Crkvena cenzura

Koliko je SPC menjala srpsku istoriju ?

  • Gotovo sve je izmenjeno i pretvoreno u mit

  • Cenzurisala je i izmenula oko polovine srpske istorije

  • Crkva se nije mesala u istoriju Srba

  • Ne znam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izvoli prvo iznesi svoj stav i tako problematizuj temu. Ovako, levom nogom, tema se ne otvara, već se pravi otpad na Forumu. Uloži malo napora. Možeš ti to. :)

No pain - no game.
 
Sta mislite, koliko je SPC cenzurisala i izmenula srpsku istoriju u pola milenijuma turske okupacije?

Srpsku istoriju pod turskom okupacijom su najvise izmenili ljudi koji su imali interes na tome.

Istoricar nacionalisti koji su pod

a.) hteli od turaka napraviti zveri

b.) da nam svima sugerisu kako su za nama ziveli zli pravi turci, dok bosnjaci su sveto cistokrvno srpsko pleme. Dok smo mi nekakvi turski bastardi. Svakako da bi se muje na balkanu osecali srbima.

Jedno i drugo nije crkva izmilila pravo prve bracne noci (cak je taj mit antiklerikalan jer kako beg da zna ko se gde zenijo ako pop nije saputo) i ostale gluposti.

Da je religija dosta upropastila u srbiji tu si u pravu. A tu crkva nije kriva vec prost i glup narod.
 
Odkad je jedan od zadataka SPC da cuva srpsku istoriju.

Blajbringer kazi bre nesto pametno ne samo neku ideologiju koju ti teras.

Srbija gotovo da nije ni imala istorigrafiju 300 godinu.

Kako sada da nije imala istoriografiju kada svi tvrde da je bila jedna od najrazvijenijih drzava u Evropi tog vremena (Srbi su jeli viljuskom kada su zapadni Evropljani kidali meso zubima)?

Car Dusan se recimo dopisivao sa svim evropskim kraljevima i velikasima, dopisivao se sa papom, imao je buljuk stranih placenika koji su stigli u Srbiju po njegovom (pismenom) pozivu, hocu reci da se mnogo pisalo za njegovog vremena, a o njegovoj smrti NISTA NIJE ZAPISANO?

Nesto tu ne stima....

Ili je bilo zapisano, a neko je to vredno unistio?

Pogodi ko i zasto?

To je samo jedan mali primer.
 
Okej, Blajbinger. Zaključavamo.

Tema se može otvoriti u svako doba ako neko bude želeo nešto sadržajno i argumentovano da iznese. To važi za svaku zaključanu temu. Način: kontaktirajte me privatnom porukom u kojoj šaljete svoj post.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top