Тројански коњ у редовима опозиције- Народна партија Маје Гојковић

gost 186118

Veoma poznat
Poruka
10.118
Када се распала СРС, двоумио сам се између СНС и НП. Сада видим и да нисам погрешио јер се види да Маја полако постаје све значајнији играч диктаторског режима Демократске странке.
Да пробам да агргументујем. После свог одласка из СРС и у тренуцима изрицања клетви од стране одређених народних посланица Маја Гојковић је изјавила следеће-
TOMA MORA DA IZDRŽI, DA SE NE BOJI
"Baš me interesuje koga će radikali kletvama da ubede da mogu da sačuvaju Kosovo, približe Srbiju EU, privole Rusiju i investicije, smanje nezaposlenost i povećaju standard"
Press subota, 6. septembar 2008. Nekadašnja potpredsednica SRS-a Maja Gojković kaže da je „srećna i ponosna" što je na vreme otišla iz stranke jer je izbegla situaciju da je novinari u Skupštini zaustavljaju i pitaju da li se slaže s kletvama koje su izgovorile njene bivše koleginice Vjerica Radeta i Nataša Jovanović. Ona ocenjuje da je Tomislav Nikolić u vrlo teškoj poziciji jer se duboko ne slaže s dešavanjima u stranci, sa Šešeljevim diktatom i ljudima koji su ga okružili, i poručuje mu da izdrži i smogne snage da istera svoju priču.

U moju stranku hoće da se učlane nezadovoljni članovi SRS-a i DSS-a

Dokle je stigao proces transformacije Grupe građana „Maja Gojković" u političku stranku?

- Recimo da smo u polufinalu. Zanimljivo je da me poslednjih dana zovu iz svih krajeva Srbije jer su zainteresovani da nam se pridruže, tako da to neće biti samo organizacija za Vojvodinu. Zovu nas nezadovoljni članovi SRS-a i DSS-a ili oni koji nisu politički angažovani. Radimo na pisanju programa i statuta, a sa izborom imena stranke smo, takođe, u polufinalu.

Hoće li stranka imati reč „radikalna" u imenu, pošto ste vi bili u Narodnoj radikalnoj, pa u SRS?

- Ni u jednom od predloga koji su do sada bili na stolu nema te reči, što ne znači da je neće biti.

- Iskreno, zapanjilo me je što su žene izabrane da izgovore te kletve i što su to one prihvatile da urade, jer odanost stranci, programu i lideru ipak ne može da nema granice. Takođe, oni koji se ne slažu s tim trebalo je to javno da kažu, a ne da traže način da se ograde, a opet ostanu tu. I, konačno, kakva je korist tu za stranku? Kakva je politička poruka? Baš me interesuje koga će kletvama da ubede da oni mogu da sačuvaju Kosovo, približe Srbiju EU, privole Rusiju i strane investitore. Ne znam ko će da veruje da je to politička poruka koja će smanjiti nezaposlenost i povećati standard, i ko će glasati za tu stranku? Ovoga puta ne znam kako će birači sve to da dožive jer se deo kletve odnosi isključivo na radikale - kaže Maja Gojković u intervjuu za Press.

Da li se kletva odnosila na Tomislava Nikolića?

- Nemam kontakt s Tomom, ali znam da ćemo jednog dana kao poslanici različitih političkih opcija pričati u parlamentu i nadam se da ga niko neće proklinjati zbog toga. To je i poruka biračima da radikali neće komunicirati ni sa kim, a zna se kakvu im je štetu takvo ponašanje donelo. Normalno je da se Toma viđa s Tadićem jer predstavlja veliki broj birača koji su glasali i za njega i za SRS. Normalno bi bilo da se viđa i s premijerom Cvetkovićem, jer je to nepisano pravilo ponašanja za najvećeg opozicionog lidera. I Nikolić to ne treba da krije - već da kaže, da, video sam se, izložio stavove svoje stranke, dogovorio sam to i to, ili nisam. I meni je bilo izuzetno teško, ali čovek ipak bar jednom mora da posluša sebe i da kaže „ne". Prva sam pokazala da može da se bude radikal, a da se priča sa svima, da se bude simpatičan, da se pobedi, a da se pobeda ne preda drugome.

Šta biste sada posavetovali Nikoliću?

- Da izdrži. I da se ne boji. Ako se odlučio za svoj put, nema razloga za strah. On ima puno prijatelja, ljudi ga vole i poštuju. Neka više ne pravda tuđe greške. Mi smo mnogo puta analizirali situaciju i on zna sve šta ja mislim. Ne bih volela da ga neko proklinje što me je poslušao. Ja bih volela da on vodi reformisan SRS, a kao izuzetan političar on zna kako se to radi.

Šta mislite kakva je njegova politička budućnost - osnovaće stranku, preuzeće liderstvo u SRS-u ili nešto treće?

- Mislim da on ništa od toga neće uraditi. Neće praviti svoju stranku, već će u ovakvoj situaciji za nekoliko godina otići u penziju. On se duboko ne slaže sa svim što se dešava, ali neće praviti neki puč ni preuzimati stranku.

Da li ste vi imali nekih neprijatnosti ili pretnji kada ste se razišli sa SRS-om?

