Podgrevanje krompira
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Podgrevanje krompira

Zainteresovan član FairyUltra (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Podrazumevano Podgrevanje krompira

Nameracio sam se da skuvam tonu kiselog kupusa (posto ga obozavam), stavim ga u frizider i danima ga jedem. E sad, ja volim da stavim krompir u kupus kada ga kuvam, ali tu je na scenu stupila keva koja je pocela da mi palamudi o tome kako je kupus toksican kada se podgreva. Ako krompir stvarno postaje toksican posle podgrevanja da li to na neki bitniji nacin moze da utice na zdravlje ako se tako pojede?

Moj cale se u zivotu najeo pet vagona podgrejanog paprikasa sa krompirom i nista mu nije bilo, ali keva je ovo procitala u nekim glupim novinama i sad mi preti da ce sav kupus prosuti u wc solju ako ga skuvam sa krompirom

Da li je bolje da posebno skuvam krompir i svaki dan ga dodam u podgerejani kupus? Mada onada vrovatno nece imati tako fin ukus
    Love kills slowly

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Podgrevanje krompira

Pa krompir ne valja dan posle podgrevati... ni blitvu koliko mi se chini. Znachi napravi samo kupus pa posle skuvaj i ubaci krompir svaki dan... zdravije je.

Aktivan član placenik (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Ne znam dal je toksican, ali mnoogo gubi na ukusu.

Aktivan član Jukie (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio FairyUltra Pogledaj poruku
    Moj cale se u zivotu najeo pet vagona podgrejanog paprikasa sa krompirom i nista mu nije bilo,
    Ja ću sutra treći dan da jedem krompir paprikaš a između toga stoji u frižideru.
    Isto je kao i pasulj (a i začinjeno je istim začinima). Zgusnulo se otkako je prvi put skuvano (ima manje vodice). Ima parčiće. Ima ukus na dodate začine. Sipa se u šerpicu za jedan obrok i podgreva dok ne postane vruće.
    Kao i svaka druga normalna hrana.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

moje skromno znanje mi nalaze da se ukljucim po prvi put u neku javnu diskusiju..pa koristim ovu priliku da pozdravim sve forumase.
    tacno je ponesto u ovim glasinama, naime, krompir kuvan u ljusci ne treba drzati van frizidera.. to znaci, cim se ohladi, u frizider sa njime i ne koristiti ga duze od 2-3 dana..
    ali... svako pravilo ima i svoju drugu stranu: ja sam upravo danas pojela krompir kuvan u ljusci.. vise ne znam ni kad.. i nista mi nije.. napominjem da nemam svileni zeludac, sve vari!
    * krompir kuvan zajedno za kupusom i ne razlikuje se od kupusa po ukusu i rekla bih, da ce takav krompir pre da uskisne (ako duze stoji) i tako postane nepogodan za ishranu nego sto ce postati toksican.. ili ja ne znam pravu razliku izmedju pokvarene (citaj:uskisle) i toksicne hrane .. ja ga uvek posebno kuvam.. to ne treba da predstavlja problem, svaki krompir je za najvise 20 min, kuvan..
    * krompir u paprikasu nikad ne moze biti ukusan kad je podgrejan i kad je sveze kuvan.. punkt!
    pozz svima pp
    PS: nek' mi niko ne zameri, molim..

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

kuvan krompir bez ljuske moze da se podgreva
    i drzati do 3-4 dana u frizideru.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

Citat Original postavio Xrazor Pogledaj poruku
    kuvan krompir bez ljuske moze da se podgreva
    i drzati do 3-4 dana u frizideru.
    sve sto je hladno moze da se "podgreva" ..
    osim Zime..

