Vakcine

sada su ti svuda cene uglavnom iste

treba da primi protiv zaraznih bolesti vakcinu,pa posle mesec dana revakcinu(posle revakcine ide na godinu dana) (i nemoj da te prevare da treba dve revakcine pa da placas 3 vakcine ..)

i treba protiv besnila....al nju posle,kada zavrsi sa ovom za zarazne bolesti
 
Tačno, dva meseca zarazne bolesti, tri meseca revakcina, 4 meseca pa nadalje, najdalje do 6 meseci besnilo i čip. I jako je bitno oko nedelju dana pre svake vakcine dati štenetu tabletu/pastu/sirup protiv glista, doziranu prema kilaži.
 
Prvo, izvinjavam se ako je ova tema vec postojala. Htela bi nesto da vas pitam, pre nego sto odvedem psa na vakcinaciju. Ko ne zna, u pitanju je Shi Cu, 15.oktobra puni tri meseca. Primio je neku vakcinu (imate na slici koju), a mene zanima sad koju on treba da primi vakcinu i da li je to revakcinacija ili sta? Skroz sam pocetnik pa bi molila nekog iskusnog ili strucnog da mi objasni. Takodje me zanima kad se psi chipuju? I koliko kosta kod vas revakcinacija i chipovanje? I kad treba da mu se da ona tabletica za ciscenje od parazita?



Uploaded with ImageShack.us
 
Prvo, izvinjavam se ako je ova tema vec postojala. Htela bi nesto da vas pitam, pre nego sto odvedem psa na vakcinaciju. Ko ne zna, u pitanju je Shi Cu, 15.oktobra puni tri meseca. Primio je neku vakcinu (imate na slici koju), a mene zanima sad koju on treba da primi vakcinu i da li je to revakcinacija ili sta? Skroz sam pocetnik pa bi molila nekog iskusnog ili strucnog da mi objasni. Takodje me zanima kad se psi chipuju? I koliko kosta kod vas revakcinacija i chipovanje? I kad treba da mu se da ona tabletica za ciscenje od parazita?



Uploaded with ImageShack.us

Za to je strucnija mimi

Ali ovako, vakcinise se protiv besnila sa 3 meseca i tada moze i da se cipije i izvadi pasos;)
 
Zapravo, tableta protiv glista se daje 3-4 dana pre revakcine koju treba da primi tačno 4 nedelje posle prve. Odnesi veterinaru knjižicu da bi video protiv kojih je bolesti dosad zaštićeno štene i da bi procenio koju sad vakcinu treba da mu da. Cene variraju od veterinara do veterinara i od vakcine do vakcine, tu niko osim veterinara ne može da ti da konkretan odgovor.
 
u kragujevcu su ovake cene:
tabletice za gliste oko 100din.
vakcine i revakcina su oko 700-850din
cipovanje 200din
za besnilo 500din
a za pasos ne znam ni ja dal se placa :)
 
Znaci sad ce dobiti dve vakcine? Jednu protiv besnila i jednu revakcinu? Ako sam dobro razumela...
Necu ga sad cipovati, cipovacu ga sa 6 meseci, i onako nigde ne ide iz kuce jos uvek.
Danas sam joj dala cetvrtinu tableticce protiv glista, jedva je progutala, ispadala joj je par puta iz usta i onda sam se setila da uvaljam tableticu u pastetu i onda je najzad pojela valjda...E sad me interesuje, par sati posle tabletice dobila je malo redju stolicu, nije proliv samo je malo redja od obicne, da li je to normalno? Uzgred, danas se moj tata nasao strucan (pametuje) dao joj presno jaje da pojede jer mu je neko rekao da je to dobro za dlaku.Uzas zgrozila sam se, stene od 3 meseca da pije presno jaje..Sreca pa je mala Lea pojela samo malo, nije htela sve, bilo joj gadno (naravno).
 
Znaci sad ce dobiti dve vakcine? Jednu protiv besnila i jednu revakcinu? Ako sam dobro razumela...
Necu ga sad cipovati, cipovacu ga sa 6 meseci, i onako nigde ne ide iz kuce jos uvek.
Danas sam joj dala cetvrtinu tableticce protiv glista, jedva je progutala, ispadala joj je par puta iz usta i onda sam se setila da uvaljam tableticu u pastetu i onda je najzad pojela valjda...E sad me interesuje, par sati posle tabletice dobila je malo redju stolicu, nije proliv samo je malo redja od obicne, da li je to normalno? Uzgred, danas se moj tata nasao strucan (pametuje) dao joj presno jaje da pojede jer mu je neko rekao da je to dobro za dlaku.Uzas zgrozila sam se, stene od 3 meseca da pije presno jaje..Sreca pa je mala Lea pojela samo malo, nije htela sve, bilo joj gadno (naravno).

Pa, desava se sa to sa redjom stolicom, svakako treba da pazis da ne dobije proliv, onda je imala nekih problema sa glistama
 
Znaci sad ce dobiti dve vakcine? Jednu protiv besnila i jednu revakcinu? Ako sam dobro razumela...
Necu ga sad cipovati, cipovacu ga sa 6 meseci, i onako nigde ne ide iz kuce jos uvek.
Danas sam joj dala cetvrtinu tableticce protiv glista, jedva je progutala, ispadala joj je par puta iz usta i onda sam se setila da uvaljam tableticu u pastetu i onda je najzad pojela valjda...E sad me interesuje, par sati posle tabletice dobila je malo redju stolicu, nije proliv samo je malo redja od obicne, da li je to normalno? Uzgred, danas se moj tata nasao strucan (pametuje) dao joj presno jaje da pojede jer mu je neko rekao da je to dobro za dlaku.Uzas zgrozila sam se, stene od 3 meseca da pije presno jaje..Sreca pa je mala Lea pojela samo malo, nije htela sve, bilo joj gadno (naravno).
prvo ce sad dobiti revakcinu,i recice ti da ne smes da je izvodis par dana napolju jer kad joj da tu vakcinu pada joj imunitet i moze svakave bolesti da pokupi,pa morate u karantin par dana.i posle toga mozete u setnje do mile volje,a veterinar ce ti reci za koliko da dodjes za vakcinu za besnilo,ne daju se isti dan.
a to za stolicu skuvaj joj malo pirinca i da joj slobodno to da jede,mozes i vodicu u kojoj kuvas pirinac da joj das to smiruje stomak.
psi a ne samo setnci dobijaju zumance za sjaj dlake.moj pas moze da pojede sve ne gadi se uposte.
 
Moja Lea primila u utorak revakcinu, recite mi jel treba na nesto sad da obratim paznju ? Da li sme normalno da se kupa, iznosi napolje (jer je navikavam napolje u wc), ja znam samo da ne sme da bude u kontaktu sa drugim psima 15 dana, ima li jos nesto bitno?
 

Back
Top