Problemi u ponasanju odraslih pasa
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 26

Tema: Problemi u ponasanju odraslih pasa

Domaćin _Look_Of_Expectancy_ (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Podrazumevano Problemi u ponasanju odraslih pasa

Nisam primetila ovakvu temu pa eto... Mozda neko ima resenje za moj problem

Crnka, mesanka, kod nas od aprila prosle godine je poludela, da li je u pitanju zov divljine ili sta, ne znam. Setam je dva puta dnevno po pola sata i jednom sat, sat i po. Racunam da je to dovoljno vremena da obidje svoju parohiju al izgleda da gresim Naime od decembra je pocela s vremena na vreme da ostaje napolju, nece da udje u stan. Poslednjih nedelju dana je to svaki dan Sve bi to bilo u redu da se ne javljaju 3 problema:

1. Kad ostane u toku dana to je u redu, medjutim ona nocu toliko laje da komsiluk ne moze da spava. Laje bukvalno celu noc a komsije nisu poznati kao ljubitelji pasa Jutros me komsinica, koja inace voli pse napala zasto je ne pustam unutra, niko ne moze da spava Cinjenica da ne moze, i mene koja spavam sa cepovima za usi je probudila.
    2. U neko doba udje u zgradu, obicno to bude oko 6 kad ljudi krecu na posao, pretpostavljam da utrci u zgradu i onda ispred vrata cvili. Problem je sto ljudi gundjaju a kako je mi ne cujemo uvek da cvili ispred vrata verujem da je izbacuju iz zgrade, verovatno sutiranjem, jer jednom nije htela ni samnom da udje.
    3. Psa koji je vrlo miroljubiv ali i povodljiv "poziva" da ucestvuje u njenom ludilu pa i on pocinje da laje, sto na kola, sto bezveze, sto na prolaznike... Strah me da za njega ne zovu sintere (za nju me bas briga, nema sanse da je stignu ali on je spor) ili da ih ne otruju, jedva su ga nekako prihvatili, dugo smo se ganjali sa njima, sa pola komsiluka smo posvadjani zbog pasa i ovo njeno ponasanje ce bojim se na kraju za njih (pse) biti fatalno.

Ne mogu da je vodim na povodcu, ukopa se u mestu, pokusavam da je namamim mesom da udje-ne pomaze, samo stane ispred zgrade, ja je zovem da udje, okrene glavu i ode...Izlazim po nekoliko puta u toku noci po nju, kad je cujem da laje i da je ispred, nece da udje. Da li vi vidite mozda neko resenje za ovaj problm koje ja ne vidim, ocajna sam?
    We can not do great things-only small things with great love

Buduća legenda Say it right (avatar)
    Učlanjen
    27.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    832

Podrazumevano Re: Problemi u ponasanju odraslih pasa

jedino da se malo vise pozabavis vaspitavanjem psa
    Kao Neron Rim...

Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Mozes li da mi das konkretan savet? Ona ima oko 5 godina.

Iskusan vilus (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

Evo nekoliko konkretnih saveta,za pocetak njoj treba vise setnje od dva puta dnevno uz igru i druzenje. Drugo nauci je na povodac i bice ti mnogo lakse jer ce je ovako neko na kraju otrovati ili vec nesto drugo uraditi.
    Ako se pravilno vaspita,covek moze postati najbolji prijatelj psa!!!

Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Dva puta dnevno po pola sata i jednom sat-sat i po, to su tri setnje, mislis da to nije dovoljno? A kako da je naucim na povodac? Kad joj stavim ona se ukopa u mestu a kako je tvrdoglava verujem da je u stanju dosta dugo tako da stoji...

Iskusan vilus (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

Citat Original postavio _Look_Of_Expectancy_ Pogledaj poruku
    Dva puta dnevno po pola sata i jednom sat-sat i po, to su tri setnje, mislis da to nije dovoljno? A kako da je naucim na povodac? Kad joj stavim ona se ukopa u mestu a kako je tvrdoglava verujem da je u stanju dosta dugo tako da stoji...
    E izvini,ja sam te razumela da je izvodis sve ukupno dva puta

Za povodac,ja bih to ovako uradila. Kada je u kuci zakacis joj povodac i ostavis da ga vuce za sobom,verovatno ce u prvo vreme da sedi ukopana,ali ce morati kad tad da mrdne,makad da pije vodu,e onda je jedno vreme ostavis samo tako da ga vuce za sobom dok na to ne navikne,pa posle postepeno pocnes da je vodas po kuci,pa onda opet postepeno krenes i napolje sa povodcem.
    Ako se pravilno vaspita,covek moze postati najbolji prijatelj psa!!!

Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Hvala ti, probacu tako, jedino sto imam veliki fleksi pa ce joj biti cudnnije nego da vuce obican ali nema veze, moram nesto da pokusam... Zao mi je da je na taj nacin ogranicavam, vise bih volela da moze slobodno da ide gde hoce ali ne vredi kad ne ume da se ponasa

animal lover nije na forumu
    Oni su se smejali meni što sam drugačiji, a ja sam se smejao njima što su svi isti.
    Primećen član animal lover (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    44

ako ovaj vilusin savet ne upali, ja sam svojim psima strah od povodca resavala time sto bih se odaljila od njih za duzinu povodca (i dalje drzeci povodac u ruci) i onda bih ih pozvala neznim tonom i kad bi dosli nagradila bih ih, ali oni su tada bili jos stenci, mada ne vidim razlog zbog cega to ne bi upalilo i sa odraslim psom....
    Nije važno da li je put trnovit, već da li ste obuveni...

Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Ona dolazi samo i iskljucivo kad ona hoce (kao macka). Vecina pasa ce doci kad ih pozovete neznim glasom, ako nista drugo da se pomaze bar, ona ce doci samo ako se u tom trenutku njoj mazi ili ako joj se jede to sto imam u ruci...U suprotnom ce me bledo gledati. Nikad u zivotu nisam videla ovako bandoglavog psa

A kakva su vam iskustva sa elektricnim ogrlicama?

Aktivan član L.krofnica (avatar)
    Učlanjen
    14.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Električne ogrlice su za male pse zabranjene, ali čini mi se da ona nije mali pas.. Samo da napomenem.
    Ja sam gledala kako koriste Teletaktik ogrlicu na jednom psu. Taj pas je prepun energije i stalno ´´divlja´´. Ne radi ništa iz loše namere samo ne može da miruje i ne drži ga pažnja, pa samim tim i ne sluša. Elem taj pas je slušao i naredbe izdate najtišim tonom kada je imao ogrlicu. Posle treninga sa ogrlicom (više treninga) i završenog teranja dosta je bolji, ali još uvek to nije to. Ja ti ne bih to savetovala. Slušala sam ljude koji kažu da su probali na ruci i da se najslabiji nivo zaista skoro ne oseća.. ali ne znam.. Kažu da je to za usavršavanje i nijanse u ponašanju, ili kada pas jede nešto na ulici, pa nemaš drugi način da ga odučiš.
    Ne znam šta bih ti rekla. Zašto je šetaš na fleksiju? Uzmi obični povodac i stavi joj ga da ga vuče (unutra, napolju..). Neka se navikne na njega. Onda idite u šetnju tako (da ona vuče povodac). Onda idite da ti vučeš povodac. Probaj da je učiš da sve dobija na zaslugu, tj. kada te posluša. Naredbe - sedi, dođi, čekaj.. Svaki obrok neka dobija posle poslušane naredbe. Neće da posluša - nema obroka dok ne posluša.
    NIje ona gazdarica nego ti. Ti znaš da ja nemam baš preterano iskustva, ali meni se čini da se problem svodi na to.

Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Ne setam je jos na fleksiju, to je inace povodac koji nam je komsinica dala kad joj je pas uginuo (bas u to vreme smo uzeli Crnku) i to je onaj veliki fexi, njen pas je mislim imao 30 kila. Crnka inace ima 18. I mislila sam da je fleksi dobar jer bi imala donekle taj osecaj slobode... Mislim sta njoj znaci da je ja prosetam i 3 sata kad ona non stop trci kad je napolju... Ne bi joj bilo dovoljno setanje na kratkom povodcu A da je pustim opet ko zna dal bi se vratila...

