Jesmo li?

Ako vas zanima mi jedosmo špagete. Jednostavno smo ih metali fizički u usta. Ali komplikovano je bilo napraviti ih, pošto je to vrlo komplikovano jelo. Može da se umrsi, pa ondak moramo da jedemo mrsno.
 
Jednostavno-komplikovano metafizicko pitanje:

Jesmo li?

Pitanje nije komplikovano vec pogresno. Zasnovano na zabludi. Polazis od aksioma o nepostojanju kao necem sto je jasno samo po sebi, a onda izrazavas cudjenje pitanjem "jesmo li" ili kako to da jesmo a ne nismo.

To je zabluda ljudskog misljenja koja polazi od pojma NISTA ili nepostojanja kao primarnog, a na kome ce sada redjati bica ili postojanja.
To je pogresno i pitati posle Bergsona i njegove filzofije. Nista ili nepostojanje je pesudopojam bez znacenja. Nema nikakvog nepostojanja vec samo postojanja Tako da i tvoje cudjenje "jesmo li" nema osnova.

O ništa kao pseudopojmu imate moju temu:

NISTA
http://forum.krstarica.com/threads/259411
 
Pitanje nije komplikovano vec pogresno. Zasnovano na zabludi. Polazis od aksioma o nepostojanju kao necem sto je jasno samo po sebi, a onda izrazavas cudjenje pitanjem "jesmo li" ili kako to da jesmo a ne nismo.

To je zabluda ljudskog misljenja koja polazi od pojma NISTA ili nepostojanja kao primarnog, a na kome ce sada redjati bica ili postojanja.
To je pogresno i pitati posle Bergsona i njegove filzofije. Nista ili nepostojanje je pesudopojam bez znacenja. Nema nikakvog nepostojanja vec samo postojanja Tako da i tvoje cudjenje "jesmo li" nema osnova.

O ništa kao pseudopojmu imate moju temu:

NISTA
http://forum.krstarica.com/threads/259411
A zasto jesmo?
 

Postavio si pitanje "Zasto" sto znaci da se pozivas na kauzalitet (uzrok -posledica) i njega uzimas kao nesto sto postoji van svesti a sto znaci da se time vracas u vreme Hjuma i njegove filozofije ili na kauzalitet koga dobijamo aposteriorno putem iskustva.

Medjutim to nije tacno. Kako Kant tako pre svega Sopenhauer je dokazao da je kauzalitet apriorna forma nase moci saznanja. Da ta forma izvan svesti nema znacenja.
Ako imas to u vidu onda ne mozes uzeti apsolut svega. Metafizicko biće , postojanje uopste i onda pitati "zasto postoji?" Kapiras?
Ako si vec postvalajs metafizicka pitanja onda
moras biti spreman da se sudaris sa transcendenntim (izvan mogucnosti ljudskog saznanja). A kada se sudaris sa time, otpadaju sve forme nase moci saznanja, kako prostor tako i kauzalitet pa i pitanje zasto.
 
Pitanje nije komplikovano vec pogresno. Zasnovano na zabludi. Polazis od aksioma o nepostojanju kao necem sto je jasno samo po sebi, a onda izrazavas cudjenje pitanjem "jesmo li" ili kako to da jesmo a ne nismo.

To je zabluda ljudskog misljenja koja polazi od pojma NISTA ili nepostojanja kao primarnog, a na kome ce sada redjati bica ili postojanja.
To je pogresno i pitati posle Bergsona i njegove filzofije. Nista ili nepostojanje je pesudopojam bez znacenja. Nema nikakvog nepostojanja vec samo postojanja Tako da i tvoje cudjenje "jesmo li" nema osnova.

O ništa kao pseudopojmu imate moju temu:

NISTA
http://forum.krstarica.com/threads/259411
Hahahahahaha :hahaha:
Pitanje je pogrešno... :rotf:
Kako je pogrešno? Gramatički?
Čovek je lepo pitao jesmo li? (od glagola jesti) ili drugačije jedosmo li? ili da li smo jeli?
A gle šta ti odgovaraš.
Ako se pretpostavi da je pitanje moglo da glasi jesmo li ili nismo? onda je nedorečeno i fali deo koji bi se dobio na pitanje šta. Ili jesi ili nisi... Lav (oš jedno pivo da ti se razbistri). Pošao sam od pretpostavke da je pitanje dorečeno, to jest da se radi o jelu. Ali čak i da se redi o ovom nedorečenom pitanju, čovek niti je polazio od nepostojanja (bar nije to izrekao), niti je to aksiom. Sem ako aksiom ima neko meni do sada nepoznato značenje. Čovek je jednostavno pošao od početka reda.
"jesmo li" ili kako to da jesmo a ne nismo
Šta si ti? Njegov tumač?
Piatanja su različita, a samo jedno je postavljeno.
Na silu hoćeš da dođeš do onoga što želiš da kažeš i ako pitanje nema veze sa tim. A i da se pohvališ sa http://forum.krstarica.com/threads/259411
Ma vidi se da sija znanje iz tebe i da si načitan. To je tako očigledno da će mi oči ispadnu.
 
Poslednja izmena:
Jednostavno-komplikovano metafizicko pitanje:

Jesmo li?

