Klinci na ulici

kalliope

Aktivan član
Poruka
1.152
Prolazim danas u blizini jedne osnovne skole i vidim u daljini kako desetak klinaca od 11-12 godina gadjaju grudvama stariju zenu, sa kesama u rukama. Dobro su procenili zrtvu. Promasili su, i ona nastavi ubrzano da se udaljava. Posle par minuta eto i mene, i prvo krenuse da dobacuju svakakve reci koje ne zelim da ponovim :) (razmisljaju da li je bezbedno da bace grudvu). Pravim se da ne cujem, i nastavljam dalje. Onda ocigledno pomisle da devojka od dvadesetak godina ima pametnija posla nego da njih juri i krenuse da bacaju grudve. Jedna me pogodi u glavu, posle par trenutaka stvorila sam se pored njih i oni krenuse da beze. Pitam ko je bacio grudvu - krenuse da optuzuju nekog debeljucu koji stoji sa strane ni kriv ni duzan. Ja krenem ka njima, oni da beze od mene. Kunem se, da sam znala ko je odgovoran za tu grudvu, najeo bi se grudvi ko nikad u zivotu. :twisted:

Da li se vama desilo nesto slicno, i kako ste reagovali? Ovakav primer je relativno bezazlen, ali moze da bude mnogo gore. Desetak grudvi bacenih na stariju osobu mogu da imaju ozbiljnije posledice, i da li je to onda decija igra? Naravno da sam se i ja grudvala i to ne tako davno, ali ne na ovaj nacin. Neka grudva moze slucajno da ode na prolaznika, ja ne bih pravila problem od toga, ali ovo je bilo drugacije. Nije moja duznost da vaspitavam tudju decu, ali neke granice moraju da postoje. Kako postupiti, a da ne bude fizicki obracun, niti puko ignorisanje cime bi se klinci jos vise osilili?
 
Juce isto grupica retarda u francuskoj gadja autobus i niko od prolaznika ne reaguje..treba to sve pohapsiti i malo vaspitati par sati posto roditelji tvrde da treba lepo i mirno s decom..i kad bi nekog pogodili i ovaj im nalupo samare njega bi priveli..***** ti drzavu
 
Juce isto grupica retarda u francuskoj gadja autobus i niko od prolaznika ne reaguje..treba to sve pohapsiti i malo vaspitati par sati posto roditelji tvrde da treba lepo i mirno s decom..i kad bi nekog pogodili i ovaj im nalupo samare njega bi priveli..***** ti drzavu

да, да..и наравно, одмах би се огласиле НВО у намери да продају М за Б, како су деца хиперсензибилна..бла бла...

Ма бре, ухватиш, налупаш поштено, па да видим да ли ће се сетити да гађају неког. Нека иду негде па нека се грудвају међусобно.
 
da smo norlmlna zemlja, pandur bi tu decu odveo kući a ako se ponovi socijalni rad bi vaspitavao decu dok se roditelji ne srede... a kako reagovati u faktičkoj situaciji... pa ne znam... blaže oblike možeš i da iskuliraš, možeš da špodvikneš što je beskorisno, što ja da glumim policajca a ima i idiota gde bi slobodno opalio čušku pa nek se tuži svetom petru...
 
Meni su jednom, isto tako balavci, 10-tak godina, pogodili jajetom auto dok sam vozila. Ebt, kad je puklo i to po mom prozoru, meni pored uveta, život mi je prošao pred očima. Čak sam refleksno trznula volan i malo prešla u desnu traku. Sreća bila prazna ulica, mada i da nije bila, mala je to brzina i samo sam malo zašla, al opet...
Šta sam uradila? Ništa, klinci su, čim su videli da su pogodili, zapalili između zgrada, ne bih ih stigla ni za milion godina. Ali da sam mogla da ih stignem, ugazila bih ih od batina bez da trepnem.
 
U kraju su neki tako bacali s terase ko zna sta po kolima..i covek im kaze jeste normalni to su skupa kola ulubicete nesto..razbiti..nista oni..kao ma nece nista biti..pa leteo bi meni s te terase..nema bre batina je iz raja izasla..dok ne bude miran ko bubica i dok se ne sredi napravi stete i sranja kolko oces
 
Da vidimo kako je Mogli razmišljao u toj situaciji:

Then the little children in the village made him very angry. Luckily, the Law of the Jungle had taught him to keep his temper, for in the jungle life and food depend on keeping your temper; but when they made fun of him because he would not play games or fly kites, or because he mispronounced some word, only the knowledge that it was unsportsmanlike to kill little naked cubs kept him from picking them up and breaking them in two.
 