Space Oddity !JO (avatar)
    Učlanjen
    26.10.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    225

Citat Original postavio FairyUltra Pogledaj poruku
    Nameracio sam se da skuvam tonu kiselog kupusa (posto ga obozavam), stavim ga u frizider i danima ga jedem. E sad, ja volim da stavim krompir u kupus kada ga kuvam, ali tu je na scenu stupila keva koja je pocela da mi palamudi o tome kako je kupus toksican kada se podgreva. Ako krompir stvarno postaje toksican posle podgrevanja da li to na neki bitniji nacin moze da utice na zdravlje ako se tako pojede?

Moj cale se u zivotu najeo pet vagona podgrejanog paprikasa sa krompirom i nista mu nije bilo, ali keva je ovo procitala u nekim glupim novinama i sad mi preti da ce sav kupus prosuti u wc solju ako ga skuvam sa krompirom

Da li je bolje da posebno skuvam krompir i svaki dan ga dodam u podgerejani kupus? Mada onada vrovatno nece imati tako fin ukus
    Puno bolje ... samo tako moze da zadrzi svoju tipicnu aromu, kupus ga ubija svojom dominantnijom aromom.

a-solanin je jedan blagi otrovni hemijski spoj, koji se nalazi u krompiru i paradajzu. Najveca kolicina se nalazi u mladom krompiru i u zelenom paradajzu kao i u svim zelenim delovima paradajza. Krompir se treba cuvati od svetlosti i na temperaturi od 10°C kako nebi klijao, jer kad proklije, onda sadrzi najvisu kolicinu a-solanina. U doba dok nije bilo modernog uzgoja povrca, a-solanin je bio opasniji, bilo je cak i smrtnih slucajeva ... danas, uglavnom nema opasnosti i ako niste zahtevni gourmeji onda podgrevajte vase krompire slobodno, bez panike.

Moja jedna varijanta za podgrevanje krompira: isecem ga u kockice i u tepsiji sa malo ulja i jednom glavicom luka( + soli, bibera, persunovog lista), przim sve dok lepo porumeni.

PS.: Pozdrav tvojoj majci sa malim dobronamernim predlogom a to je, da otpake jela ne baca u WC-solju nego u smece!

Aktivan član Jukie (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio !JO Pogledaj poruku
    PS.: Pozdrav tvojoj majci sa malim dobronamernim predlogom a to je, da otpake jela ne baca u WC-solju nego u smece!
    Ili još bolje u kompost, ako ima uslova...

(naravno kod nas u kraju svo smeće ide u isti kontejner, nema odvajanja papira ni plastike...)

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5977

Pre neki dan lik nalio pivom krompir kao ostaje ko svez i podgreva se bez problema..nas neki recepat izgleda
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

sbojana nije na forumu
    Kada zelis nadjes nacin, kada ne zelis nadjes opravdanje!
    Aktivan član sbojana (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Eeee ljudi moji da vi znate kakav se krompir jede po restoranima... podgreva se 100 puta...

Space Oddity !JO (avatar)
    Učlanjen
    26.10.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    225

Citat Original postavio sbojana Pogledaj poruku
    Eeee ljudi moji da vi znate kakav se krompir jede po restoranima... podgreva se 100 puta...
    ... znam

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Citat Original postavio !JO Pogledaj poruku
    ... znam
    a sto se tice ostale klope, BOLJE DA NE ZNATE , sta vam se servira, radim vec godnama pa znam,
    ima ponekada sjajnih ali retkih monetata, ali tu je sve ne izvesno,nemash pojma sta ce da te zakaci,
    osim ako si u kuhinji,
    verujte mi , ne biste vishe nikada jelo.
    to vazi za svaki restoran u bgd!

Slične teme

1. Uništeno 20 tona otrovnog krompira iz Crne Gore
    Autor gradac5 u forumu Politika
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 11.09.2009., 14:49
  2. Uništeno 20 tona otrovnog krompira iz Crne Gore
    Autor gradac5 u forumu Politika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 10.09.2009., 12:19
  3. Kako pomocu krompira dobiti temperaturu???
    Autor Crazy in love 2 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 31.10.2006., 15:10
  4. JELA OD KROMPIRA
    Autor Espanol u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 02.11.2004., 09:27

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku