"KOSA"=dajte nam sunca !

bukvaxxl

Zainteresovan član
Poruka
439
Neverovatno kako smo mi mladi u svetu izmanipulisani.
Toboze ,obecano bogatstvo i slicne gluposti ,a programirani
zivi roboti bez svesti i savesti.Matore kesonje preuzeli nam sudbinu.
Verovatno nekakvi ****** bez porodice i dece.\
Pitam se dokle cemo biti pasivni .
Kako izgleda ,glupi nazovi umetnicki pokreti dignuti do neba,
a projekti kao "Nova Kosa" ,slabo dobili odjeka.

CENZURA i podmetanje nogu mladih.
Cini mi se jedno,moracemo uzeti stvar u svoje ruke.:rtfm:
 
Nedavno je bila premijera nove izvedbe, bio, sjajna. Nisi upucen u kulturna desavanja.

Признајем да нисам упућен у нову Косу, али у највама сам скапирао да се ради углавном о рестилизацији представе са краја 60-тих. То ми је скроз безвезе, у реду да се говори о данашњем времену, глобализацији, климатским променама, одласку у рат у Авганистан/Ирак - то су теме којима би се аутори Косе бавили да је она направљена данас!
 
mladi ce uvek da se bune, i uvek su se bunili

samo je ova globalizacija opasnija po mlade, nego bilo koji rezim do sada bilo gde, jednu trecinu regrutuje, jednu trecinu dovede u stanje zavisnosti, psihicke ili fizicke, a jednu trecinu kompromituje i potcenjuje
 
Признајем да нисам упућен у нову Косу, али у највама сам скапирао да се ради углавном о рестилизацији представе са краја 60-тих. То ми је скроз безвезе, у реду да се говори о данашњем времену, глобализацији, климатским променама, одласку у рат у Авганистан/Ирак - то су теме којима би се аутори Косе бавили да је она направљена данас!

Па управо је то и тема "нове" косе... Бергер је рецимо професор филозофије који води своје студенте на антиглобалистички протест...
Вреди погледати... (за једно 5 година када обични смртници идођу до карата...)
 
Па управо је то и тема "нове" косе... Бергер је рецимо професор филозофије који води своје студенте на антиглобалистички протест...
Вреди погледати... (за једно 5 година када обични смртници идођу до карата...)

Ок, признајем не знам, мада тема је интересантна и чини ми се да данас постоји мнооого више разлога за такву представу него на крају 60-тих!
 
Признајем да нисам упућен у нову Косу, али у највама сам скапирао да се ради углавном о рестилизацији представе са краја 60-тих. То ми је скроз безвезе, у реду да се говори о данашњем времену, глобализацији, климатским променама, одласку у рат у Авганистан/Ирак - то су теме којима би се аутори Косе бавили да је она направљена данас!

Наш народ је за све срочио неку изреку а конкретно за ново извођење старе и олињале "Косе" би било: " Мртвом магарцу дижу кур**!" :lol::lol::lol:

А иначе празилуковићи то зову РИМЕЈК.*..:hahaha:


*(енг.remake) малограђанска, скоројевићка туђица-срблиш у оптицају међу квази интелектуалцима
 
Poslednja izmena:
Наш народ је за све срочио неку изреку а конкретно за ново извођење старе и олињале "Косе" би било: " Мртвом магарцу дижу кур**!" :lol::lol::lol:

А иначе празилуковићи то зову РИМЕЈК.*..:hahaha:


*(енг.remake) малограђанска, скоројевићка туђица-срблиш у оптицају међу квази интелектуалцима

Ne samo da si ''strucnjak'' za psihologiju, nego si i ''strucnjak'' za engleski i srpski jezik.:rotf::rotf::rotf:
 
Па управо је то и тема "нове" косе... Бергер је рецимо професор филозофије који води своје студенте на антиглобалистички протест...
Вреди погледати... (за једно 5 година када обични смртници идођу до карата...)

Pazi ovog....Jasami Bicufin :lol:
Srbine, jel' se tako predstavljaš kad odeš u firmu? Probaj, možda ti sindikat završi za kartu...
:thumbdown:
 
Наш народ је за све срочио неку изреку а конкретно за ново извођење старе и олињале "Косе" би било: " Мртвом магарцу дижу кур**!" :lol::lol::lol:

А иначе празилуковићи то зову РИМЕЈК.*..:hahaha:


*(енг.remake) малограђанска, скоројевићка туђица-срблиш у оптицају међу квази интелектуалцима

dobro neko koristi anglizme , nego voli turcizme , svako prema afinitetima :mrgreen:
 
dobro neko koristi anglizme , nego voli turcizme , svako prema afinitetima :mrgreen:

Често употребљавам турцизме - нарочито када се зезам или када је нека наша реч преоштра и била би разлог за пријаву модераторима (сиктер, бре, итд.)

Проблем је што ови што данас убацују на накарадан начин енглеске речи у српски језик сматрају то по систему "Покондирене тикве" финоћом, то је проблем.
 

Back
Top