Prijaviti direktoru te škole za uznemiravanje. Prilikom jednog razgovora sa direktorom naše O.Š. sam mi je rekao da je to u njegovoj obavezi da reguliše uznemiravanje učenika od stranih lica, kao i uznemiravanje prolaznika od strane učenika. I naveo mi je par primera kada je intervenisao. A da li će i neki drugi direktor da interveniše, to je već pitanje.
 
Mislim da je glavni problem što roditelji nemaju pojma kako im se deca ponašaju van kuće. A kako i da znaju, jedino da ih prate u stopu. Trebao bi neko od komšija da ih prijavi roditeljima, mada verovatno mnogi roditelji ne bi ništa uradili.
Stvarno je strašno kako se današnja deca ponašaju. Mi smo se kao klinci ipak bojali starijih, tj. poštovali ih. Nismo smeli da vičemo pod prozorom nekoj babi. Čim bi izašla i izgalamila se na nas, mi smo bežali odatle glavom bez obzira. A sad bi je klinci verovatno gađali nečim i još bi se raspravljali s njom.
Stvarno ne kapiram kako se to tako sve izokrenulo...:think:
 
da smo norlmlna zemlja, pandur bi tu decu odveo kući a ako se ponovi socijalni rad bi vaspitavao decu dok se roditelji ne srede... a kako reagovati u faktičkoj situaciji... pa ne znam... blaže oblike možeš i da iskuliraš, možeš da špodvikneš što je beskorisno, što ja da glumim policajca a ima i idiota gde bi slobodno opalio čušku pa nek se tuži svetom petru...

:ok:

("Potrebno je da i drugim korisnicima date reputaciju pre nego što je ponovo dodelite korisniku bezibre!.")
 
Mislim da je glavni problem što roditelji nemaju pojma kako im se deca ponašaju van kuće. A kako i da znaju, jedino da ih prate u stopu. Trebao bi neko od komšija da ih prijavi roditeljima, mada verovatno mnogi roditelji ne bi ništa uradili.
Stvarno je strašno kako se današnja deca ponašaju. Mi smo se kao klinci ipak bojali starijih, tj. poštovali ih. Nismo smeli da vičemo pod prozorom nekoj babi. Čim bi izašla i izgalamila se na nas, mi smo bežali odatle glavom bez obzira. A sad bi je klinci verovatno gađali nečim i još bi se raspravljali s njom.
Stvarno ne kapiram kako se to tako sve izokrenulo...:think:

Dobro ima tu mnogo faktora ali mozemo onako samo uporediti razlike sta je nama priusteno tad i sta je bilo u ponudi a sta danas..mi smo bili ograniceni proizvodima i mogli smo samo izaci u park da se igramo..usmereni na druzenje..tu i tamo napravimo neku bezazlenu glupost..nikad tuca nije bilo i mogli su samo zavideti nekom kome iz inostranstva donesu nike patike..hi teck nebuloze su dosta krive i standard iz krajnosti u krajnost..evo sad na tvu bmx banditi..uporedi danasnju produkciju to klincima nema sanse da je zanimljivo
 
Prijaviti direktoru te škole za uznemiravanje. Prilikom jednog razgovora sa direktorom naše O.Š. sam mi je rekao da je to u njegovoj obavezi da reguliše uznemiravanje učenika od stranih lica, kao i uznemiravanje prolaznika od strane učenika. I naveo mi je par primera kada je intervenisao. A da li će i neki drugi direktor da interveniše, to je već pitanje.

Хехе, то је било тако можда у време наших баба и деда.... Да директор школе или наставник налупа шамаре детету које затекне на улици после 8 увече, или недајбоже, са цигаретом у устима...

Данас би такав директор или наставник завршио у апсу...;) Школа нема никаквих ингеренција ван школског простора. Једино ако су та деца гађала из школског дворишта у време рада школе....онда би школа могла да реагује.
За понашање деце ван школе одговорни су само и једино - родитељи!!! Школа не може и НЕ СМЕ да се меша у приватне активности деце.
 
i kod nas je puno takvih slučajeva, evo mog primjera grupica dječaka prolazi kraj
mene i klepnu me po dupetu, stim da sam bila u drugom stanju i to stomak do zuba:(
a da ne pričam o grudvama....strašno....
 
Znaci jedino resenje je vratiti im fizicki... Nazalost. Lako cu ja da se obracunam sa desetak dvanaestogodisnjaka koji su em slabiji od mene, em se ne organizuju dobro kao (kriminalna) grupa. Za nekoliko godina, problem ce postati mnogo ozbiljniji.
Eli, i ja mislim da im roditelji to ne znaju. Ali i kad bi znali, ima takvih koji bi bili ponosni na svoje decake 'sto su strah i trepet' . Kazem decake, jer jos ne videh devojcice kako se na taj nacin izivljavaju.
 
Cini mi se da to vazi za nasilje u vrsnjackoj grupi. Devojcice su vise sklone tom psihickom (ogovaranje, spletke, manipulisanja... Bilo je toga ihahaj kad sam bila klinka), ali ono tesko da ima uticaja na prolaznike. :)
 
Stvarno ne kapiram kako se to tako sve izokrenulo...:think:

tako sto danasnji roditelji "nemaju vremena" da vaspitavaju decu,nego ih pustaju da rastu u male teroriste

U svom okruzenju imam dosta parova koji imaju divnu vaspitanu decu....ali je vise onih koji imaju male antihriste(to su oni sto calci rade po ceo dan a keve ispijaju kafu za kafom,puse cigaretu za cigaretom,dok dete "visi na plafonu" ili nabija petardu macki u analni otvor...i samo se s vremena na vreme cuje jedno mlako "Ne to" praceno jos jednim gutljajem kafe i dimom cigarete....uz traceve koje komsinica prosipa...dok njeno dete pomaze detetu majke br. 1)
 
tako sto danasnji roditelji "nemaju vremena" da vaspitavaju decu,nego ih pustaju da rastu u male teroriste

U svom okruzenju imam dosta parova koji imaju divnu vaspitanu decu....ali je vise onih koji imaju male antihriste(to su oni sto calci rade po ceo dan a keve ispijaju kafu za kafom,puse cigaretu za cigaretom,dok dete "visi na plafonu" ili nabija petardu macki u analni otvor...i samo se s vremena na vreme cuje jedno mlako "Ne to" praceno jos jednim gutljajem kafe i dimom cigarete....uz traceve koje komsinica prosipa...dok njeno dete pomaze detetu majke br. 1)

U pravu si Tsuy, ali bilo je takvih roditelja i pre, ne mnogo manje nego sad. Čak mislim da je bilo više domaćica koje su po ceo dan kafenisale sa komšinicama, a deca su po ceo dan bila napolju. Niti su roditelji imali pojma gde su deca, niti su znala šta rade. A opet smo imali neki zort prema starijima, nekako smo kapirali da nije baš sve dopušteno.
Nemam pojma, ali me frka hvata jer moja deca tek treba da postanu klinci...

Pre neki dan sam videla grupu dečaka sa torbama na leđima, očito se vraćaju kući iz škole i njih 5-6 gađaju jednog vršnjaka koji je (gle čuda!) ciga... Došlo mi je da izađem iz kola i sve ih išamaram. Sa sve ovom mojoj stomačinom. :evil:
 
U pravu si Tsuy, ali bilo je takvih roditelja i pre, ne mnogo manje nego sad. Čak mislim da je bilo više domaćica koje su po ceo dan kafenisale sa komšinicama, a deca su po ceo dan bila napolju. Niti su roditelji imali pojma gde su deca, niti su znala šta rade. A opet smo imali neki zort prema starijima, nekako smo kapirali da nije baš sve dopušteno.
Nemam pojma, ali me frka hvata jer moja deca tek treba da postanu klinci...

Pre neki dan sam videla grupu dečaka sa torbama na leđima, očito se vraćaju kući iz škole i njih 5-6 gađaju jednog vršnjaka koji je (gle čuda!) ciga... Došlo mi je da izađem iz kola i sve ih išamaram. Sa sve ovom mojoj stomačinom. :evil:

pa jeste.....ne znam...izgleda da je svaka nova generacija gora i razmazenija od predhodne.....drugo vreme doslo...drustvo se isto menja....svasta tu ima...

i mene hvata frka isto sto se toga tice..... :(
 
Možda nema na prolaznike, ali definitivno su i devojčice postale mali đavoli.

Da, ali djavoli je neprikladan izraz.
Dva puta u proteklih godinu dana sam imala prilike da zastupam u slucajevima teskog maltretiranja u skoli i u oba su vinovnici bile devojcice. Koje su maltretirale druge devojcice. U jednom slucaju iz puke obesti, uz podrsku roditelja
U drugom jer ima pogresnu boju koze, uz svesrdnu pomoc razrednog staresine, direktora skole i roditelja. A bogami i suda. Prosle su bez ikakvih konsekvenci, dok je maltreirana devojcica zbog hrabrosti roditelja da ceo slucaj prijave i isteraju na cistac bila maltretirana i ponizavana dok nije promenila skolu. Sud je obustavio postupak, a centar za socijalni rad trenutno proganja zrtvu
 
