Preznojio Mila

Halix

Elita
Poruka
16.206
Preznojio Mila

Novinar Jugoslav Ćosić u intervjuu „izrešetao“ crnogorskog premijera i prvi put javno pokazao da ima mnogo pitanja koja su neprijatna za Đukanovića


BEOGRAD - Premijera Crne Gore Mila Đukanovića prvi put pred televizijskim kamerama oblio je hladan znoj!
Razlog preznojavanja ovog puta nije bilo pojavljivanje pred italijanskim pravosuđem, koje ga tereti za šverc cigareta, već nastup u emisiji „Intervju sa Jugoslavom Ćosićem“ na B92. Ćosić je toliko isprepadao crnogorskog premijera da je ovaj gotovo čitav sat sedeo kao na iglama, sve vreme znojeći se, pipkajući se i češkajući se kao da ga je spopao osip.

Kad god bi mu bilo postavljeno nezgodno pitanje, Đukanovića je, i pre nego što je zaustio da se odbrani, odavao govor tela. Dok je Ćosić bio hladan kao špricer, Milu čak ni televizijska šminka nije pomogla. Krupne graške znoja, pogotovo ispod nosa, češkanje po ušima, nervozno popravljanje kravate, podupiranje brade rukom, samo su neki od pokreta netipičnih za Đukanovića, koji važi za jednog od najveštijih političara na Balkanu.
Prvi problemi nastali su kada je Milo morao da objašnjava postupke familije. Đukanovića je set pitanja o sestri Ani Kolarević, koja je nedavno proglašena za najboljeg advokata, posebno iziritirao. Ruke su mu tada same krenule prvo ka vratu, pa ušima, onda i licu, da bi na kraju ispravio i kravatu. Sve to uradio je u nekoliko sekundi, dok je slušao pitanje.

Neprijatnost su izazvala i pitanja o poznanstvu s Darkom Šarićem i sukobu narkobosa s njegovim bratom Acom Đukanovićem, koji je većinski vlasnik Prve banke.
- Prema mojim informacijama, oni se nikada u životu nisu sreli, a kamoli da je došlo do kakvog konflikta ili kakve upotrebe oružja. Kome banka daje kredite, verujte mi da ne znam. Ne znam da li je Šarić ili bilo koji drugi čovek ove države dobio kredit iz Prve banke - uveravao je Đukanović Ćosića i televizijske gledaoce.
Uzalud. Zahvaljući vrhunskom vođenju intervjua novinara B92, postalo je potpuno jasno koliko se crnogorski premijer oseća neprijatno pod baražnom paljbom nezgodnih pitanja. Pametnom dovoljno.

Lekićeva: Gusla svoju priču
Bojana Lekić, novinarka i bivša urednica televizija BK, B92 i RTS, kaže da je u televizijskom intervjuu govor tela važan koliko i ono što sagovornik izgovori.
- Đukanović je inteligentan i inspirativan sagovornik, ali njegovo ponašanje se razlikuje u zavisnosti od toga ko sedi preko puta njega. Više od 90 odsto njegovih intervjua ekstremno je dosadno. Vidi se ledena faca, duge noge, duge ruke Đukanovića koji gusla svoju priču. Kada preko puta njega nije novinar koji samo čita svoja pitanja i ne sluša ga, on postaje interesantan - priča Lekićeva.

Stanković: Priznao krivicu za Dubrovnik, ali i lagao
Aleksandar Stanković, autor hrvatske emisije „Nedeljom u dva“ kod koga je gostovao Đukanović, premijera Crne Gore pamti ga kao sabranog, smirenog sagovornika koji retko diže ton i odgovara na nezgodna pitanja.
- Kada sam ga pitao za ulogu u granatiranju Dubrovnika, više nego smireno je priznao krivicu i rekao da ništa slično ne bi ponovio. Pitao sam ga i šta će građani Crne Gore reći na to što je u Zagreb došao privatnim avionom samo zbog jedne emisije. Uz osmeh je elegantno odgovorio da je došao i zbog drugih sastanaka. To nije bilo tačno, jer je za Crnu Goru krenuo odmah posle ručka - priseća se Stanković.

