izmena:
ma cuti,upala sam sva rascupana,sa kesama od sopinga i na garderobi sam na srpskom babi objasnjavala da mi ne gnjeci kese jel su tu kolaci iz zerboa i flasa barac palinke.a ona je meni nesto ladno zborila na madjarskom. :eek: na kraju izvadi iz fioke dvogled.ma kakav dvogled,ja cu samo malo ovde da odmorim od puta.i stvarno,samo sto nisam zaspala dok je veliki ratnik(nasminkan,u belim hulahopkama i rajfom u kosi)poskakivao po bini.

:rotf::rotf::rotf::rotf: uvek sam volela gledati muškarce u hulahopkama, imali
išta zanimljivije od toga :zcepanje:, ja bi taj dvogled zaboravila da vratim
od silnih emotivnih utisaka
 
Imam neka svoja pravila što se tiče oblačenja, ali je to uvek u skladu sa tim gde idem.Recimo, ako putujem, bez obzira da li vozim ili idem busom, vozom, uvek sam sportski obučena, znači moora da mi bude udobno.Ako idem u neke kupovine po megamarketima, isto sam ležerno obučena, jer treba da guram kolica, da se muvam između rafova, paleta, tako da ne mogu da shvatim neke gospođe u 20.00h
u Tempu sa kompletnom šminkom i potpeticama od 12 cm.

Ako idem na neku manifestaciju, pozorište, slava, veselje trudim se da maksimalno ispratim situaciju, znači nešto elegantnija garderoba, ali opet to moram da budem ja.Mrzim kad tako odem negde, a ono sve žene obučene u boju i modele koji su trenutno aktuelni!:roll:
 
Poslednja izmena:
pravila, pravila :)

Da, poštujem neka pravila: doterujem se svečano za slave, Božić, svadbe, sahrane, krštenja (nikako farmerke ili bilo kakva kežual ili sportska varijanta); što se tiče pozorišta - :lol: - zavisi o kom pozorišt se radi... ali ni u ona 'opuštena' pozorišta ne idem u farmerkama, u stvari...
A ostala pravila su ova:
- ne vučem kese - nikad! :evil: ako teglim - a teglim, često - imam lepu torbu, korpu ili ranac kupljen za tu svrhu
- ne nosim patike (ponekad leti obučem starke, ali retko)
- ne nosim cipele sa otvorenim prstima sa čarapama :lol:
- ne nosim Chanel 5 ako planiram da vreme provedem proleterski (da putujem busom na posao, recimo)
- vodim računa o godišnjem dobu - nikada ne bih nosila platnenu torbu u jesen ili zimi
- mrzim ružne čarape, rukavice, šalove i kape
- mrzim trenerke gde im mesto nije, i bilo kakvu sportsku opremu u gradskom kontekstu
- redovno glancam kožnu obuću, a četkam i sprejišem obuću od antilop kože (ne znam da li je ovo modno pravilo, ali trebalo bi da bude!)
- ne nosim veće štikle od onih u kojima sam u stanju da hodam elegantno, i vodim računa o tome u kom stanju su mi štikle
- ne nosim bižuteriju, nikad
- ne idem razgolićena na posao (bez rukava, suknja iznad kolena, otvorene papuče) bez obzira na temperaturu

... i sigurno imam još stotinak pravila - ali mislim da sam objasnila suštinu :)
 
Poslednja izmena:
pravila, pravila :)

