Komšiluk i crna magija
Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 173

Tema: Komšiluk i crna magija

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Podrazumevano Komšiluk i crna magija

Da vam predočim problem.
    Nedavno je u komšiluku preminula devojka od 30 godina.
    Bila je uspešna, lepa, nije bila udata. Umrla je posle bezazlene operacije jer se napravilo neko zakrčenje u krvnim sudovima (koliko sam ja čuo).
    Uglavnom, porodica nesrećne devojke već par godina je u svađi sa prvim susedima oko neke imovine. Priča se po komšiluku kako jedni drugima gataju, i ne znam šta sve rade, uglavnom bapske priče.
    Mi smo dobri i sa jednima i sa drugima. Ne družimo se ali se na ulici i u prolazu kulturno javimo, ponekad i ispričamo i sve je u redu.
    Međutim, evo nedelju dana posle smrti te devojke stiglo je pismo u beloj koverti, ručno pisano i adresirano na mog oca.
    Pismo navodno piše čovek iz drugog grada. On je navodno čuo kako je Y porodica bila kod vračare u nameri da uništi X porodicu. Razgovor je slučajno čuo jer je i sam išao da mu vračara pogleda u karte za ćerku jer je već u kasnim tridesetim a nije udata.
    Navodno oni su vračari platili masno da X porodicu zadesi neka nesreća.
    I moli se moj otac da ovo prenese što hitnije porodici X.

Kod nas niko ne veruje u gatanje, magiju i slične gluposti ali ovo nas je pomalo zateklo.
    Otac naravno nikome neće reći za pismo i verovatno će ga spaliti ali me interesuje šta vi mislite o svemu ovome?
    Mi pretpostavljamo da je samo pismo i napisala X porodica ili neko iz okruženja jer se čini da oni vrlo teško podnose sve ovo.
    Strašno čime se ljudi sve bave. Najinteresantnije od svega što je očigledno neko čekao povoljan trenutak da ga ubaci u sanduče. Ja sam sve vreme bio sa psima u dvorištu i kad sam ušao na kratko unutra i vratio se nazad primetio sam pismo ali budala nisam odmah pohitao da ga uzmem možda bih i video ko ga je ostavio...
    Eto toliko pa da čujem mišljenja.

Elita Valeria (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    175
    Reputaciona moć
    244

Podrazumevano Re: Komšiluk i crna magija

Da je čovek savestan i da ima osnovane sumnje, ne bi krišom ubacivao pismo.
    O crnoj magiji ovde neću pisati, jer nije pdf predviđen za to, ali sa aspekta nekoga ko se ceo život bavi ezoterijom mogu vam reći da se treba bojati ove "crne magije": širenja laži , netolerancije, mržnje, negativnih sugestija, cinizma... Kad se suočite sa zlonamernom osobom, koja je cinična, i te kako možete da osetite negativnu energiju...a da njoj ne trebaju kosti i zvonca da bi to postigla.
    Ljudi planiraju... A Boginja se i dalje smeje...

Ističe se Vitez Koja (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Kod mene u ulici zive neki ludaci koji u svemu vide crnu magiju. Stavljaju crne krpe po ogradi, po drvecu da ih neko ne bi 'urekao'. Kad su zenili sina zakljucali su kucu da niko od gostiju ne moze da udje a u dvoristu su napravili poljski WC da bi se gosti tu olaksali a ne u kuci. Jer da je neko od gostiju usao ko zna sta bi im napravio. Napadali su i jednu babu samo zato sto se, dok je prolazila ispred njihove kuce, pocesala po nozi. A to sto je ta devojka umrla nema veze sa crnom magijom jer i najmanja operacija moze da se zakomplikuje i da ima fatalan ishod. Jeste da se to retko desava ali je moguce.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Ma znam ja to sve i to sam i napisao. Naravno da ne verujem u te gluposti.
    Ali evo da budem konkretniji.
    Zašto bi neko meni poslao pismo, ako je već anonimno, zbog čega nije adresirano na kuću preminule devojke.
    Nego se nešto nameće zaključak da su oni sami napisali pismo (porodica pokojne) i poslali ga nama. Pitanje je, ako je to tačno, šta su time hteli da postignu...

Elita Valeria (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    175
    Reputaciona moć
    244

Negativnu sugestiju.
    p.s. Ljudi svašta rade iz raznih razloga..niko ovde na forumu nema realan uvid u situaciju i stoga ti ne može dati zadovoljavajuć odgovor.
    Ljudi planiraju... A Boginja se i dalje smeje...

