ECI, PECI, PEC...

MUDRICA

Primećen član
Poruka
811
Hmmm... Zamislite sledece....

Niko od nas nije trazio da bude rodjen.
Zamislite da jos uvek niste zivi, da bestelesno lebdite nekim prostorom, a zatim vam neko pokaze zivot na planeti Zemlji i kulturno vas pita: "Hoces ili neces?"
Da li biste pristali da zivite, ne znajuci da li ce taj vas zivot biti bolan ili lep? Cak i ako bude prelep, vi cete kao svi ostali ljudi na svetu jednoga dana umreti, zaleci za svom lepotom koju napustate...
Da skratim i postavim sustinu: Da li ste srecni sto zivite i sto sa nekoliko milijardi ljudi hodate Zemljom?
 
E, Modrice, ti si stvarno majstor da me navučeš na temu !!! Ja sam se obradovao da sledi :
" ide mali zec,
ide mala propalica ... "
pa da naučim celu pesmicu, a ti odmah, nešto dubiozno ... !!!
 
MUDRICA:
Hmmm... Zamislite sledece....

... da bestelesno lebdite nekim prostorom, a zatim vam neko pokaze ( SVOJE TELO U PROFILU ) i kulturno vas pita: "Hoces ili neces?"
Da li biste pristali...
...Pristao bi' ako me vec kulturno pitas.
Ali, kako bre ja bestelasan da ti...
...I sta sad da ti radim? :evil:
 
...Kad bi me to pitali..ako bih mogla ja bih to pitanje odlozila za kasnije..a dotle bih posmatrala svet od gore i trazila bih povoljan period..odnosno vreme kad bih se ja zelela roditi... a ako na to pitanje mora odmah da se odgovori..makar mi vise nikad ne bilo postavljeno...ne ne bih htela..a posto sam igrom slucaja kako tako dospela na ovaj svet..odigracu posteno igru do kraja :wink:
 
MUDRICA:
Hmmm... Zamislite sledece....

Niko od nas nije trazio da bude rodjen.
Zamislite da jos uvek niste zivi, da bestelesno lebdite nekim prostorom, a zatim vam neko pokaze zivot na planeti Zemlji i kulturno vas pita: "Hoces ili neces?"
Da li biste pristali da zivite, ne znajuci da li ce taj vas zivot biti bolan ili lep? Cak i ako bude prelep, vi cete kao svi ostali ljudi na svetu jednoga dana umreti, zaleci za svom lepotom koju napustate...
Da skratim i postavim sustinu: Da li ste srecni sto zivite i sto sa nekoliko milijardi ljudi hodate Zemljom?



ni za celu vecnost ne bih menjala ovaj zivot, ma koliko mucan i tragican da bude... zivot je lep!
ni za sta na svetu ne bih propustila ovaj party! ljudi su ludi, a ludaci se najbolje zabavljaju! :) :wink:
 
MUDRICA:
Hmmm... Zamislite sledece....

Niko od nas nije trazio da bude rodjen.
Zamislite da jos uvek niste zivi, da bestelesno lebdite nekim prostorom, a zatim vam neko pokaze zivot na planeti Zemlji i kulturno vas pita: "Hoces ili neces?"
Da li biste pristali da zivite, ne znajuci da li ce taj vas zivot biti bolan ili lep? Cak i ako bude prelep, vi cete kao svi ostali ljudi na svetu jednoga dana umreti, zaleci za svom lepotom koju napustate...
Da skratim i postavim sustinu: Da li ste srecni sto zivite i sto sa nekoliko milijardi ljudi hodate Zemljom?
Неко паметан је једном рекао:''Сви прави животи су лепи и тешки!'' Било би досадно кад би све у животу ишло без проблема. Па опет, верујем да људи ,ако живе довољно дуго да остваре своје циљеве и ако им је живот био богат и испуњен, смирено напуштају овај свет.
 