- Mene lično niko nije zvao jer su pretpostavljali da mi se kao gradonačelniku telefon sluša, ali jeste jednog mog člana porodice. Ljudi s jako čudnim imenima i prezimenima su mi preko njega slali poruke da bi bilo pametnije da se vratim. To su ljudi koji nisu prihvaćeni u društvu, odnosno ljudi sa one strane zakona.

Nije normalno živeti od politike

Kada se vraćate u advokaturu?

- Uskoro, a pripremam se i da u novembru proslavimo 50 godina postojanja porodične kancelarije. I ne znam zašto je to vest jer je normalno da svako ima svoju profesiju, a ne da ceo život živi isključivo od politike. U Grupi građana „Maja Gojković" nema profesionalnih političara, svi žive od svojih zanimanja.

Ko vam je pretio?

- Nikada neću reći ko. Jedan od njih je vrlo kontroverzna ličnost koja se često nalazi na naslovnim stranama novina i potpuno mi je bilo nejasno kakve veze ljudi iz tog miljea imaju sa SRS-om. Ali, znala sam da me, kada odem, nikakve pretnje neće pokolebati.

Kako vam se čini odluka SRS-a da glasaju za Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju?

- Sačekaću, ipak, taj dan, da vidim da su podigli ruke, odnosno ubacili kartice „za", jer se u toj stranci svašta dešava. Da imam svoju poslaničku grupu, ja bih glasala za SSP. Čula sam izjavu Dragana Todorovića da je Šešelj rekao da se glasa za SSP. Znam da je Šešelj u svakodnevnom kontaktu s poslanicima i da im je rekao šta u ovom trenutku da čine, jer da nije tako, verovatno pola poslaničke grupe ne bi glasalo „za". To je tako, Šešelj je lider, on diktira politiku stranke.

Da li biste sada razgovarali s Nikolićem o svemu što se dešava u stranci?

- Naravno, uvek. Kao i sa svim ozbiljnim političarima.

Pa, što ne kontaktirate s njim, što ga ne pozovete?

- Zvaće on mene jednog dana.

D. ISAILOVIĆ
http://www.naslovi.net/2008-09-06/press/toma-mora-da-izdrzi-da-se-ne-boji/810605
Касније Маја Гојковић оснива сопствену странку, што је савим легитмно и улази у коалицију са ДСС-НС, што је за похвалу. Њена странка учествује у власти са СНС, ДСС-НС, СПС-ПУПС-ЈС у власти у Земуну. Међутим, Маја Гојковић полако излази из Народњачке коалиције, пред вождовачке изборе даје интервју листу Велика Србија у коме се критички осврће на СНС, говорећи да је напустила СРС јер се пуч у СРС спремао. Погледајте горњи интервју и датум и видећете њену недоследност. Ајде, то што руши популарност напредњацима је најмање у целој причи битно. Проблем је у томе што напушта Народњачку коалицију, осваја 2.5 % на Вождовцу, који су могли бити пресудни за формирање већине. Излази самостално и на изборе у Оџацима где умало није прешла цензус, а ти гласови, заједно са гласовима остатка опозиције можда су могли бити довољни да се не формира општинска већина ДС+ боранија. Поврх свега дан после избора читам у чини ми се Блицу, како сазнају да је за сваки случај била обезбеђена подршка ДС-у од стране Народне Партије Маје Гојковић, међутим она није прешла цензус ??!! Да ли мислите да има повода да сумњамо да је реч о разбијачу опозиције, који би могао послужити као нови пион Демократске странке у намери ДС да се одржи на власти ?
 
A ko je Maja Gojkovic? Da nije ona sto je ni Kostunica nije hteo?:confused:

Hteo je itekako, čak su potpisali i koalicioni sporazum ... tad se nisu setili da je minorna kao i oni sami, ovo je naknadna pamet :lol: :mrgreen:

dss_ns_ns_500x220.jpg
 
Hteo je itekako, čak su potpisali i koalicioni sporazum ... tad se nisu setili da je minorna kao i oni sami, ovo je naknadna pamet :lol: :mrgreen:

dss_ns_ns_500x220.jpg
[/QUOTE
MIslim da ona nikad nije bila niti ce biti opozicija ovoj vlasti. Prirodnije bi bilo da je pokusala sa Tomom, ako je on nije hteo , od ovih drugih se sigurno hleba nece najesti.:p;)
 
MIslim da ona nikad nije bila niti ce biti opozicija ovoj vlasti. Prirodnije bi bilo da je pokusala sa Tomom, ako je on nije hteo , od ovih drugih se sigurno hleba nece najesti.:p;)

Ne sečem vene za Majom ali toliko pukla nije ... neće valjda ni ona sa svojih 3-4% sa svakim :)
 
Ne drzim stranu Tomi - naprotiv, ali mislim da je prirodnije bilo da bude sa nekim sa kojima je bila tolike godine zajedno. Ovako mi je malo sve to - cudno.:think:

Nedavno je u Velikoj Srbiji ispričala da su joj Toma i Aca radili iza leđa (a i sa Jorgovankom je već neko vreme na krv i na nož) tako da kapiram da je zbog njih otišla ... nisam primetila da sa nekim iz SRS ima problem i da ih je negde blatila kao ove naprednjake.
 

Back
Top