Ukoliko Tadic usvoji rezoluciju o Srebrenici BIH dize tuzbu protiv Srbije za genocid

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.039
BEOGRAD - Ukoliko republički parlament usvoji rezoluciju o Srebrenici u kojoj se pominje reč genocid, Srbija može da očekuje tužbu BiH protiv naše zemlje u kojoj bi ova država tražila više desetina milijardi evra odštete!

Ovo u izjavi za Kurir tvrdi američki advokat Stefan Karganović, osnivač i predsednik nevladine organizacije Istorijski projekat Srebrenica.
- Ne samo da sam siguran da je to realno, već mogu da kažem da je to garantovani sled događaja, do koga će doći nakon usvajanja deklaracije u srpskom parlamentu. Tim dokumentom će se BiH omogućiti ono što nisu uspeli da dokažu u tužbi pred Međunarodnim sudom pravde - tvrdi naš sagovornik i dodaje:
- Smatram da će BiH tražiti nekoliko desetina milijardi evra odštete! U prethodnoj tužbi na ime odštete pominjali su sumu od oko 30 milijardi evra. Nema razloga da sada traži manji iznos.
Član Predsedništva SNS Božidar Delić deli mišljenje američkog advokata.
- Kada se, i ako se, ovaj dokument bude usvojio u parlamentu, mi ćemo priznati nešto što nismo uradili. Tada će građane očekivati nova tužba BiH i zahtev za višemilionsku odštetu. Bio sam jedan od veštaka za Srebrenicu i znam šta se tamo dešavalo - kaže Delić.

Zamenik šefa poslaničke grupe NS Miroslav Markićević upozorava da je ovo realna mogućnost.
- Vidite da i Hrvatska ne odustaje od tužbe. Naš stav je da je potrebno usvojiti jednu deklaraciju kojom bi se osudili svi zločini - naglašava Markićević.

Zamenik šefa poslaničke grupe G17 plus Vlajko Senić, s druge strane, ne veruje u ovaj scenario.
- Mislim da to nije realno, jer Srbija nije kao država optužena za zločin - kaže Senić.
Šef poslaničke grupe manjina Balint Pastor ne veruje da je nova tužba BiH realna.
- Evropski parlament usvojio je sličan dokument, pa se ništa negativno nije dogodilo. Donošenje rezolucije dobra je stvar, kojom će se zatvoriti jedna ružna strana naše prošlosti - ističe Pastor.
I poslanik DS Srđan Milivojević ne veruje u mogućnost ponovne tužbe BiH.
- Ne verujem mnogo izjavama advokata, više verujem u stavove međunarodnih institucija. MSP je u ovom slučaju rekao šta je imao i Srbija ne plaća nikakvu ratnu štetu. Mi ne donosimo ovu deklaraciju zbog sveta, da bismo nekome bili simpatični ili antipatični, već da napravimo jasnu odrednicu prema strašnom događaju iz nedavne prošlosti - zaključuje Milivojević.



Ranija presuda

Presuda Međunarodnog suda pravde povodom tužbe BiH protiv SRJ za genocid potvrdila je da su pojedine frakcije Vojske Republike Srbije počinile genocid u Srebrenici u julu 1995, ali je istovremeno odbacio navode tužbe da je genocid počinjen na čitavoj teritoriji BiH. U presudi se navodi da su elementi genocida ostvareni samo na području Srebrenice.
Srbija je javno okrivljena za nesprečavanje genocida i za nekažnjavanje i neizručivanje počinilaca, u prvom redu Ratka Mladića. U presudi je, međutim, sud zaključio da Srbija nije počinila genocid. Takođe je zaključeno da Srbija nije bila ni saučesnik u genocidu, iako je tokom rata pružala vojnu i finansijsku podršku srpskom stanovništvu u RS.


http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-09-02-2010/oprez-tuzba

----------------

Tadiceva genijalna politika opet daje svoje rezultate.
 
----------------

Tadiceva genijalna politika opet daje svoje rezultate.

