Spremali se egzodus Hrvata iz BIH
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 34

Tema: Spremali se egzodus Hrvata iz BIH

Veoma poznat Moračanin (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    309

Veoma poznat
    Učlanjen
    13.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    371

Podrazumevano Re: Spremali se egzodus Hrvata iz BIH

Taj egzodus traje već godinama. To je bila fora, dok je trajao rat, oni su mislili da će nešto tom borbom dobiti pa su ostali tamo, qurčili se da su veći Hrvati i od Zagrepčana, i od Splićana, i sve tako. Kad je prošao rat, videli su da od svega toga nema ništa, i da su se u suštini borili ni za šta, i od tad se masovno sele u Hrvatsku.

Ja sam očekivao, a i dalje očekujem, da bi nešto slično moglo da bude sa Srbima na Kosovu. A sasvim je izvesno da bi se u slučaju ''prihvatanja realnosti'' upravo to desilo, i da uopšte ne bi bilo neophodno nekakvo etničko čišćenje ili bilo kakva vojna akcija Albanaca ili bilo koga drugog.

Primećen član Just_a_man (avatar)
    Učlanjen
    22.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio Azathoth Pogledaj poruku
    Taj egzodus traje već godinama. To je bila fora, dok je trajao rat, oni su mislili da će nešto tom borbom dobiti pa su ostali tamo, qurčili se da su veći Hrvati i od Zagrepčana, i od Splićana, i sve tako. Kad je prošao rat, videli su da od svega toga nema ništa, i da su se u suštini borili ni za šta, i od tad se masovno sele u Hrvatsku.

Ja sam očekivao, a i dalje očekujem, da bi nešto slično moglo da bude sa Srbima na Kosovu. A sasvim je izvesno da bi se u slučaju ''prihvatanja realnosti'' upravo to desilo, i da uopšte ne bi bilo neophodno nekakvo etničko čišćenje ili bilo kakva vojna akcija Albanaca ili bilo koga drugog.
    Ne mozes pricati o fori kad je tamo bio velik broj Hrvata, a i danas ih ima gotovo pola milijuna. Hrvati u BiH su cinjenica.

Ako se BiH stabilizira, hrvatski poduzetnici ce dole razvrtit' vecu lovu i ljudi tamo ce ostat' zbog pribliznih prilika, manjih poreza i ostalih povlastica ..

Ističe se loki74 (avatar)
    Učlanjen
    30.11.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    58

Je, puno ih ima, najveći im je grad ona polovina Mostara .
    Srbe to ne treba ni zanimati, imaju svoju RS, a Hrvati nek se bore u svojoj Federaciji za ravnopravnost.. devedesetih su vezali zastave sa Bošnjacima, ratovali zajedno, pa ne znam što se sad bune, na braću.. Tražili ste-dobili ste.

Elita
    Učlanjen
    30.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    497

Citat Original postavio loki74 Pogledaj poruku
    Srbe to ne treba ni zanimati, imaju svoju RS, a Hrvati nek se bore u svojoj Federaciji za ravnopravnost.. devedesetih su vezali zastave sa Bošnjacima, ratovali zajedno, pa ne znam što se sad bune, na braću.. Tražili ste-dobili ste.

Veoma poznat Mitternachtsträumer (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

A ne. Srbi treba da pomognu Hrvatima koliko mogu, a da ne idu na sopstvenu štetu. Hrvati su vrlo bitan politički saveznik u BiH.

Rat je završen, sada je jedna druga borba u toku u kojoj su drugačija savezništva neophodna.

Problem su i Hrvati koji ne uviđaju da im je bolje da se priklone Srbima nego da pokušavaju bilo šta na svoju ruku.

Još jedan problem Hrvata je to što su gube podršku matice. Time ne mislim na državnu politiku, već na javno mnenje. Velika je glupost bila dati pravo glasa Hrvatima iz BiH. Time nije postignuto ništa osim neptrpeljivosti između naroda u matici i u BiH.
    Mesić je takođe uradio svoj deo u umanjivanju značaja Hrvata u BiH time što mu je odnos sa Sarajevom bio bitniji od odnosa sa Mostarom.

Sve u svemu mislim da su Srbi inače puno pametnije odigrali svoje karte, sačuvali kakvu takvu slogu, i napravili poprilično jak politički front. Hrvati ako su pametni pridružiće se tom frontu. Dodik im konstantno to otvoreno i nudi.
    gialla come er sole
    rossa come er core mio

Buduća legenda Дон (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Citat Original postavio Mitternachtsträumer Pogledaj poruku
    A ne. Srbi treba da pomognu Hrvatima koliko mogu, a da ne idu na sopstvenu štetu. Hrvati su vrlo bitan politički saveznik u BiH.

Rat je završen, sada je jedna druga borba u toku u kojoj su drugačija savezništva neophodna.

Problem su i Hrvati koji ne uviđaju da im je bolje da se priklone Srbima nego da pokušavaju bilo šta na svoju ruku.

Još jedan problem Hrvata je to što su gube podršku matice. Time ne mislim na državnu politiku, već na javno mnenje. Velika je glupost bila dati pravo glasa Hrvatima iz BiH. Time nije postignuto ništa osim neptrpeljivosti između naroda u matici i u BiH.
    Mesić je takođe uradio svoj deo u umanjivanju značaja Hrvata u BiH time što mu je odnos sa Sarajevom bio bitniji od odnosa sa Mostarom.

Sve u svemu mislim da su Srbi inače puno pametnije odigrali svoje karte, sačuvali kakvu takvu slogu, i napravili poprilično jak politički front. Hrvati ako su pametni pridružiće se tom frontu. Dodik im konstantno to otvoreno i nudi.
    Tačno. Hrvatima nema izlaska iz Federacije bez pomoći Srba, a Srbima je u interesu da im pomognu, jer drugačije zvuči u svetu kada dva od tri konstitutivna naroda ne priznaju i ne žele državu Bazniju.

Elita
    Učlanjen
    01.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    319

Citat Original postavio Mitternachtsträumer;12830388[B
    ]A ne. Srbi treba da pomognu Hrvatima koliko mogu, a da ne idu na sopstvenu štetu. Hrvati su vrlo bitan politički saveznik u BiH. [/B]

Izbrisi sebi iz glave bilo kakav savez sa rvatima,........... s njima u istoriji nikad nije napravljen ni jedan savez, zato sto su to ljigava g... koja krse svaki dogovor, i igraju kurvanjski..................od toga Srbi nece imati srece...........zaboravi

Elita
    Učlanjen
    01.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    319

Citat Original postavio Donqihote Pogledaj poruku
    Tačno. Hrvatima nema izlaska iz Federacije bez pomoći Srba, a Srbima je u interesu da im pomognu, jer drugačije zvuči u svetu kada dva od tri konstitutivna naroda ne priznaju i ne žele državu Bazniju.

Opet da im pomognemo..............dokle bre vise..............nek se hebu na svoj racun

Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Citat Original postavio jevropa Pogledaj poruku
    Opet da im pomognemo..............dokle bre vise..............nek se hebu na svoj racun
    Mi time pomažemo sebi, a za njih nas boli racku. Jednostavno, tu nam se poklapaju interesi. Dakle u pitanju je interes, a ne neko prijateljstvo ili, ne daj Bože, bratstvo.
    Nama je interes nezavisna R Srpska, i ako će ona postati lakše i brže nezavisna ako Hrvate podržimo u razbijanju Federacije, i zajednički nastupimo u procesu razgradnje BiH, ne vidim što da ne... Nećemo mi da se izdvajamo iz džamahirije skupa sa Hrvatima da bismo s njima pravili neku treću državu, nego da bismo mogli svako sebi.

Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Izbrisi sebi iz glave bilo kakav savez sa rvatima,........... s njima u istoriji nikad nije napravljen ni jedan savez, zato sto su to ljigava g... koja krse svaki dogovor, i igraju kurvanjski..................od toga Srbi nece imati srece...........zaboravi
    Pa ne tražim ja pakt poverenja ili ljubavi.

Oni su u situaciji kada mogu da izgube ono što imaju ako se ne udruže sa nama. Ako hoće da oštete nas, oštetiće sebe.

Doduše, nas ne mogu ni oštetiti.
    gialla come er sole
    rossa come er core mio

Elita
    Učlanjen
    01.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    319

Mi time pomažemo sebi, a za njih nas boli racku. Jednostavno, tu nam se poklapaju interesi. Dakle u pitanju je interes, a ne neko prijateljstvo ili, ne daj Bože, bratstvo.
    Nama je interes nezavisna R Srpska, i ako će ona postati lakše i brže nezavisna ako Hrvate podržimo u razbijanju Federacije, i zajednički nastupimo u procesu razgradnje BiH, ne vidim što da ne... Nećemo mi da se izdvajamo iz džamahirije skupa sa Hrvatima da bismo s njima pravili neku treću državu, nego da bismo mogli svako sebi.

Oni su u situaciji kada mogu da izgube ono što imaju ako se ne udruže sa nama. Ako hoće da oštete nas, oštetiće sebe.

Da, poklapaju nam se interesi, i oni imaju pretenzije na RS, oni oduvek svojataju Banja Luku, a posavinu svakako.............zato oni NE MOGU nas podrzatu u otcepljenju RS

Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Da, poklapaju nam se interesi, i oni imaju pretenzije na RS, oni oduvek svojataju Banja Luku, a posavinu svakako.............zato oni NE MOGU nas podrzatu u otcepljenju RS
    Njihove "pretenzije" na Banja Luku su u domenu fantazije. Isto kao što su i naše na, recimo, Makedoniju.

Govorim o privremenom funkcionalnom političko-diplomatskom partnerstvu, a ne o mitovima i borbama.

Ako se izolujemo od svih potencijalnih saveznika ništa nećemo postići. Nacionalna politika ne sme biti isključiva kada dođe do ispunjenja nacionalnih interesa. To ti je bar jasno.
    gialla come er sole
    rossa come er core mio

Domaćin Yopa_2.0 (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Ako Srbi i Hrvati napreve konsenzus u BiH, to ce predstavljati jak "united front" prema bosnjackim unitaristickim teznjama.

