Problemi sa glavićem penisa

26041967

Obećava
Poruka
82
Da budem kratak , iako problem traje dosta dugo .Pošto sam imao neke promene na glansu glavića odem kod doktora , posle pregleda dobijem mast "Nistatin " da mažem glavić i tablete istog naziva da pijem . Problem je rešen , ali ostali su ožiljci (tamnija boja) tamo gde se ljuštila kožica po glaviću . Posle nove posete doktoru preporuče mi da mažem glavić sa "Pantenol" kremom " i uz priču to će proći .

Ja se mažem već skoro mesec dana i nevidim da se išta kreće ka boljem , stoji kao što je i bilo . Na moje pitanje doktoru šta je bilo nešto promrmlja ali koliko sam ga razumeo bila je "Kandida" , i dobro sam razumeo dodatak da to vučem jako dugo da sam trebao ranije da dođem .

Pitanje za forumaše koji su imali sličan problem : Koliko će da traje ovo moje mazanje i da li da menjam kremu .Da li je bila dovoljno jedna kutija lekova "Nistatin" ?
 
Ja sam koristio istu mast...ali nisam imao takve probleme...imao sam neki svrab na kozici,ja sam cesao,pa se pojavilo neko crvenilo...ali mazao sam tom mascu pa se povuklo...moram da kazem da je izuzetno neprijatno i da je nemoguc svrab...hvala bogu povuklo se...
 
Da budem kratak , iako problem traje dosta dugo .Pošto sam imao neke promene na glansu glavića odem kod doktora , posle pregleda dobijem mast "Nistatin " da mažem glavić i tablete istog naziva da pijem . Problem je rešen , ali ostali su ožiljci (tamnija boja) tamo gde se ljuštila kožica po glaviću . Posle nove posete doktoru preporuče mi da mažem glavić sa "Pantenol" kremom " i uz priču to će proći .

Ja se mažem već skoro mesec dana i nevidim da se išta kreće ka boljem , stoji kao što je i bilo . Na moje pitanje doktoru šta je bilo nešto promrmlja ali koliko sam ga razumeo bila je "Kandida" , i dobro sam razumeo dodatak da to vučem jako dugo da sam trebao ranije da dođem .

Pitanje za forumaše koji su imali sličan problem : Koliko će da traje ovo moje mazanje i da li da menjam kremu .Da li je bila dovoljno jedna kutija lekova "Nistatin" ?

da li ti je radjen bris glansa?
 
E pa posto ti nije radjen bris glansa onda doktor nikako nije mogao da zna da je to Candida i dao ti je da mazes krem i da pijes lek ( sto je jos gore) bez ikakvog dokaza da ce ti taj lek pomoci sto je jos gore, mogao je i da steti.
Krv i mokraca zbog promene na glansu su kompletni nonsens.
Nadam se da to sve nije radjeno u privatnoj ordinaciji i da su ti pare uzete bezveze.
A dalji savet je da prestanes da mazes Pantenol, sacekas jedno 20-ak dana i uradis BRIS GLANSA.
Dalja terapija ce se sprovoditi po nalazu.
 
Da li moram da čekam tih dvadeset dana posle zadnjeg mazanja ili može i kraće . Pretpostavljam zato da sastav masti nebi uticao na rezultat ? On je valjda zaključio na osnovu nekih malih bobuljica koje su brzo nestajale ali se posle oko njih polako ljuštila kožica glansa i to se širilo .

Inače ti ožiljci izgledaju kao malo zatamljeno mesto , i to baš tamo gde su bila i ta ljuštenja . To mi nesmeta niti svrbi jedino što se razlikuje boja pa me sve to nervira .

Moram i ovo da dodam , činimi se da posle snošaja me svrbi i iritira sperma i ona sluz koja olakšava pol. odnos .Da lije moguće da tu ima nečega pa da je to i proutzrokovalo sve te probleme . Odnose iamm samo sa suprugom i to uz pomoć prezervativa .
Činimi se da ovaj moj doktor me samo radi reda pregleda ipak ću morati kod nekog privatnog .Zato sam i tražio savet ovde preko foruma .
 