Sve si ti u pravu sto pises i znam da je u teoriji tako, medjutim ona je specificna... Ne postoji nesto sto obozava, sto bih mogla da koristim za "dresuru"... Hranu jede preko volje, nikad ne dodje do cinije sva srecna sto je nesto dobila, nego polako, dok razmisli, pa dok ustane, protegne se... Cokoladu za pse jede samo da joj Kiki ne bi uzela, kao i sve ostale poslastice I inace je u stanju da ne jede ceo dan...Nece joj se. Pokusavala sam mesom da je mamim da udje u zgradu, dodje ispred, gleda me, okrene se i ode i ja ostanem sa mesom/koskom u ruci ko budala To mi je najveci problem, sto ne postoji nesto za sta bi se prodala... Inace je dobra u stanu pa se nisam ni trudila da je ucim komande poput fuj, dodji itd... Vidim da cemo morati da poradimo na tome jer sam je pre neki dan nasla da jede mrtvu pticu A zena koja je ranije brinula o njoj kaze da je imala obicaj to da radi, ubije i pojede A osim toga cula sam da je jedan komsija nasao na sahtu sniclu sa udicama

Inace citala sam dosta negativnog o toj elektircnoj ogrlici tako da sam od nje definitivno odustala...

Nocas sam je prevarila, inace je setam u 2-3 ujutru i mislim da tad poludi zato sto nema ljudi (kojih se uglavnom plasi) i zato se tako osili da ostane napolju, izvela sam je poslednji put u 10 tako da je usla, ocekujuci i tu nocnu setnju... Videcemo dal ce nocas upaliti... Nisam mislila da ce biti ovako tesko prevaspitati ulicnog psa

Zainteresovan član Golden Leo (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

Ovo je tipična situacija kad je gazda pas a ne čovjek.
    Sorry ali ti njoj stalno pokazuješ da je ona gazda a ne ti. Dok ju budeš kumila i molila, ona i je gazda. To me podsjeća na one američke filmove gdje su razmažena djeca pa im roditelji govore, hajde molim te pojedi ručkić pa ću ti kupiti helikopter pa dijete zafijukne ručak preko glave.
    Ne valja ni biti prestrog pa pretjerivati s električnom ogrilcom (sorry ali ubila bi čovjeka koji stavi to na psa!) ali ni kumiti ni moliti.
    Mene moj najmlađi pas svake večeri zeza jer ne želi spavati u sobi u kojoj ostali spavaju već samnom, ali usprkos tomu svake večeri tamo spava. Mora postojati neki red. Malo protestira, ali napravi to.
    Kad joj se budeš postavila kao autoritet možda će te početi prvo poštivati pa onda i slušati.
    Sorry ali kako možeš psa koji ne sluša šetati bez povoca? Psa kad puštam bez povoca moram biti sigurna da će me u potencijalnoj situaciji poslušati bez pogovora.
    Sa psom nema baš nikakvih problema, pas se ponaša onako kako mu vlasnik dozvoljava, za sve ove probleme samo je vlasnik kriv. Prvo se ti moraš promijeniti pa onda mijenjati psa. Da će biti teško, bit će jer je pas do sada navikao na ovakav život.
    http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=294858

Lud, Zbunjena i Nenormalan

Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Sorry ali kako možeš psa koji ne sluša šetati bez povoca?
    Pa da je u tom slucaju ne setam uopste?

Da li si imala iskustva s psom koji je godinama ziveo na ulici a da je pritom uzasno vojeglav? Lako je teoretisati...

Buduća legenda Tsuymish (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

ta ogrlica bi dobro dosla za Unu...da je pecnem kad krene da zdere nesto

a za povodac,se slazem sa vilus
    i mozes da je pohvalis kada krene da se krece sa povodcem
    da skapira da to nije nista strasno i da je uradila ono sto se od nje trazi

znam da nije lako sa odraslom lunjarom

meni je Beti pravila problem i nisam uspela da je udomim zato sto je histerisala na povodcu i vristala je a nije htela uvek da se vrati u stan...nego ode i nema je dok se opet ne smori napolju...pa opet uleti unutra(ulazila je na silu...gurne me i uleti unutra...tako i u lift...i u moj stan)
    a ja je taman okupala bila i sredila
    posle sam odustala,nisam htela strokavu da je pustam(i jedva sam se izborila,posto je bas divljakusa,kad oce da udje,ona ulazi) posto je htela da se penje na garnituru

i ostala je ulicni pas

a tada kada sam pokusala da je odomacim nije jos imala godinu dana

i dan danas bi htela da udje al ja je uvek zeznem pa pobegnem dok ona njuska nesto

Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Probala sam sa flexijem danas, okacila joj povodac i lezala je sat vremena nije se makla I sve vreme me gledala onim pogledom "kako mozes ovo da mi radis"

meni je Beti pravila problem i nisam uspela da je udomim zato sto je histerisala na povodcu i vristala je a nije htela uvek da se vrati u stan...nego ode i nema je dok se opet ne smori napolju...pa opet uleti unutra(ulazila je na silu...gurne me i uleti unutra...tako i u lift...i u moj stan)
    a ja je taman okupala bila i sredila
    To je taj ulicni karakter... I ono sto nisam znala dok nisam uzela Crnku-tesko je iskoreniti ga... Pored sve ljubavi, paznje, mazenja, klope koju dobija ona ipak ostaje napolju na hladnom, kisi, snegu... I ponasa se kao najgora divljakusa a u stanu dobrica. Do sad sam je kupala sigurno 10 puta (znaci u proseku jednom mesecno) jer napolju se uvalja u pacove koje ubija, u govna, ne znam u sta sve ne...Nekad vidim al dok ja dodjem i izderem se, gotovo, ona se vec usmrdela.

Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

jeste
    i tacno imas pse koji su srecni na ulici i one jadnike koji bi sve dali da ih neko prihvati i odnese kuci
    tacno se vidi koji pas je "divljak" a koji je jadnicak kome treba dom....(to je nesto sto nema veze sa staroscu,neki psi jednostavno ne prihvataju zivot na ulici i treba im neko)

Zainteresovan član Golden Leo (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

Citat Original postavio _Look_Of_Expectancy_ Pogledaj poruku
    Pa da je u tom slucaju ne setam uopste?

Da li si imala iskustva s psom koji je godinama ziveo na ulici a da je pritom uzasno vojeglav? Lako je teoretisati...
    Ne, nisam imala iskustva sa psom koji je živio na ulici ali imam iskustva recimo sa 3 psa koliko ih imam trenutno te sa malamutom koji je bio tvrdoglaviji od svih pasa na svijetu zajedno tako da baš i nije "teoretiziranje". To je bio pas kojem se konstantno moraš dokazivati, koji će čim osjeti da nemaš kontrolu nad njim učiniti sve što ne smije.
    Ono što mene šokira u ovoj priči je da ti ostaviš psa vani preko noći. Oprosti ako nemam baš razumijevanja za to. To je vrlo ozbiljan problem koji pokušavaš riješiti na vrlo neozbiljan način. To me je strašno pogodilo jer stavljam sebe u tu kožu i mislim da bi poludila da mi pas ostane vani.
    Već sam ti rekla, nije problem u njoj, ona je naučila tako živjeti kako je naučila i ne misli da radi išta loše, ti si ta na kojoj je da ju naučiš da radi ono što ti misliš da bi trebala. Dobila si ovdje dobrih savjeta i samo na tebi je kako će se stvari dalje razvijati....
    Meni je na 1. mjestu dobrobit psa a tek onda njegove želje.
    http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=294858

Lud, Zbunjena i Nenormalan

Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Sta je sokantno u tome da ostane preko noci napolju? Pa bila je 4 godine i vise nego dobro ume da se brine o sebi. Uostalom ja ne vidim na koji nacin mogu da je nateram da udje, da se ja pitam ne bi ostajala, al ne pitam se... Ako imas neki konkretan savet dobrodosao je, kritike bez saveta nece pomoci

Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

Golden Leo,to je ulicni pas koga je Look prihvatila i koga pokusava da .....navikne na zivot vlasnickog psa

ne vidim sta je tu strasno i sta nije jasno

jel treba psa da okuje u lance i na silu da ga tera da ulazi u kucu?
    pas treba da zavoli takav zivot a ne da bude u zatvoru

Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

i tacno imas pse koji su srecni na ulici i one jadnike koji bi sve dali da ih neko prihvati i odnese kuci
    Upravo Imam tu neke pse koji me non stop prate, ma ne odvajaju se od mene i znam da bi bili idealni ljubimci...Al kad sam nju uzimala uzela sam je zato sto je delovala toliko preplaseno...Cak sam je prvih dana unosila u zgradu, nije htela sama da udje a onda se navikla i pocela sama da ulazi. Pa prvih 2-3 meseca nije izlazila iz moje sobe, mi u drugoj sobi ona u mojoj, ne pomera se... Sad je vec druga prica, gde mi tu i ona (ali samo u stanu) Sad se gospodjica osilila, vidi da ima zastitu i koveli sedecu na dve stolice, sto da ne, oni ce me ionako uvek primiti Bem ti pametne pse