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

da li tako lupas glavu i iznad flajera kojih je puno sanduce svakog mjeseca? svasta

nekoj budali palo na pamet da iskoristi mrtvu djevojku za svoju pricu
    nista manje nista vise
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Aktivan član
    Učlanjen
    28.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ne zaboravite da crna magija deluje na one koji veruju u nju. Na one koji ne veruju ne deluje.
    Negativne posledice magije umanjićete ako prestanete da verujete u nju
    provereno

Početnik
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio AgainstAllAuthority Pogledaj poruku
    Da vam predočim problem.
    Bila je uspešna, lepa, nije bila udata. Umrla je posle bezazlene operacije jer se napravilo neko zakrčenje u krvnim sudovima (koliko sam ja čuo).
    Uglavnom, porodica nesrećne devojke već par godina je u svađi sa prvim susedima oko neke imovine. Priča se po komšiluku kako jedni drugima gataju, i ne znam šta sve rade, uglavnom bapske priče.
    Mi smo dobri i sa jednima i sa drugima. Ne družimo se ali se na ulici i u prolazu kulturno javimo, ponekad i ispričamo i sve je u redu.
    Međutim, evo nedelju dana posle smrti te devojke stiglo je pismo u beloj koverti, ručno pisano i adresirano na mog oca.
    Pismo navodno piše čovek iz drugog grada. On je navodno čuo kako je Y porodica bila kod vračare u nameri da uništi X porodicu. Razgovor je slučajno čuo jer je i sam išao da mu vračara pogleda u karte za ćerku jer je već u kasnim tridesetim a nije udata.

Kod nas niko ne veruje u gatanje, magiju i slične gluposti ali ovo nas je pomalo zateklo.
    Otac naravno nikome neće reći za pismo i verovatno će ga spaliti ali me interesuje šta vi mislite o svemu ovome?
    Mi pretpostavljamo da je samo pismo i napisala X porodica ili neko iz okruženja jer se čini da oni vrlo teško podnose sve ovo.
    Strašno čime se ljudi sve bave. Najinteresantnije od svega što je očigledno neko čekao povoljan trenutak da ga ubaci u sanduče. Ja sam sve vreme bio sa psima u dvorištu i kad sam ušao na kratko unutra i vratio se nazad primetio sam pismo ali budala nisam odmah pohitao da ga uzmem možda bih i video ko ga je ostavio...
    ...najverovatnije se radi o ubistvu ili tako nesto.......imanje , nasledstvo...prodaja je razlog....klasicna prica i zavisi koji debili su u tome.

Početnik
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio nesavesna Pogledaj poruku
    ne zaboravite da crna magija deluje na one koji veruju u nju. Na one koji ne veruju ne deluje.
    provereno
    ... ne radi se o magiji ovde vec o klasicnom ubistvu.

Buduća legenda Владан (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    964

Da vam predočim problem.

Uglavnom, porodica nesrećne devojke već par godina je u svađi sa prvim susedima oko neke imovine. Priča se po komšiluku kako jedni drugima gataju, i ne znam šta sve rade,
    Ukoliko je devojka stadala od "crne magije", a njeni roditelji su je "branili" upraznjavanjem crn magije, odgovornost za smrt devojke su njeni roditelji, a ne susedi!
    Da su je imalo voleli, branili bi je postom, pricescem, molitvom, dobrotom, milosrdjem. Takvi roditelji ne zasluzuju imati decu. Sto kaze izreka: roditelji jedu kiselo grozdje, a deci trnu zubi. Ima tu istine.

Aktivan član FLORENA (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    57

Mozda su trazili saveznika da bi optuzili komsije.
    Ne petljte se u tu rabotu.
    Ko zna sta je ko smislio i kako kome da nabaci krivicu.
    Poslace taj i na druge adrese pismo kad vidi da nije proslo kod vas.

Elita NatasaNatasa (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Mislim, smešno mi to .... taj neki tamo čovek je SLUČAJNO čuo da neki komšija Y želi komšiji X da nanese zlo .... i to nije nikom prijavio do KOMŠIJI porodice i Y i X koji su sa njim u dobrim odnosima.....
    E ovo mi dodje ko neka španska serija ....

Po meni su ljudi koji se ''bave'', ''upražnjavaju'' i ''veruju''' u crnu magiju - ljudi sužene svesti .... Tako da ne mogu niti ozbiljno da prihvatim da neko priča na tu temu, niti ozbiljno da komentarišem.

Ali lično, zanima me ... kako izgledaju te žene i ti ljudi koji kradomice postavljaju žablje batake i 5ml menstrualne krvi u kombinaciji sa repom pacova i dlakom mrtve mačke - ispod jastuka svoje prve komšinice.
    Uhvati dan ....

Domaćin Drizzt (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    119

Citat Original postavio nesavesna Pogledaj poruku
    provereno
    ja sam cuo da se posledice mogu umanjiti samo ako se koristi mirisljavi wc papir, osvezivac vazduha, redovno provetrava uz obaveznu upotrebu vodokotlica (da ne pominjem zdravu ishranu radi redovnog odlazenja u wc)...

