ЛГБТ права за пут у ЕУ

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.e-novine.com/drustvo/34823-LGBT-prava-put.html
Europski parlament o Hrvatskoj
LGBT prava za put u EU

thumbnail.php

Еuropski parlament prihvatio je 10. veljače Rezoluciju o napretku RH u kojoj se prvi puta izravno ističu prava lezbijki, gejeva, biseksualnih i transrodnih (LGBT) osoba kao jedan od potrebnih kriterija za završetak pristupnih pregovora s Europskom unijom

Od Vlade Republike Hrvatske, kako stoji u Rezoluciji, traži se da "osudi i procesuira političku mržnju i nasilje protiv manjina i poziva na provedbu Zakona o suzbijanju diskriminacije". Kao negativan primjer i razlog za zabrinutost ističe se nasilje na Zagreb Prideu 2009. godine.
Austrijska europska zastupnica Ulrike Lunacek, inače gošća Zagreb Pridea i sudionica Povorke ponosa 2008., izjavila je nakon jučerašnjeg usvajanja Rezolucije da je izuzetno važno što je Europski parlament izričito naglasio da se "antidiskriminacijski standardi moraju primjenjivati u zemljama kandidatkinjama". Lunacek se pozvala i na razgovor s novim europskim povjerenikom za proširenje Štefanom Fueleom koji je "obećao punu potporu u ovom pitanju".
Osudu homofobnog nasilja od strane izvršnih vlasti, kako gradskih tako i državnih, Zagreb Pride tražio je svaki put kada su se događali zločini iz mržnje prema LGBT osobama, no izričite i bezrezervne osude od vlasti u RH do sada nikada nismo imali prilike čuti.
Postupanjem izvršnih vlasti prilikom dopuštanja tzv. "antigay skupa" na dan Povorke ponosa LGBT osoba 2009. u EU se poslala slika Hrvatske u kojoj se toleriraju nasilni skupovi, potiče govor mržnje i nasilje, poziva na kršenje zakona i ustavnog poretka Republike Hrvatske, kao i temeljnih europskih vrijednosti. Podsjećamo da je Zagreb Pride već u lipnju 2009. upozoravao da Hrvatska nije otvorila poglavlje "Pravosuđe i temeljna prava" i da držanje vlasti, napose zagrebačke policije, na dan Povorke ponosa neće proći nezamijećeno u Europskoj komisiji i Europskom parlamentu.
Naime, zagrebačka policija i Ministarstvo unutrašnjih poslova su toleriranjem tzv. "antigay skupa" od strane jedne marginalne vanparlamentarne stranke i jedne neformalne grupe građana legalizirali otvoreno iskazivanje mržnje i fašizma na ulicama i trgova glavnoga grada zemlje pristupnice u EU.
Na Trgu bana Jelačića 13. lipnja 2009. godine policija nije reagirala u skladu sa Zakonom o javnom okupljanju na pozive na ubojstvo i govor mržnje (skandiranje "Ubij, ubij pedera!", "Pedere u logore"...). Također, policija je ignorirala činjenicu da su neki sudionici za vrijeme skupa, na javnom prostoru konzumirali alkoholna pića (protivno Zakonu o javnom okupljanju). Policija nije reagirala ni kada su na Povorku ponosa nasilnici bacali različite predmete, uključujući i pivske boce. Naposljetku je policija Povorci ponosa Zagreb Pridea, unatoč svim dozvolama nadležnih gradskih ureda, zabranila zaustavljanje na Trgu bana Jelačića i drugim mjestima, premda su joj ona bila najavljena i u skladu sa zakonom. Time je ograničeno pravo na javno okupljanje mirnih i nenasilnih građana.
Zbog izostanka javne političke osude homofobije i zločina iz mržnje od strane izvršnih vlasti, uključujući i izostanka konkretnih mjera za suzbijanje svakodnevnog nasilja prema LGBT građankama i građanima Republike Hrvatske, te sve težim propustima policije, Zagreb Pride će i dalje činiti sve u našoj mogućnosti da se takva praksa ne ponovi. Kao što smo to učinili o lanjskim događanjima na Povorci ponosa, i dalje ćemo izvještavati sve relevantne domaće i europske institucije, Europsku komisiju, veleposlanstva zemalja EU, Europski parlament i Vijeće Europe i o eventualnom budućem sličnom neprihvatljivom ponašanju vlasti. Već u subotu 13. veljače predstavnici Zagreb Pridea sastat će se, na njegov poziv, s Manuelom Sarrazinom, zastupnikom Zelenih u njemačkom saveznom parlamentu.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
УСЛОВИ....САМО УСЛОВИ ЗА УЛАЗАК У ЕУ:per: :per: :per:
 
Poslednja izmena:
Ljudi, oni u svakom slucaju rade to sto rade i radice i dalje.