Danas reanimirali jednog pacijenta..kad su dovezli dedu u hitnu bio je bez pulsa, nije disao...oči poluotvorene, zjenice proširene ...reanimacija počinje..CPR ...pritisak na grudni koš, vještačno disanje preko maske, intubacija ..EKG monitoring ..ACLS ...deda dobija farmakoterapiju ...gledamo naizmjenično u EKG, vršimo reanimaciju .... Jesmo li uspjeli? ...Biti ili ne biti ..baš tako ..odjednom se pojavi puls na monitoru, EKG ventrikularna tahikardija ...zjenice i dalje ne reaguju ... deda je živ ...da li je? ... prebačen na intenzivnu .. vitalne funkcije prisutne..osoba bez svijesti..cijanotične boje kože, poluotvorenih očiju koje ne reaguju na svjetlost ...ne izgleda živ ..a jeste ...
....malo srce koje kuca na monitoru - označava da jesmo ....
..potrebno je ''samo'' pokrenuti srce da budemo ... i onda se sve mijenja ...
 
Čovek je lepo pitao
čovek niti je polazio
Čovek je jednostavno pošao od početka reda.

Šta si ti? Njegov tumač?

Sta si ti njegov tumac??!!!!

Od sve zajebanncije koju si istresao na ovoj temi a koje su priznajem bile duhovite sve dok nisi istresao svoju "mudrost".
Kazes: Nepostojanje nije aksiom.

Tacno..nije zato nemoj da ga uzimas kao aksiom. Nepostojanje je pseudopojam.

Dalje:
"Čovek je jednostavno pošao od početka reda."

Pocetak reda. Big Beng,,jel tako? Citam te kao knjigu. Bolje se vuci sa tom tvojom "mudroscu" na forum "prirodne nauke" ili natpriordne pojave. Ovde smetas.

Ma vidi se da sija znanje iz tebe i da si načitan. To je tako očigledno da će mi oči ispadnu.

Da li sam ja nacitan ili nisam nije tvoj problem.
 
Da, potrebno je SAMO pokrenuti srce.
Jeste li gledali da li se dedi diže. Ali nije to ono što vi mislite da hoću da kažem, možda mu porastao pritisak.
Možda će i mene tako uskoro. Ako može rezervisao bih jedan Tuborg za tu priliku, može i Amstel, ma sve jedno, samo da je pivo. Ne mogu žestoko, ali ako baš mora...

Сад без зезања.
Потребно је покренути срце. Није га довољно само имати. Чему вам служи ако га никоме не дајете, ако куца једино за вас. То је као да га и немате. То је као да и нисте.
 
Sta si ti njegov tumac??!!!!

Od sve zajebanncije koju si istresao na ovoj temi a koje su priznajem bile duhovite sve dok nisi istresao svoju "mudrost".
Kazes: Nepostojanje nije aksiom.

Tacno..nije zato nemoj da ga uzimas kao aksiom. Nepostojanje je pseudopojam.

Dalje:
"Čovek je jednostavno pošao od početka reda."

Pocetak reda. Big Beng,,jel tako? Citam te kao knjigu. Bolje se vuci sa tom tvojom "mudroscu" na forum "prirodne nauke" ili natpriordne pojave. Ovde smetas.



Da li sam ja nacitan ili nisam nije tvoj problem.
Baš si mi skresao. Gde će ti duša?
Evo podvio sam rep i odoh.
Nemoj da ti posle bude žao.
 
Da, potrebno je SAMO pokrenuti srce.
Jeste li gledali da li se dedi diže. Ali nije to ono što vi mislite da hoću da kažem, možda mu porastao pritisak.
Možda će i mene tako uskoro. Ako može rezervisao bih jedan Tuborg za tu priliku, može i Amstel, ma sve jedno, samo da je pivo. Ne mogu žestoko, ali ako baš mora...

Сад без зезања.
Потребно је покренути срце. Није га довољно само имати. Чему вам служи ако га никоме не дајете, ако куца једино за вас. То је као да га и немате. То је као да и нисте.

Zbog cega je srce simbol dobrote i ljubavi a ne npr biceps ili triceps? Na kraju krajeva srce je samo jos jedan misic bas kao bilo koji drugo.
Nemoj neko da se poziva na to kako je srce bitnije od nekog drugog misica jer odrzava coveka zivim bla bla bla......eto bili bi mrtvi i bez jetre pa niko ne govori ....jetra ispunjenja ljubavlju,moja jetra radi samo za tebe....etc.
 
Zbog cega je srce simbol dobrote i ljubavi a ne npr biceps ili triceps? Na kraju krajeva srce je samo jos jedan misic bas kao bilo koji drugo.
Nemoj neko da se poziva na to kako je srce bitnije od nekog drugog misica jer odrzava coveka zivim bla bla bla......eto bili bi mrtvi i bez jetre pa niko ne govori ....jetra ispunjenja ljubavlju,moja jetra radi samo za tebe....etc.
Evo sad će čika da ti objani.
Da bi ti se digao, mora nešto da ga napumpa, da bi opet ti nekoga mogao da napumpaš.
Treba li da objašnjavam koliko je to bitno.
A nije pristojno uvek, naročito ne javno, da kažeš nekome(oj) kako bi mu (joj) dao onu stvar.
 

Back
Top