Veoma poznat ZvezdanKa (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    304

kod mene u komsiluku u maxiu ceo red knjiga "Vlaska magija"..kad odem sledeci put u maxi, provericu da li su se rasprodale!

sbojana nije na forumu
    Kada zelis nadjes nacin, kada ne zelis nadjes opravdanje!
    Aktivan član sbojana (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Ma znam ja to sve i to sam i napisao. Naravno da ne verujem u te gluposti.
    Ali evo da budem konkretniji.
    Zašto bi neko meni poslao pismo, ako je već anonimno, zbog čega nije adresirano na kuću preminule devojke.
    Nego se nešto nameće zaključak da su oni sami napisali pismo (porodica pokojne) i poslali ga nama. Pitanje je, ako je to tačno, šta su time hteli da postignu...
    Na svakom pismu postoji zig preko markice pa moze da se vidi odakle je poslato a ako nema markicu ima onu postansku nalepnicu na kojoj je obavezno odstampano iz koje se poste salje... tako mozes da proveris odakle je... a ako nema nista od toga, *ebi ga, komsija ti ubacio...
    Ignorisi takve ljude u potpunosti... dobar dan - dobar dan.... neka ostane na tome... takvi mogu da budu jaaaako opasni po okolinu...

Veoma poznat slavka69 (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    154

Da vam predočim problem.

Ima tu svega i svacega,vracare Vlahinje su opasne sto se toga tice.
    Netreba se bas ne bojati.
    Žene ne znaju da poštuju, nego da vole.

Zainteresovan član buvili (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

Ja u te stvari stvarno ne verujem....ali po komsiluku kruze price kako mi se prva komsinica tim bavi, i prosle godine moji nasli neki kukuruz i jos nesto sto je bacila po basti, interesantno je da na tom mestu nista nije rodilo. E sad, ja to pripisujem slucajnosti, al ovi moji se istripovali da im ubajala..

Ističe se maja_r (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    61

U kraju odakle sam mnogi slepo veruju u postojanje crne magije, i sta god se neobicno desi to pripisuju tome..kao i desetostruko ubistvo u Jabukovcu..

Buduća legenda Tsuymish (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

Citat Original postavio Drizzt Pogledaj poruku
    ja sam cuo da se posledice mogu umanjiti samo ako se koristi mirisljavi wc papir, osvezivac vazduha, redovno provetrava uz obaveznu upotrebu vodokotlica (da ne pominjem zdravu ishranu radi redovnog odlazenja u wc)...

Ističe se maja_r (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    61

Duhovito, svaka cast..

Primećen član @zoja (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    37

Citat Original postavio Drizzt Pogledaj poruku
    a jel' se i feferoni računaju? Ja ih često konzumiram

Domaćin Drizzt (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    119

Citat Original postavio @zoja Pogledaj poruku
    a jel' se i feferoni računaju? Ja ih često konzumiram

paaaa...svi znamo da feferoni ne žežu samo dok se jedu nego i...prilikom vracanja kusura prirodi

Veoma poznat Ériu (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1361

ja bih to pismo bacila i ostavila doticnim porodicama da se bave svojim problemima. inace crna magija mi je primitivizam. aj sto ima baba koje se bave time,al sto mladi veruju to,nije mi jasno.jes da nisam vernik,al sve bih ja to poterala u crkvu,ako vec oce da se bavi necim,nek ide da se moli bogu i slusa popa a ne da pravi spletke po susedstvu.
    ...sweet little angel you should have run...

Domaćin Drizzt (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    119

Citat Original postavio Ériu Pogledaj poruku
    ja bih to pismo bacila i ostavila doticnim porodicama da se bave svojim problemima. inace crna magija mi je primitivizam. aj sto ima baba koje se bave time,al sto mladi veruju to,nije mi jasno.jes da nisam vernik,al sve bih ja to poterala u crkvu,ako vec oce da se bavi necim,nek ide da se moli bogu i slusa popa a ne da pravi spletke po susedstvu.
    iz istog razloga zbog kog veruju u boga...nauceni su tako...no..da ne idemo sa temom ka religiji...

Veoma poznat Ériu (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1361

pa u opste nije ista stvar vera i crna magija.razlike su u samom startu dramaticne.
    ...sweet little angel you should have run...

Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. crna magija
    Autor dcd u forumu Žene
    Odgovora: 184
    Poslednja poruka: 15.10.2017., 14:53
  2. Crna magija - šta je to?
    Autor P_M_F u forumu Ostalo
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 13.10.2017., 19:13
  3. Crna magija