Kakva god da su im jos prava uskracena (ako neka jos jesu), oni IMAJU PRAVO GLASA!

Dakle, ekstremnim protivljenjem, na koje i racunaju oni koji prave gay parade, samo se ide na stetu gradjana.

Evo zasto...

Kad nekome pretis i kad on oseca da mu je ugrozena fizicka bezbednost, on bezi tamo gde je bezbedan.

Kao i u slucaju nacionalnih i verskih manjina, tako se i seksualne manjine osecaju zasticenima kod zutih koji prezivljavaju upravo zahvaljujuci manjinskoj podrsci.

I tu opozicija pravi ogromnu gresku, a narocito je tu sumnjiva rabota delatnost tih "pravoslavnih organizacija", koje se cesto guraju uz opozicione stranke, pa se tako njihove aktivnosti i povezuju sa opozicijom, a koji bi krstacama i kandilima da rascopavaju glave ovima i onima.

Dok god je tako, zuti nemaju razloga za brigu.
 
Vidi ih al su cakani, ki upisani....:hahaha: Ova dvojica bas deluju sposobno da budu "tata i mama". Ja imam osecaj da ne bi preziveli noc u sumi.

Mislim da se razumemo, ne nervira mene homoseksualac kao homoseksualac. Bilo je tu raznih likova i u nasoj istoriji koji su bili homoseksualci pa su bili izuzetno sposobni i ludi na mestu.

Nervira me ta gej subkutura. Odvratna je. A ovi sa slike su knjiski primer toga. Cemu to? DA bi privukli paznju? Neodoljiva potreba za kindjurenjem? "Jao, kako cu danas na posao, nisam pocupao obrve?". "Hocu da budem saren i da me svi primete" Fuj.

Kako ne kapiraju. Ok je biti drugaciji. Ali nije ok to nabijati nekom u oko i ocekivati da te taj neko blagonaklono gleda.

Kompleksasi odvratni. Nastranu ova gej populacija kojoj su ovi likovi odgore jednako odvratni, a nije bas mala.
 
je l' je jasno da se kod eu radi izmedju ostalog i o zajednici izvesnih vrednosti? jeste.

ako nam je cilj da budemo, recimo, u carinskoj i monetarnoj uniji, ili da uzimamo subvencije za poljoprivredu, deo shirokog paketa je i prihvatanje odredjenih vrednosti na kojima se data zajednica zasniva. homofobija i nasilje svakako nisu medju njima.

pa molim lepo. necemo? nismo spremni za takvo postovanje? okej. to je u redu. onda ne znam zasto bi nas cudile packe ili pridike onih koji jesu.
 
je l' je jasno da se kod eu radi izmedju ostalog i o zajednici izvesnih vrednosti? jeste.

ako nam je cilj da budemo, recimo, u carinskoj i monetarnoj uniji, ili da uzimamo subvencije za poljoprivredu, deo shirokog paketa je i prihvatanje odredjenih vrednosti na kojima se data zajednica zasniva. homofobija i nasilje svakako nisu medju njima.

pa molim lepo. necemo? nismo spremni za takvo postovanje? okej. to je u redu. onda ne znam zasto bi nas cudile packe ili pridike onih koji jesu.

Mi smo za sve što nam uzajamno odgovara ali bez ucena...šta ćeš,vaspitanje...
 
je l' je jasno da se kod eu radi izmedju ostalog i o zajednici izvesnih vrednosti? jeste.

ako nam je cilj da budemo, recimo, u carinskoj i monetarnoj uniji, ili da uzimamo subvencije za poljoprivredu, deo shirokog paketa je i prihvatanje odredjenih vrednosti na kojima se data zajednica zasniva. homofobija i nasilje svakako nisu medju njima.

pa molim lepo. necemo? nismo spremni za takvo postovanje? okej. to je u redu. onda ne znam zasto bi nas cudile packe ili pridike onih koji jesu.

.ti si gey............................:think:
 

Back
Top