Ne, nego dotichni Stefan lupa gluposti. Kao da nash stav zavisi od toga da li ce nas oni tuziti ili ne... :roll: Uostalom, shta ima neko nama neshto da pricha iz proklete Amerike... shto ne dodjesh vamo rodjache ako si neki patriota da zajedno uzivamo u charima majke nam Srbije!? :think:
 
Ne, nego dotichni Stefan lupa gluposti. Kao da nash stav zavisi od toga da li ce nas oni tuziti ili ne... :roll: Uostalom, shta ima neko nama neshto da pricha iz proklete Amerike... shto ne dodjesh vamo rodjache ako si neki patriota da zajedno uzivamo u charima majke nam Srbije!? :think:

citao sam bosnjacke medije i forume i oni su pricali da ce podici novu tuzbu cim se pojave neki novi dokazi protiv nas.

a gde ces boljeg dokaza - od priznanja.
 
nema veze to , rezolucija u kojoj se nesto osudjuje ni u najludjem mozgu ne znaci da se i priznaje to delo , recimo sad ja javno osudim sto je pijani Ilic u petak dobio po pi*ki i sad ispade da sam ga ja udario ...

rezolucija u kojoj se priznaje i osudjuje uloga srbije is rba u tzv genocidu je de fakto priznavanje zlocina kojeg nismo pocinili.
 
citao sam bosnjacke medije i forume i oni su pricali da ce podici novu tuzbu cim se pojave neki novi dokazi protiv nas.

a gde ces boljeg dokaza - od priznanja.

Chekaj, ko ce da podigne tuzbu, likovi sa volim-dzihad-i-karam-ovce.ba 4uma? :hahaha:

Nemoj da me zasmejavash.

Naravno, protiv sam usvajanja pomenute rezolucije, i, naravno, ne treba im dati ni jedan jedini argument da ga upotrebe protiv nas, ali ovo za tuzbu je besmisleno.
 
Chekaj, ko ce da podigne tuzbu, likovi sa volim-dzihad-i-karam-ovce.ba 4uma? :hahaha:

Nemoj da me zasmejavash.

Naravno, protiv sam usvajanja pomenute rezolucije, i, naravno, ne treba im dati ni jedan jedini argument da ga upotrebe protiv nas, ali ovo za tuzbu je besmisleno.

Ti si Tadicevac i ne vredi sad da se izvlacis tu pod spojlerima , provaljen si !!:rtfm:
 
rezolucija u kojoj se priznaje i osudjuje uloga srbije is rba u tzv genocidu je de fakto priznavanje zlocina kojeg nismo pocinili.

Управо тако јер је Србија у пресуди обележена ДА ЈЕ МОГЛА А НИЈЕ НИШТА УЧИНИЛА ДА СПРЕЧИ ЗЛОЧИН... код чињенице да су се злочинци 'рвати још усудили ДА ОНИ ПОСЛЕ СВЕГА ПОДНЕСУ ТУЖБУ ПРОТИВ НАС - више је него јасно шта ради наша власт. То само слепац не види или веома зао и покварен човек.
 
Zamenik šefa poslaničke grupe G17 plus Vlajko Senić, s druge strane, ne veruje u ovaj scenario.
- Mislim da to nije realno, jer Srbija nije kao država optužena za zločin - kaže Senić.

eto tako, lepo je kad ih sateras u cosak i gospoda dem-lib partijasi pocnu sebi da pljuju u usta.

a ovako je to bilo pre:
"Najvažnije od svega je da mi poručimo našem društvu i da to uđe u naše školstvo, da to više nikada ne smije da se ponovi i da više niko ne uradi u naše ime tako nešto", izjavio je Prokić.

vekaric:
ali nismo smogli snage da kažemo: „Neki ljudi su u naše ime počinili užasne zločine.“ I nismo osudili Srebrenicu,

Tadic:
Tadić je podsetio da je svojevremeno kritikovana i njegova odluka da poseti Srebrenicu i tamo ponudi izvinjenje Bošnjacima koji su pretrpeli strašne patnje i velike tegobe zbog toga što je neko u ime srpskog naroda počnio zločin.