Smesno, znaci dilema je da li je zanimljivije bestelesno lebdeti nistavilom ili ziveti na zemlji. Setih se stripa dilan dog, gde smrt zezne nekog negativca na prelazu iz zivota u smrt, i on tu ostane vecno zarobljen, niti je ziv a niti je mrtav vec bestelesno lebdi izmedju ta dva svestan beskonacne dosade nicega koja ga ceka u toj blokadi.
Tako da, bolje ne pokusavaj da se slikovito izrazavas jer deluje pomalo stupidno. E sad, sto se tice vecitog filozofskog pitanja vredi li ziveti, uvek treba pogledati sta je alternativa.
Medjutim, kakva god da je alternativa ljudi se ubijaju ne iz ubedjenja da je zivot na zemlji bezvredan vec sto ne mogu da imaju ono ste zele. Kao kad su neki glasali PROTIV cobija a ne ZA dos na onim izborima, tako i samoubica odbacuje zivot a ne bira niti razmislja o alternativi nepostojanja.
Mislim da ljudi nisu u poziciji da procenjuju sta je bolje - roditi se ili ne, jer je njihova procena i sama satkana od zivotnog htenja.
Zanimljivo da se u tibetanskoj knjizi mrtvih poziva umrli da izadje iz vecite igre umiranja i ponovnog radjanja, da prekine taj niz reinkarnacija, da odoli svim utvarama koje ga neposredno nakon smrti mame na ponovno rodjenje, ali to je tesko, to mogu samo najbolji od najboljih
 
Hektor:
leonida:
Proći kroz svet netaknut njegovim čudesima-nemoguće je...ipak,sve bih to menjala za čisto,mirno nepostojanje :wink:
To je cist budizam:nirvana! Ulazak u neko blazenstvo uz gubitak licnosti=nepostojanje ( tebe kao takvog)



odavno se pitam sta li znaci kadaneko kaze "kao takvo"... daje nesto to kao takvo... kao nista drugo... a sta bi drugo moglo da bude nego ono sto vec jeste... ne postoji opcija da bude nesto sto vec nije jer da moze da bude nesto drugo ono bi bilo!
dakle, to bi bio pleonazam (latentni) kada se kaze da je nesto to kao takvo...
znam, misli se da je to "kao takvo" ono sto je esencija toga... ali 05, pleonazam bi bio reci da je nesto to "kao takvo"... kao se koristi u jeziku za poredjenje... onda bi znacilo da nesto to poredis sa samim sobom... znaci, onda ono sto jeste je zapravo nesto sto bi ono trebalo dabude u odnosu na sebe od pre?!?!?

ne razumem! :cry:
 
ECI PECI PEC.. zamisli ovo ili ono... zamisli da si carobnjak iz oza i da ljudima ispunjavas zelje, da si BOG..
Svi tezimo ka boljem i kvalitetnijem zivotu, ali tu nema mnogo da se bira. Jedino ti preostaje da se potrudis uciniti ovaj JEDINI zivot sto imas sto radosnijim i prijatnijim.
 
s.so:
ECI PECI PEC.. zamisli ovo ili ono... zamisli da si carobnjak iz oza i da ljudima ispunjavas zelje, da si BOG..
Svi tezimo ka boljem i kvalitetnijem zivotu, ali tu nema mnogo da se bira. Jedino ti preostaje da se potrudis uciniti ovaj JEDINI zivot sto imas sto radosnijim i prijatnijim.


ma daj... covek je postavio hipoteticko pitanje... sta odmah sve banalizujes!?
 
BlackArtZoo:
s.so:
ECI PECI PEC.. zamisli ovo ili ono... zamisli da si carobnjak iz oza i da ljudima ispunjavas zelje, da si BOG..
Svi tezimo ka boljem i kvalitetnijem zivotu, ali tu nema mnogo da se bira. Jedino ti preostaje da se potrudis uciniti ovaj JEDINI zivot sto imas sto radosnijim i prijatnijim.


ma daj... covek je postavio hipoteticko pitanje... sta odmah sve banalizujes!?

Samo se trudim ziveti u stvarnosti da zivot ne proleti. :roll:
nastavite vi diskusiju, samo kazem svoje "banalno" misljenje
 
s.so:
BlackArtZoo:
s.so:
ECI PECI PEC.. zamisli ovo ili ono... zamisli da si carobnjak iz oza i da ljudima ispunjavas zelje, da si BOG..
Svi tezimo ka boljem i kvalitetnijem zivotu, ali tu nema mnogo da se bira. Jedino ti preostaje da se potrudis uciniti ovaj JEDINI zivot sto imas sto radosnijim i prijatnijim.


ma daj... covek je postavio hipoteticko pitanje... sta odmah sve banalizujes!?

Samo se trudim ziveti u stvarnosti da zivot ne proleti. :roll:
nastavite vi diskusiju, samo kazem svoje "banalno" misljenje

Poenta teme jeste da se dodje do toga kakav ko ima stav o zivotu... Shvatas?
Zao mi je sto vecina to nije shvatila na pravi nacin i sto im je bilo "najinteresantnije" to bestelesno lebdenje koje sam spomenula, a to je u celoj prici prilicno nebitno... :roll:
What tha ****...Valjda je to normalno na ovakvom mestu... :wink:
 

Back
Top