picerija

vesna1356

Zainteresovan član
Poruka
143
molim nekog ko se razume ako moze malo blize da mi objasni sta sve treba za otvaranje picerije.Koliko novca u startu i sta jos kako ide sa dobijanjem dozvole.Molim vas samo ozbiljni komentari.Hvala
 
dostava,fast food ili restoran? Za ovo jednostavnije peci,trofazna struja,prostor,sanitarna pregled,SUR registracija,reklama,pica majstor ako ne radis sama i dostavljaci po mogucstvu sa svojim vozilom. Ako je fastfood i vitrina za drzanje,fiskalna u svakom slucaju. Radio u piceriji:mrgreen:
 
Не надај се минимум годину дана даћеш и динара зарадити... Ја сам власник како то да назовем, није ни ресторан нит обична пекара нит киоск... Ајде омањи ресторан брзе хране... Трг је на неких сто метара пешака, једна средња школа на десет метара, друга средња школа преко пута те школе... Са улицом општина не зна шта ће пошто је преоптерећена саобраћајем... Имам и салу, и четири фрижидера за пиће, комплет кухињу, башту... И не вреди... Ево још мало па ће четврта година како радим и не вреди... Ако немаш нешто што други немају и због чега ће људи доћи код тебе а не код другог онда си на коњу, али судећи по мојој конкуренцији ни они то нису имали од почетка... Код мене једино у граду можеш да добијеш палачинку која је стварно палачинка и то јефтиније него било где и не вреди... У угоститељству је драстично опао промет у последњих годину дана тако да вам ово није ни мало добар тренутак за такво нешто... Осим ако наравно имате добру потпору са стране која ће да вам крпи све рупе...
И надајте се инспекцијама које ће вам зубе извадити док не испуните све прописе... Ја сам морао, мислим да то иде по квадратури, да обезбедим шест великих судопера и четири мале, од којих се користе само две велике и једна мала у вецеу...
Можда би вам била предност ако бисте вас двоје радили и били ту увек присутни, што је мене у старту одмах отписало, моји родитељи нису имали времена нит снаге да нонстоп контролишу шта се дешава, ја сам још био у средњој школи и запослили смо човека да то као води, али испоставило се да је тај пословођа био нешто најгоре што се десило пицерији...
Колико новца тачно треба није битна ставка... Ако навикнеш људе на неки свој стандард производа, неће им бити проблем да одвоје више новца ако ће добро да једу за те паре... То само имајте у виду а паре ће лако доћи на своје...
 
hvala znam ja da je tesko ja sam htela neku radnjicu kao butik ili sa spanskom robom imali bi malo manje glavobolje ali moj muz zapeo neka videce on sam kakve su to muke pozdrav
 
Ене, па за шта имате њега... ?... (; ...
Мука не требе да вам представља проблем, мука је свима... Само ви запните и циљајте на највише а приче о муци оставите за пензију... (; ...
 

Back
Top