Da, poštujem neka pravila: doterujem se svečano za slave, Božić, svadbe, sahrane, krštenja (nikako farmerke ili bilo kakva kežual ili sportska varijanta); što se tiče pozorišta - :lol: - zavisi o kom pozorišt se radi... ali ni u ona 'opuštena' pozorišta ne idem u farmerkama, u stvari...
A ostala pravila su ova:
- ne vučem kese - nikad! :evil: ako teglim - a teglim, često - imam lepu torbu, korpu ili ranac kupljen za tu svrhu
- ne nosim patike (ponekad leti obučem starke, ali retko)
- ne nosim cipele sa otvorenim prstima sa čarapama :lol:
- ne nosim Chanel 5 ako planiram da vreme provedem proleterski (da putujem busom na posao, recimo)
- vodim računa o godišnjem dobu - nikada ne bih nosila platnenu torbu u jesen ili zimi
- mrzim ružne čarape, rukavice, šalove i kape
- mrzim trenerke gde im mesto nije, i bilo kakvu sportsku opremu u gradskom kontekstu
- redovno glancam kožnu obuću, a četkam i sprejišem obuću od antilop kože (ne znam da li je ovo modno pravilo, ali trebalo bi da bude!)
- ne nosim veće štikle od onih u kojima sam u stanju da hodam elegantno, i vodim računa o tome u kom stanju su mi štikle
- ne nosim bižuteriju, nikad
- ne idem razgolićena na posao (bez rukava, suknja iznad kolena, otvorene papuče) bez obzira na temperaturu

... i sigurno imam još stotinak pravila - ali mislim da sam objasnila suštinu :)

ti i ja ko nebo i zemlja
- ja uvek secam kese,jer kupujem usput kad se setim,pa zaboravim ekolosku torbu koju sam nabavila za tu svrhu.
- patike nosim non stop,osim bas kad upece,a onda nosim sandale (bez carapa)
- parfem zaboravim da stavim kad god je vazna prilika,al ako mi je cef,stavim ga i za pijacu
- volim platnene torbe i zimi
- moje sve kape su ruzne,izgledam kao nas kamiondzija ili ruski drvoseca(pa kad je hladno)
- trenerke nosam po kvartu,do pijace i radnje(zbog gume,nista ne steze)
- nikada ne nosim zlato,al obozavam bizuteriju
- ne idem uopste na posao...
ti ja bi bile dobre drugarice...:zag:
 
Verujem - al' ne bih išla u pozorište sa tobom, da me ne blamiraš :zcepanje:

A inače - ja uopšte nisam elegantna (dobrovoljno sam priznala da sam otišla u kafić u pižami) ali se pridržavam svojih pravila :)
 
Vodim računa o tome gde šta i kad nosim.
I volim kada se naglasi kakav je dress kod...
Osećam se normalno i pre nego što stignem tamo...
A ne sve vreme iščekujem samo da vidim da li sam prikladno obučena ili sam
kao Bridžit Džouns na partiju koji je u poslednjem trenutku "prestao" da bude maskenbal,
a ona se pojavila u kostimu pleyboy zečice... :rumenka:
 
pravila, pravila :)

Da, poštujem neka pravila: doterujem se svečano za slave, Božić, svadbe, sahrane, krštenja (nikako farmerke ili bilo kakva kežual ili sportska varijanta); što se tiče pozorišta - :lol: - zavisi o kom pozorišt se radi... ali ni u ona 'opuštena' pozorišta ne idem u farmerkama, u stvari...
A ostala pravila su ova:
- ne vučem kese - nikad! :evil: ako teglim - a teglim, često - imam lepu torbu, korpu ili ranac kupljen za tu svrhu
- ne nosim patike (ponekad leti obučem starke, ali retko)
- ne nosim cipele sa otvorenim prstima sa čarapama :lol:
- ne nosim Chanel 5 ako planiram da vreme provedem proleterski (da putujem busom na posao, recimo)
- vodim računa o godišnjem dobu - nikada ne bih nosila platnenu torbu u jesen ili zimi
- mrzim ružne čarape, rukavice, šalove i kape
- mrzim trenerke gde im mesto nije, i bilo kakvu sportsku opremu u gradskom kontekstu
- redovno glancam kožnu obuću, a četkam i sprejišem obuću od antilop kože (ne znam da li je ovo modno pravilo, ali trebalo bi da bude!)
- ne nosim veće štikle od onih u kojima sam u stanju da hodam elegantno, i vodim računa o tome u kom stanju su mi štikle
- nosim bižuteriju-UVEK (al onu "skupu-firmiranu!:mrgreen:)
- ne idem razgolićena na posao (bez rukava, suknja iznad kolena, otvorene papuče) bez obzira na temperaturu