:)
 
eto tako, lepo je kad ih sateras u cosak i gospoda dem-lib partijasi pocnu sebi da pljuju u usta.

a ovako je to bilo pre:


vekaric:


Tadic:


:)

Олошу је био јасан и недвосмислен задатак да у разним варијантама понављају у јавности ДА ЈЕ ЗЛОЧИН ИЗВРШЕН У НАШЕ ИМЕ И ДА ТАКВЕ ГЛУПОСТИ САДРЖИ РЕЗОЛУЦИЈА КОЈА БИ БИЛА ПРАВА ПОСЛАСТИЦА ЗА ПОДНОШЕЊЕ ТУЖБЕ ... о л о ш.........антисрпски..........
 
kakva je to djubretarska mantra "zlocin je izvrsen u nase ime" a srbija i njena vojska nisu uopste zvanicno ucestvovali u tom ratu i kako moze da bude nesto izvrseno u nase ime u cemu mi nismo direktno ni na koji nacin ucestvovali.

neka kaze ZLIKOVAC boris tadic, da su mu amerikanci izdali nalog da to uradi, mesto sto nas laze i vredja nam inteligenciju svojim glupavim pricama i nebulozama.
 
Super je sto je Srbija odgovorna za sve sto svi Srbi urade svuda, ali istovremeno nije i ne treba da bude srpska vec gradjanska drzava.

Mooooreeeeee...

Bunar-Kastel.JPG
 
te sve izjave imaju dokaznu snagu na MKS i tom eventualnom procesu koji se spominje ,taman kao i ovaj advokat sa zivotom ...

a ti mislis da se ja bojim da ce sud u hagu da iskoristi mogucu recenicu u rezoluciji da je zlocin u srtebrenici pocinjen u nase ime?

pa ta rezolucije se ne pise za sud nego da se ljudi pripreme da prvo u svojoj glavi prihvate krivicu a onda ce lakse ici sa sudom.
kao sto i sam znas, sud nema problema da ne iznese dokaze i osudi nekog, ima problema sa javnoscu, hoce li to da prihvati mirno ili ne.

sad sfatas?
 
a ti mislis da se ja bojim da ce sud u hagu da iskoristi mogucu recenicu u rezoluciji da je zlocin u srtebrenici pocinjen u nase ime?

pa ta rezolucije se ne pise za sud nego da se ljudi pripreme da prvo u svojoj glavi prihvate krivicu a onda ce lakse ici sa sudom.
kao sto i sam znas, sud nema problema da ne iznese dokaze i osudi nekog, ima problema sa javnoscu, hoce li to da prihvati mirno ili ne.

sad sfatas?
ljudi su nebitni ,ionako je ovo dnevnopoliticka zayebancija koju ce svi zaboraviti za dve nedelje ,taman da usvoje i da nas je sve Hitler pravio,kao sto se i sve ostalo zaboravi ...
poenta je da je neki advokat lupio da ce ako Srbija usvoji rezoluciju kojom se osudjuje zlocin u Srebrenici , omoguciti mujama da odmah pokrenu novi proces pred MKS , za predmet koji je vec presudjen i da ce nas osuditi i zestoko oglobiti ... sto je notorna glupost , cak i za laike , a kamoli za nekog ko ima veze sa procesnim pravom
 
rezolucija u kojoj se priznaje i osudjuje uloga srbije is rba u tzv genocidu je de fakto priznavanje zlocina kojeg nismo pocinili.
Voleo bi da mi ove demokrate navedu jedno ime iz Srbije koje je ucestvovalo u Srebrenici pa nas predsednik i predlagaci su zaboravili ili pomesali u kojoj drzavi zive. Stoga ne vidim nikakav razlog da se izvinjavaju i donose rezoluciju jer ce sigurno da popiju tuzbu ,koja njima nista nece ni da smeta jer ce i onako bedan narod da placa odstetu .
 

Back
Top