I privatnik ce ti traziti sve neke besmislene preglede najverovatnije.
Potrebno je u nekoj laboratoriji da uradis bris glansa i bris uretre.
Ako na nalazu pise da postoje neki patogeni mikroorganizmi, onda odi kod lekara da ti prepise lek.Ako pise da nista patogeno nije izolovano nemoj da ides bezveze i da trosis pare.

Mast prestani odmah da mazes.
Posle 20 dana uradi ta dva nalaza koja sam rekla.
 
Žena je imala pregled i radila test na sekret otprilike nedelju dana pre nego što sam ja išao prvi put kod doktora , Druga grupa sekreta ,ostalo sve u redu .Da dodam da te fleke na glansu nisu glatke nego malo neravne . Inače da dodam da redovno svake godine idem na sistemacke preglede komplet zbog posla . Zdravlje mi je uredu kao i suprugino .

Da li postoji šansa da u spermi imam neke "Goste "?

Ko će da čeka još dvadeset dana :dash:.
 
Mikroorganizme , gljivice . Nije moja materija interesovanja , pa neznam dali i tako nešto može da bude , naveo sam u gornjem postu da mi se čini da posle odnosa kao malo peče (svrbi ) vrh glavića oko uretera i tu je okolo malo crvenijenego okolina glavića kao da je upaljeno mesto (ojedeno).
 
Da budem kratak , iako problem traje dosta dugo .Pošto sam imao neke promene na glansu glavića odem kod doktora , posle pregleda dobijem mast "Nistatin " da mažem glavić i tablete istog naziva da pijem..

Прво си требао урадити брис гланса, па кад се утврди која бактерија је у питању, онда нанети одговарајућу крему. Уради брис гланса и однеси га у лабораторију (само пази да нема креме на глансу). Није скуп, око 450 динара. Ја сам сам себи узео брис гланса код куће и однео у приватну лабораторију, и потврђено ми је да има Стафилококу. Ради превентиве урадио сам и 3 уретрална бриса на друге бактерије, гљивице и, хвала Богу, све је у реду.
Доктор уролог је сумњао на хламидију и није ми тражио да урадим брис гланса. Тако да сам ја то урадио на своју руку, и испоставилос се да је то пун погодак. :)

Nije moja materija interesovanja , pa neznam dali i tako nešto može da bude , naveo sam u gornjem postu da mi se čini da posle odnosa kao malo peče (svrbi ) vrh glavića oko uretera i tu je okolo malo crvenijenego okolina glavića kao da je upaljeno mesto (ojedeno).

Имамо исте симптоме. :) Мој савет ти је следећи (али претходно се консултуј са урологом). Уради као и ја: спермокултуру, уринокултуру (Трихомонас вагиналис), и обавезно уретрални брис на Хламидиу трахоматис.
 
Poslednja izmena:
Ma nemoj samo da mi pričaš za doktore , ja sam toliko puta išao u zadnjih par meseci . Prvo me je urolog slao kod ovog za polne bolesti pa nazad . Na kraju je sve odradio ovaj drugi . Kod tebe je na kraju stafilococa ? da li su je pronašli i u ureji i spermi ili ne ?
 
Da li bi muškarci koji nemaju nikakve probleme sa penisom trebalo da rade bris povremeno, kao što se žene kontrolišu?
Pitam zato što postoji dosta bolesti koje nemaju simptome, ili se teško primećuju.

Da li se neko od vas (muškaraca) kontrolisao iako se osećao i izgledao zdravo?
Kako to izgleda? Traži se uput od lekara opšte prakse za urologa?

Čula sam da može da se radi i spermokultura, ali ne znam šta sve može da se otkrije preko nje, a da je to manje neprijatno za muškarca nego bris.
 

Back
Top