... i sigurno imam još stotinak pravila - ali mislim da sam objasnila suštinu :)

Evo, ja (skoro ( ko teta Muvalo!!!! :lol:
I još:
...redovno (jednom-dva puta) nedeljno idem kod frizera na feniranje...Izrastak se podraumev-no pasaran
...ne šminkam se "napadno"- za svaki dan (senke, crni kreoni, ajlajneri...)
...uparujem cipele i torbu(još uvek, i dalje...Poslednji "upar" sam omašila- rekla mi teta Muvalo, a i sama sam bila sumnjičava...)
...težim da mirišem na "čisto" svakodnevno, ne na teške "večernje" parfeme...I stalno sam u traganju za takvim "mirisima"...

Ima verovatno još, zaHebana sam ja, al ne mogu trenutno da se setim....:lol:
 
Poslednja izmena:
Ja sam jednom davno kad sam bila mala, ne znajuci da je rokabili stil romantican, mislila da je zurka koja je u tom fazonu neka totalna rokachina valjda zbog reci rok :roll: i otisla u Slayer majici i pocepanim farkama i martinama...kad tamo, tipovi za elvisovskim shishkama i ribe sa mashnicama, tufnicama i leprsavim suknjicama, zika ona prava romanticna koja s.enjava tuzna srdasca jos vise, a moja drugarica i ja po prvi put u KST bile ko dva totalna otpada.:lol: Odsedele smo nekih petnaestak minuta tek da prezalimo pare za upad.
 
Citat:


Original postavio muvalo
pravila, pravila

Da, poštujem neka pravila: doterujem se svečano za slave, Božić, svadbe, sahrane, krštenja (nikako farmerke ili bilo kakva kežual ili sportska varijanta); što se tiče pozorišta - - zavisi o kom pozorišt se radi... ali ni u ona 'opuštena' pozorišta ne idem u farmerkama, u stvari...
A ostala pravila su ova:
- ne vučem kese - nikad! ako teglim - a teglim, često - imam lepu torbu, korpu ili ranac kupljen za tu svrhu
- ne nosim patike (ponekad leti obučem starke, ali retko)
- ne nosim cipele sa otvorenim prstima sa čarapama
- ne nosim Chanel 5 ako planiram da vreme provedem proleterski (da putujem busom na posao, recimo)
- vodim računa o godišnjem dobu - nikada ne bih nosila platnenu torbu u jesen ili zimi
- mrzim ružne čarape, rukavice, šalove i kape
- mrzim trenerke gde im mesto nije, i bilo kakvu sportsku opremu u gradskom kontekstu
- redovno glancam kožnu obuću, a četkam i sprejišem obuću od antilop kože (ne znam da li je ovo modno pravilo, ali trebalo bi da bude!)
- ne nosim veće štikle od onih u kojima sam u stanju da hodam elegantno, i vodim računa o tome u kom stanju su mi štikle
- ne nosim bižuteriju, nikad
- ne idem razgolićena na posao (bez rukava, suknja iznad kolena, otvorene papuče) bez obzira na temperaturu

... i sigurno imam još stotinak pravila - ali mislim da sam objasnila suštinu :)

Evo, ja (skoro ( ko teta Muvalo!!!! :lol:
I još:
...redovno (jednom-dva puta) nedeljno idem kod frizera na feniranje...Izrastak se podraumev-no pasaran
...ne šminkam se "napadno"- za svaki dan (senke, crni kreoni, ajlajneri...)
...uparujem cipele i torbu(još uvek, i dalje...Poslednji "upar" sam omašila- rekla mi teta Muvalo, a i sama sam bila sumnjičava...)
...težim da mirišem na "čisto" svakodnevno, ne na teške "večernje" parfeme...I stalno sam u traganju za takvim "mirisima"...

Ima verovatno još, zaHebana sam ja, al ne mogu trenutno da se setim....:lol:

...Jupi, ne moram da kuckam... :D
 
Poslednja izmena:

Back
Top