Veoma poznat lavicazar (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    147
    Reputaciona moć
    848

Uf bre, lose je to... OK da je stene al' posto je vec zrelija to tesko da ces da dresiras. Ali nije nemoguce
    Mi smo deo zemlje i ona je deo nas!Mirisne trave naše su sestre,jelen,konj,orao,svi su oni naša braća.Stenoviti vrhovi,sočni pašnjaci i čovek pripadaju istoj obitelji

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Znam za slučaj kad su ljudi uzeli iz azila jednog Gizmovog druga ali je on osetio da se našao u blizini teritorije sa koje su ga pokupili šinteri, 3-4 puta je bežao, čak je i rupe ispod ograde kopao, i na kraju su ljudi odustali a on se uselio kod jedne bake iz ulaza do moje mame, i to sam, polako, nije ni primetila da je postao njen kućni ljubimac. Nije ti lako sa lunjarom ali možda je Golden Leo u pravu, nemaš autoriteta nad njom. Navikla si na blage, fine pudle i uličarka sa terijerskim genima je novost za tebe. A kako reaguje na igračkice? Dovoljno je mlada da bi je zainteresovale loptice ili piskavi crvi...

Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Obozava igracke, posebno te koje piste ali interesantno nikad nece sama da se igra, samo kad joj ja bacam Najvise ipak voli pticu na stapu, igracku koja je uzeta za mace ali one je ne fermaju, skace s tim ko besava ali imam problem da joj otmem iz usta kad uhvati U pocetku je rezala ali to sam resila sa par dranja na sav glas pa sad vise ne rezi (tu jedina imam autoritet, niko drugi ne sme da joj otvara usta, rezi na sve iako ja konstantno ponavljam da nece ujesti nego se samo pravi "glavna" al ne vredi) ali je problem sto toliko stisne zubima pticu da nema sanse da joj otvorim usta Onda moram da izvodim neke pokrete, da je dizem ne bi li pustila... Igramo se s tim svaki dan, skace, trci, posle po pola sata dahce, tako da i s te strane joj nije dosadno i nije da se ne umori, trudim se da stan ne dozivi kao zatvor.

Nije ti lako sa lunjarom ali možda je Golden Leo u pravu, nemaš autoriteta nad njom
    Ne kazem da nije moguce, jeste, prevaspitavala sam mnoge pse lunjare pred udomljavanje ali nikad ovako matorog. Evo danas ista prica s povodcem, lezi kao ukopana... Cim skinem, protrese se i pocne da se ponasa normalno... Inace vec dva dana ne skita nocu, izvedem je ranije jer sam procenila da nocu ostaje i zbog toga sto nema ljudi kojih se inace plasi...A i imamo novu taktiku-svaki put kad dodjemo iz setnje ceka je kost u ciniji. Dal se vraca zbog kosti ili je ovo pauza iz samo njoj znanih razloga ne znam... Dok ne ostaje napolju dobro je.

Aktivan član L.krofnica (avatar)
    Učlanjen
    14.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Ja mislim da treba da istraješ u držanju povodca zakačenog neko vreme svakog dana. Možeš istovremeno i da joj bacaš stvari da se igrate kada ima povodac na sebi. Ili kost. Šta god da voli da bi zaboravila na povodac.

Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Citat Original postavio L.krofnica Pogledaj poruku
    Ja mislim da treba da istraješ u držanju povodca zakačenog neko vreme svakog dana. Možeš istovremeno i da joj bacaš stvari da se igrate kada ima povodac na sebi. Ili kost. Šta god da voli da bi zaboravila na povodac.
    Plasim se da to radim sa kostima da ne bi i kosti prezrela... Malo je verovatno, znam, ali ipak (pa pa paranoja) Definitivno cemo probati tako svaki dan po sat vremena sa povodcem, pa...Videcemo ko je tvrdoglaviji

Slične teme

1. Pomoc-Problemi oko parenja pasa
    Autor bojan.a u forumu Domaće životinje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 20.04.2009., 18:52
  2. predavanja o ponasanju
    Autor Banovani u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 05.05.2007., 02:29
  3. Šta Vas nervira u ponašanju muškaraca?
    Autor nactu u forumu Žene
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 07.06.2005., 13:29
  4. Prevaspitavanje odraslih ljudi...
    Autor malecka u forumu Arhiva
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 07.05.2004., 00:25

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku