kursevi za pravljenje klin corbe
Prikazujem rezultate 1 do 21 od 21

Tema: kursevi za pravljenje klin corbe

Elita crveni oblak (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

Podrazumevano kursevi za pravljenje klin corbe

Danas sam u novinama procitala najvecu mogucu nebulozu u proteklih ne znam koliko...kazu: Organizuje se besplatna radionica (sve ono klasika, sedenje u krug, panoi, acetonci za pisanje i crtkanje, euforicni predavaci i ostalo tralala) u kojoj ce ekonomski strucnjaci uciti ljude kako da bolje raspolazu kucnim budzetom Podrzala vlada ovo ono...mislim, besplatan upad, kao strucnjaci nisu dobili ni paricu za taj nastup, sve sam ljubazni volonter u akciji, a uverena sam da se povaljala dobra kinta kroz racune organizatora i otisla tu i tamo indirektnim putevima na racune prodavaca magle.

I resih ja da odem da im postavim na uvid primanja i troskove zivota samohrane keve sa sve kreditima pa da vidim da li su oni bolje domacice od mene koja nisam bas vicna strucnom kuvanju klin corbe. Doope cu im pomeriti cim se spetljaju na milion pitanja koje cu im postaviti. Planiram i da ih pitam zar nije bilo jednostavnije da prisutnom narodu razdele novac od organizacije radionice i bakracha i da se ne muce teoretisanjem i tupljenjem na temu za zamajavanje narodnih masa.

http://www.smedia.rs/vesti/detalji.php?id=24446

Ovo me je u velikoj meri podsetilo na visegodisnji "naporan" rad na zaposljavanju ovih sa Zavoda, a od strane jos uvek aktuelne vlasti i prethodnika im. Tada se slicno ovako na sva usta trubilo o seminarima za pisanje Curriculum Vitae i kad su svi nezaposleni obuceni da napisu sve najlepse o sebi zarad zaposlenja... i dalje nisu imali to gde da predaju jer posla nema te nema.

Sve vise sam misljenja da na ovom podrucju fali jedan dobar kurs zdravog razuma samo se pitam da li bi se naslo ljudi koji su dovoljno hrabri da ga odrze.
    ...

Aktivan član
    Učlanjen
    21.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Re: kursevi za pravljenje klin corbe

Citat Original postavio jeka Pogledaj poruku
    kojoj ce ekonomski strucnjaci uciti ljude kako da bolje raspolazu kucnim budzetom Podrzala vlada ovo ono...mislim, besplatan upad, kao strucnjaci nisu dobili ni paricu za taj nastup, sve sam ljubazni volonter u akciji, a uverena sam da se povaljala dobra kinta kroz racune organizatora i otisla tu i tamo indirektnim putevima na racune prodavaca magle.

Nije sto nas hebu,nego sto mi posle svake scene trazimo jos...

Veoma poznat Watchman (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    447

Podseca me na pricu kad je cigo ucio magarca gladovanju, pa mu 7 dana nije dao nista da jede. I cigo kaze: ''E, j.b.g, taman kad ga naucih gladovanju, on crce''.

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

moj drugar sa vecom platom i slicnom porodicom placa struju za 1/3 manje od mene

proucio covek stvar i organizovao se, pa 12 * 1.500 dinara ustede, nije sala

ocu da kazem jedno je nemastina i prinudna stednja, a drugo je razuman odnos prema porodicmnim primanjima. sigurno je da ima mnogo neukih ili neuroznih ili neracionalnih, pa protestantizam je digao zapadnu civilizaciju bas stednjom i ulaganjem kao jedinom filozofojom

e, sad. pitanje je ko se nasao pametan da nam drzi casove? nisu mi poznati, dakle nepoznati su mi
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Aktivan član
    Učlanjen
    21.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio 27E Pogledaj poruku
    moj drugar sa vecom platom i slicnom porodicom placa struju za 1/3 manje od mene

ocu da kazem jedno je nemastina i prinudna stednja, a drugo je razuman odnos prema porodicmnim primanjima. sigurno je da ima mnogo neukih ili neuroznih ili neracionalnih, pa protestantizam je digao zapadnu civilizaciju bas stednjom i ulaganjem kao jedinom filozofojom

e, sad. pitanje je ko se nasao pametan da nam drzi casove? nisu mi poznati, dakle nepoznati su mi
    Zapad je digla placka,ratovi,otimanje,kolonije,robovi...
    Nema to veze ni sa stednjom,ni sa ekonomijom.
    Al ovo za struju me zivo interesuje ? sta taj radi ?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Buda-Deda Pogledaj poruku
    ..zakachio dinamo za biciklo, pa mu se deca bave sportom i rekreacijom po ceo dan..