Stojanović:Gestovi otkrivaju ko laže
Marko Stojanović, glumac i stručnjak za neverbalnu komunikaciju, kaže da mnogi gestovi potvrđuju da neko laže.
- Prikrivanje čela, usta, nosa, ušiju i vrata rukama znači da osoba želi nešto da sakrije, a može da znači i laž. Sklanjanje pogleda u stranu, najčešće nadole, znači isto. Bitan je i položaj tela - ako sagovornik izgleda kao da hoće da pobegne, to pokazuje da se njegovo telo buni, jer priča neistinu.
Kada popravlja kravatu, znak je da ga nešto guši, da mu je neprijatno i da želi da skrene pažnju sa onoga o čemu se govori. Kada se sagovornik znoji - ili mu je vruće u studiju, ili mu je postavljeno škakljivo pitanje. Što se Đukanovića tiče, on je dobar u nastupima jer veoma pazi na neverbalnu komunikaciju. Nije posebno harizmatičan, ali je staložen. Podizanje obrva je njegov manir kojim želi da uveri u iskrenost onoga što priča, kao da je u čudu što ga pogrešno razumeju - ističe Stojanović

http://www.kurir-info.rs/clanak/politika/kurir-11-02-2010/preznojio-mila

Steta sto nisam mogao da gledam emisiju...
 
Nisam do sad znao da je Milo Hrvat....

Pa drda i otac su mu bili Srbi , a on se covek osevca kao mesanac izmedju hrvati i siptara .

A kako tek lupeta ono da on zeli da se Crna Gora izgradi kao Gradjanska drzava. Siguran sam da pojma nema sta to znaci zaista .


Tuzno je gledati cobveka od 2 metra , kako se uvija zbog nekoliko krupnih ucena .
 
Pa drda i otac su mu bili Srbi , a on se covek osevca kao mesanac izmedju hrvati i siptara .

A kako tek lupeta ono da on zeli da se Crna Gora izgradi kao Gradjanska drzava. Siguran sam da pojma nema sta to znaci zaista .


Tuzno je gledati cobveka od 2 metra , kako se uvija zbog nekoliko krupnih ucena .

Ja ga odavno smatram za djubre,tako da nemam sta novo da kazem o njemu...
 
Добар је Мило... мислим, добар у томе колико ужива у сопственим и сасвим очигледним лажима. И стварно, одало га презнојавање, али тек ће он да се
презнојава ...хехехе... каква је то умишљеност и какво је то уверење да
добро лаже.
 
Добар је Мило... мислим, добар у томе колико ужива у сопственим и сасвим очигледним лажима. И стварно, одало га презнојавање, али тек ће он да се
презнојава ...хехехе... каква је то умишљеност и какво је то уверење да
добро лаже.

мисим да ће тамо де буде завршио на крају баладе клима бити таман, ни за знојење ни за смрзавање. а и ако буде мало топлије, ту су робови са палминим гранама:)
 
Interesantno je da dnevne novine i televizija iz Srbija obavjestavaju "kriminalne grupe" u Crnoj Gori da ce protiv njih biti vodjen krivicni postupak.


Valjda je trebalo srpsko ministarstvo unutrasnjih poslova da dostavi zvanice zahtjeve direktno na adresu MUPa Crne Gore ili vec cega i koga :lol:
Ovako... sve je farsa.
 
Interesantno je da dnevne novine i televizija iz Srbija obavjestavaju "kriminalne grupe" u Crnoj Gori da ce protiv njih biti vodjen krivicni postupak.


Valjda je trebalo srpsko ministarstvo unutrasnjih poslova da dostavi zvanice zahtjeve direktno na adresu MUPa Crne Gore ili vec cega i koga :lol:
Ovako... sve je farsa.

Čizmo, kad ćeš više da zbaciš Mila i budeš ono što zaslužuješ... Suvereni vladar Crne Gore...
 
Interesantno je da dnevne novine i televizija iz Srbija obavjestavaju "kriminalne grupe" u Crnoj Gori da ce protiv njih biti vodjen krivicni postupak.


Valjda je trebalo srpsko ministarstvo unutrasnjih poslova da dostavi zvanice zahtjeve direktno na adresu MUPa Crne Gore ili vec cega i koga :lol:
Ovako... sve je farsa.

Pa cela drzava je buranija... Tako su obavestili i Karica da pobegne... i Caneta...i ko zna koga sve jos...
 

Back
Top