Prolazim danas u blizini jedne osnovne skole i vidim u daljini kako desetak klinaca od 11-12 godina gadjaju grudvama stariju zenu, sa kesama u rukama. Dobro su procenili zrtvu. Promasili su, i ona nastavi ubrzano da se udaljava. Posle par minuta eto i mene, i prvo krenuse da dobacuju svakakve reci koje ne zelim da ponovim :) (razmisljaju da li je bezbedno da bace grudvu). Pravim se da ne cujem, i nastavljam dalje. Onda ocigledno pomisle da devojka od dvadesetak godina ima pametnija posla nego da njih juri i krenuse da bacaju grudve. Jedna me pogodi u glavu, posle par trenutaka stvorila sam se pored njih i oni krenuse da beze. Pitam ko je bacio grudvu - krenuse da optuzuju nekog debeljucu koji stoji sa strane ni kriv ni duzan. Ja krenem ka njima, oni da beze od mene. Kunem se, da sam znala ko je odgovoran za tu grudvu, najeo bi se grudvi ko nikad u zivotu. :twisted:

Da li se vama desilo nesto slicno, i kako ste reagovali? Ovakav primer je relativno bezazlen, ali moze da bude mnogo gore. Desetak grudvi bacenih na stariju osobu mogu da imaju ozbiljnije posledice, i da li je to onda decija igra? Naravno da sam se i ja grudvala i to ne tako davno, ali ne na ovaj nacin. Neka grudva moze slucajno da ode na prolaznika, ja ne bih pravila problem od toga, ali ovo je bilo drugacije. Nije moja duznost da vaspitavam tudju decu, ali neke granice moraju da postoje. Kako postupiti, a da ne bude fizicki obracun, niti puko ignorisanje cime bi se klinci jos vise osilili?

Strašno je to što pišeš...
U sekundi sam se setila osnovne škole i toga da sam svake zime imala masnice po nogama od grudvi-ledenjača, koje su dečaci bacali na nas...:(
I ajde mi... nije bitno...
Ali tako gađati starije ljude je stvarno sramotno...
I opasno...

Uvek bih pobesnela kad bi me neko pogodio, ali u sekundi bi shvatila da sam slabija i povukla se...
Ja sam za to da ih uhvatiš sledeći put i naučiš pameti... kad već roditelji nisu...
 
Интересантна тема....ја се сећам кад је nека мала станарка из наше улице, људе на улици частила погрдим речима....и тако набаса на мог тату-великог штрумпфа.:D
Он нас никад није ударио, сестру имене, али је био толико ауторитативан да нам је био довољан један његов поглед, и већ знамо шта нам је чинити.
Тако се повратио и ка тој девојчици, строго је погледао и још строжије и смирено рекао ''идемо ти ја код тебе кући, код твојих родитеља''.
Мала се расплакала у моменту, а онда су је родитељи казнили.
Више то није поновола.


Моје искуство је да ће исход зависити доста и од детета.
Мене је један клиња из улице напуцао лоптом у главу, пре отприлике годину дана.
Међутим, кад се све то завршило и кад је видео моју озбиљну фацу, сав се постидео и поцрвенео.
Мени је то било доста да сконтам да је дете ок, него га ухватила нека бубица, па сам му смирено и строго рекла да то више никад не ради и упозорила га на могуће последице.

Е сад, да је у питању неки враголан или враголица, не знам шта бих радила...ко зна, можда бих га најела снегом, као што каже постављачица теме.:lol:
 
Da, ali djavoli je neprikladan izraz.
Dva puta u proteklih godinu dana sam imala prilike da zastupam u slucajevima teskog maltretiranja u skoli i u oba su vinovnici bile devojcice. Koje su maltretirale druge devojcice. U jednom slucaju iz puke obesti, uz podrsku roditelja
U drugom jer ima pogresnu boju koze, uz svesrdnu pomoc razrednog staresine, direktora skole i roditelja. A bogami i suda. Prosle su bez ikakvih konsekvenci, dok je maltreirana devojcica zbog hrabrosti roditelja da ceo slucaj prijave i isteraju na cistac bila maltretirana i ponizavana dok nije promenila skolu. Sud je obustavio postupak, a centar za socijalni rad trenutno proganja zrtvu

Da, poznate su mi takve price...
Kod nas u skoli ima jedan klinac ciji su roditelji neke budze i on misli da moze da radi sta hoce...Inace, majka mu je nevidjena lujka, a otac razvija "biznis" ali je inace "fin"...Ajde sto zeza mladju decu, nego mu se osladilo pa navalio i na starije... Skupio ekipu i istukao jednog decka, starijeg od njega 2 godine koji je skroz ok, mali bio sav modar... Razlog je sledeci: Zrtva je pozvala neku devojcicu na rodjendan koja se njemu svidja... :eek::eek::eek: Kao da imaju 17 godina pa da se biju zbog devojke a ne 10... Zalili su se i direktorki i svima, a niko nista nije preduzeo sve uz obrazlozenje da su njegovi roditelji ti i ti, podneta je i prijava u supu koja ce naravno biti zanemarena. Sada klinac ide u drugu skolu koja je udaljena 2km od kuce... :sad2:
 

Back
Top