Aktivan član
    Učlanjen
    21.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio junkmarko1 Pogledaj poruku
    ..zakachio dinamo za biciklo, pa mu se deca bave sportom i rekreacijom po ceo dan..
    Ili to,ili se greje na ''jorgan''

Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

Citat Original postavio Buda-Deda Pogledaj poruku
    istina je za pljacku, ali je istina za protestantizam. raspitaj se malo. da se ne ponavljam

a za struju, pa ono/tajmeri za ukljucivanje vaznijih aparata u doba jeftinije tarife, to je osnovna razlika i ima kombinovani sporet plin-struja, cak se i greje na struju, i placa upola manje od mene sto placam centralno grekjanje, ali ne pricam o tome

Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

Aha, bankari ce nas garant uciti da sve sto je visak, a cega uglavnom nema kad su u pitanju tzv. prosecna primanja, stavimo u banke ili da orocimo stednju ili da prebacujemo kredite iz ove u onu banku i kako da ih uporedjujemo na netu i kad je struja jeftinija...izem im poduku.
    Mene recimo neko treba da nauci kako da doakam komsiluku koji ne prijavljuje decu i podstanare u ogromnoj zgradi sa mnogo malih stanova i sad ja placam vodu i zajednicku struju i jos neke stavke u komunialijama zbog nekih tamo neprijavljenih, ko da imam troje dece na gajbi, a ne jedno. Kako to da uradim, a da mi ne probuse gume na parkingu ko sto su jednom dedi koji se usudio da prebrojava stanare? Mislim da bankari nemaju bas mnogo pojma o tome, zar ne?
    ...

Aktivan član
    Učlanjen
    21.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Aha, bankari ce nas garant uciti da sve sto je visak, a cega uglavnom nema kad su u pitanju tzv. prosecna primanja, stavimo u banke ili da orocimo stednju ili da prebacujemo kredite iz ove u onu banku i kako da ih uporedjujemo na netu i kad je struja jeftinija...izem im poduku.
    Mene recimo neko treba da nauci kako da doakam komsiluku koji ne prijavljuje decu i podstanare u ogromnoj zgradi sa mnogo malih stanova i sad ja placam vodu i zajednicku struju i jos neke stavke u komunialijama zbog nekih tamo neprijavljenih, ko da imam troje dece na gajbi, a ne jedno. Kako to da uradim, a da mi ne probuse gume na parkingu ko sto su jednom dedi koji se usudio da prebrojava stanare? Mislim da bankari nemaju bas mnogo pojma o tome, zar ne?
    Mgu misliti kada ti drustveni paraziti,koji se bave prodavanjem magle po banana drzavama i od toga lepo zive, dodju i kao vid stednje navedu,da na novim kolima nisu uzeli kozna sedista...

Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

Pitam se i da li ce bankari znati da mi objasne zasto moram da placam RTV pretplatu 400 i kusur dinara jer uslov za neplacanje je iskljucivo da se covek odseli, a ne ukidanje prikljucka koji mi nicemu ni ne sluzi jer ne koristim to smetje od aparata.
    ...

Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

ja i dalje mislim da je dvadesetak godina destrukcije drustva i drustvenih odnosa, nanelo ogromnu stetu mladima.

oni i ne znaju kako se zivi u stabilnom drustvu i stabinim uslovima, pa shodno tome i nisu imali priliku - vecina, da se nauce razumnom porodicnoekonomskom zivotu, i to za razlicite slojeve drustva

zeljni svega, a sve je nedostizno, sto kaze rambo

mlad organizam, a prihodi niski

Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

Mislim da i mlade i stare skromnosti moze nauciti pravoslavna vera, a ne neki tamo mufljuzi od bankara.
    ...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Mislim da i mlade i stare skromnosti moze nauciti pravoslavna vera, a ne neki tamo mufljuzi od bankara.
    ..moze bilo koja vera, jer sve propovedaju skromnost i poniznost prema gospodaru..Bog ce ih nagraditi kad uginu od loshih uslova za zhivot..

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

U Americi imaju kurseve za organizovanje i razvrstavanje primljene poste, posto svakodnevno dobijaju neopisivu kolicinu gluposti u sanducetu, pa ne umeju da se snadju, gube i ne primecuju racune i bitnu postu. Ne zaebavam, ozbiljno.
    Tako da mi smo jos uvek fenomenalni.
    Realno...

Primećen član
    Učlanjen
    13.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

za to sam da se predje na mekinje,zdravije su,ceo kopleks vitamina B,plus celuloza

Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

..moze bilo koja vera, jer sve propovedaju skromnost i poniznost prema gospodaru..Bog ce ih nagraditi kad uginu od loshih uslova za zhivot..
    Ajdeee, tako si to shvatio, nije valjda, nemo da me razocaravas.
    ...

Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

kako to da je onda `vecina` ovde za kapitalizam?

logicno je da su manjina gazde, a vecina sljakatori, dakle kako to ovde kod nas vecina glasa u korist svoje stete?

Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

Ja isla po stranackoj direktivi onomad na kurs o nekakvom feminizmu...namucise se da me ubede da nemam prava koja imam i na kraju su se naljutile predavacice na mene sto im kvarim zamisao radionice. Nadgovorila sam ih, ybga.
    ...

Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

kako to da je onda `vecina` ovde za kapitalizam?
    Zato sto od kapitalizma nisu jos nista videli do suve definicije u knjigama.
    ...

Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

ja koliko se secam krenulo se 1990 sa prosecnom platom soma DM, vuk obecao 3.000 svajcaraca i besplatne sahrane

danas moj drugar pod stare dane radi u sekuritati za 18.000 dinara, clan ds od prvog dana, a kuma, isto tako starija zena radi kao prodavacica u str za slicnu lovu

znaci navukli ih mangupi u rezimskim redovima

Slične teme

1. Predjela, supe, čorbe
    Autor VOZDOVCANKA u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 93
    Poslednja poruka: 21.01.2010., 00:36
  2. Klin se klinom izbija ili ?
    Autor Glupachica u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 03.03.2009., 16:34