Koji je najlaksiji jezik programiranja za ucenje?

ja sam se 1000 puta navukao i podlegao zelji da naucim da programiram ali uvek sam se zaustavio kod pocetnih koraka ucenja...Glavna stvar kod toga je da odredis neki tacno odredjeni cilj ili jos bolje, ako ne planiras da ti to bude hobi. Kad je hobi onda je tesko naci vremena...a jos gore ako ti kao treba ali nije neophodno...Medjutim ukoliko imas neki cilj a nemas vremena preporucio bih ti neki readymade alat za aplikacije kao npr. ovaj

http://www.scirra.com/ ... sto je u osnovi game creator ali moze da odradi i pristojnu aplikaciju veoma lako...cist poit & click...

Medjutim ako je zelju za programiranjem tesko zadovoljiti uvek bih preporucio ucenje Jave...ona je multiplatformska...radi svuda i svakako a nije tesko nauciti je ako vec kreces od nule...Super alat za ucenje je BlueJ IDE aplikacija koja ide lepo korak po korak i uci te osnovama i naprednim tehnikama u ovom divnom programskom jeziku...ako te zanima imam i pdf fajl "First objects with Java, a practical introduction to BlueJ" koji ti mogu shibnuti na Rapid. Veruj mi samo je dobra volja kljucna, a Java radi sve ostalo...
 

Back
Top