Ističe se loki74 (avatar)
    Učlanjen
    30.11.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    58

Ma kakav savez s njima. 93 smo ih spasavali, bežali su iz Travnika, Bugojna, preko nase teritorije, da bi ti isti koje smo spasavali dve godine kasnije palili Mrkonjic, Grahovo, Sipovo..
    Mi se trebamo drzati RS, a oni nek se sami snalaze.

Buduća legenda dragon x (avatar)
    Učlanjen
    29.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    599

Hrvati u bih će se zadovoljiti jedino svojim tj. trećim entitetom. Taj entitet će biti izdvojen iz fbih i nikako neće uticati na teritoriju RS-a. Zašto da mi osporavamo Hrvatima u bih ista prava koja i mi imamo? Pa narodi u ta dva entiteta će se izjasniti za raspad ovog nakaradnog protektorata i njihova volja se neće moći ignorisati. Strah u Hrvatskoj od pripajanja RS-a Srbiji je veći od njihove ljubavi prema svom narodu u bih. Taj strah je bezrazložan i što prije to shvate to je bolje za sve. Mada ni oni neće moći spriječiti volju naroda, kada bude oformljen hrvatski entitet.
    Ista prava dati i Muslimanima u bih, tada će moći da urede svoju državo onako kako oni žele...Mislim na 23% , teritorije bivše bih, naravano.
    Veliki Vojvoda, Gospodar Istoka i Bliskoistočni vladar te Car Ruske Zemlje (koja graniči gdje hoće) VLADIMIR PUTIN naređuje: neka bude svjetlost!!

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ma kakav savez s njima. 93 smo ih spasavali, bežali su iz Travnika, Bugojna, preko nase teritorije, da bi ti isti koje smo spasavali dve godine kasnije palili Mrkonjic, Grahovo, Sipovo..
    Mi se trebamo drzati RS, a oni nek se sami snalaze.
    Ma nek se gone u ****!!! Imamo mi prečih poslova!!! Yebo je njih Vašingtonski sporazum kojeg su potpisali kako bi Srbaljima došli gleve!!! Eto im ga sad taj isti Sporazum pa nek se snalaze kako im volja!!!

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ko ih zebe kad neće otvoreno da se izjasne već cijelo vrijeme kalkulišu u političkom međuprostoru yoš uvijek računajući da će se Srbalji negdje zayebati i otvoriti prostor za eliminaciju Republike Srpske iz čega bi najviše Hrvati mogli da profitiraju!!! Nek ih đavo nosi kad za svoju sreću traže da im Srbi poture leđa dok oni stoje po strani!!!

Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Isto tako mi kažemo da je Mostar srpski, ali od toga nema ništa, kao ni njima od BL. Svesni su toga i Hrvati.

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Isto tako mi kažemo da je Mostar srpski, ali od toga nema ništa, kao ni njima od BL. Svesni su toga i Hrvati.
    Ma oni sa svojih 14% učešća u ukupnom stanovništvu BiH i njihova granica na Drini... Oduvijek su bili skloni da prihvate realnost do mojega!!!
    Pitanje je i dal ih sada i toliko ima u BiH.

Elita
    Učlanjen
    01.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    319

Nije mi poznato da Srbi svojataju Mostar

Elita
    Učlanjen
    01.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    319

Citat Original postavio Rainbow Six Pogledaj poruku
    Ma oni sa svojih 14% učešća u ukupnom stanovništvu BiH i njihova granica na Drini... Oduvijek su bili skloni da prihvate realnost do mojega!!!
    Pitanje je i dal ih sada i toliko ima u BiH.

Upravo tako, te shodno tome dobili su i previse,.......... i od tri strane, najvise teritorijalno profitirali...............sto samo pokazuje da su nezasiti i pohlepni

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Upravo tako, te shodno tome dobili su i previse,.......... i od tri strane, najvise teritorijalno profitirali...............sto samo pokazuje da su nezasiti i pohlepni
    je Srbeka ima 30- tak posto ,a dobili 50 % teritorija + samostalnu vladu, premijera, ma sve što čini jednu državu, stvarno ne znam tko je dobro prošao.
    samo vas hebe malo oblik, shodno tome nikad neče ni RS biti nezavisna
    loše odrađen poso, ono napola

Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Citat Original postavio ten11 Pogledaj poruku
    je Srbeka ima 30- tak posto ,a dobili 50 % teritorija + samostalnu vladu, premijera, ma sve što čini jednu državu, stvarno ne znam tko je dobro prošao.
    samo vas hebe malo oblik, shodno tome nikad neče ni RS biti nezavisna
    loše odrađen poso, ono napola
    Prvo ima nas oko 35%, razlika u 5 posto je velika i na pijaci, a ne u politici.

Drugo, oblik Hrvatske nije bitno drugačiji, pa eno žive, rade i postoje.
    gialla come er sole
    rossa come er core mio

Aktivan član Izdajica (avatar)
    Učlanjen
    19.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Hmmm....ovo moze jos zanimljivo postati
    Why do you think I care?