Lov na kajmana

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Bese to pre par godina, negde iza Klarinesa, gde se reka Unare uliva u Karipsko more...

Tamo je jedna neopisivi lepa kserofitna priroda...Jedino oko rio Unare raste neverovatno gusto recno rastinje u kome skroviste nalaze ogromne anakonde, krokodili, prugasti somovi i pirane...Malo dalje su gusto izrasle sume palme zvane Moriche od koji Indijanci prave krov za svoje cabañe i churoate...

Jedan moj poznanik, Huan, stanovao je na samoj obali reke...

Svartio sam do njega na 2-3 dana, a on mi vec prvo vece predlozi da idemo da ulovimo nesto za jelo jer tamo bas nema blizu naokolo sela ni mesare...Iako ne volim lov, pristao sam.

Kada je sunce zaslo, a stisala se najezda puri-puri (to su jedva vidljivi insekti koji se tako stipaju da kao da ti vatra oprlji lice, ruke i nezasticene delove koze. Obicno najvise napadaju rano ujutro i kazno uvece) seli smo u Huanov gumeni camac dingi - ja, on i jos jedan indijanac koji je upravljao motor.

Ja sam imao jednu veliku bater lampu-reflektor, a Huan je sedeo na pramcu sa nekom starom puscerinom na kuglu...(Ne razumem se u puske)

Nije mi se svidelo koliko je camac bio mali, jos manje koliko je bio stabilan, ali nisam nista rekao da ne bih ispao kukavica....

Krenusmo tako uzvodno, a mrak je padao vrlo brzo (u tropskom pojasu mrak padne neverovatno brzo, a isto tako brzo i svane).

Vozili smo oko jedno sat, mozda sat i po....Bio je vec potpuni mrak, samo se od malo meseca i zvezda videla tamna povrsina teke koja je krivudala izmedju cudnog vodenog rastinja...Nigde naokolo od 50-ak i vise kilometara nije bilo ni zive duse...

Ugasili smo motor na camcu i pustili da nas reka nosi nizvodno...Indijanac je veslom drzao pravac...

Mirisale su orhideje, a vazduh je bio ispunjen veoma cudnim zvukovima insekata, nekakvih pticurina koje se nisu videle i nekim potpuno nedefinisanim sumovima...

Upalio sam mali reflektor i sarao sa njime po obali....Nista se nije videlo....Samo se odjednom zacu snazno buckanje...To su se vodena prasad (chiguire) poplasili i pobegli.....Nismo ih ni videli da bi Huan imao prlike da puca...

Malo zatim ugledasmo dva oka, crvena kao rubini: to je vava, mali krokodil od jedno metar i po duzine.....Njih ima jako mnogo i uskoro se videlo mnostvo malih uzarenih ociju kako iscekuju nesto u vodenom rastinju..

Zamislljao sam sta bi se desilo da se gumeni camac prevrne ili izduva...Nigde ne bi mogli da izadjemo jer rastinja na obali je bilo toliko da je pravilo istinski zivi zid...A cudnih stvorova je bilo toliko - za nepoverovati...I svi su bili gladni....Stresao sam se...

Nije bilo nicega na sta bi vredelo pucati....Vec sam pomilsio da cemo se vratiti bez ispaljenog metka...

Tada odjednom, kraj obale, zablistase dva veoma krupna crvena oka! Ne, to nije bila vava, to je bilo nesto mnogo, mnogo vece....."Kajman!" prosapta tiho Huan..." Veslaj prema njemu!" naredi Indijancu..

Cuh kako je repetirao pusku, a camac se lagano uputi u drezgu, prema obali....

Na moje cudjenje primetih da se i kajman lagano uputio prema camcu....Najezio sam se, ali nisam skidao reflektor sa njegovih krupnih, uzarenih ociju....

Rastojanje se smanjivalo....Huan je nisanio....Bili smo na desetak metara jedno od drugog...

Tada noc tropsku razreze snazan pucanj... Video sam lepo da je voda odskocila iza kajmanovih ociju, najmanje na jedan metar...Promasio je...Repetirao je brzo, pridigao se i ponovo opalio...Camac se strahovito zatresao i ja sam ispustio lampu koja se tog casa ugasila...Uto se slio i treci hitac....

Bio je takav mrak, sto kazu - kao testo...Prst pred okom se nije video...

Na desetak metara pored nas je nastalo takvo koprcanje, pljuskanje i lomljenje da mi se bukvalno digla kosa na glavi...

"Pali motor!" proderao se Huan, a sirotom Indijancu nije polazilo za rukom da ga upali, vec je trzao kanap unezvereno...Ja sam se bakcao oko lampe, ali uzalud. Nije htela da upali ponovo.

Ljuljali smo se i skoro je pocela da me hvata panika....Krokodil nije prestajao da bucka i to bas strasno, sve blize camcu......

Odjednom, motor upali...Indios dade gas do daske...Ne znam kako je video u mraku, ali prosto smo leteli kroz noc....Buckanje se udaljavalo....Huan je cutao...

Ni jednu rec nismo prozborili vise to vece....Prespavao sam u amaki i probudio se kada je sunce vec bilo visoko na nebu...

Sisao sam do obale i video da Indijo i Huan deru krokodila....Otisli su rano i doneli ga...Bio je dug oko 4 metra...Kazu da je bio mrtav, umotan u vodeno bilje....Drugi metak ga je pogodio tacno u glavu...

Toga dana snicle od kajmanovog repa su bile ukusnije nego ikad....
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ovo je chiguire, vodeno prase.

Meso mu je vrlo ukusno.

Naraste do 40 kg.

Najvise ga ima u mocvarnim ranicama - llanurama.

2mv-los-ll.jpg
 
пацовчина, ако мене питаш:confused:

Gico, nije to nista...

Ovde ima jedna zivotinja sto se zove Rabi pelado (Goli rep).

foto19_gde.jpg


Od njega je paprikas - prste da polizes!

Ima i jedna vodena zivotinja koja se zove lapa:

LAPA.JPG


Pecena je - pravi delikates!

Paprikas od iguane je takodje jako ukusan, a jaja su vrlo neobicnog ukusa i najbolji su afrodizijak:

green-iguana.jpg
 
не рисе да си лизо јаја игуани?!:eek:

:rotf:(не замери, ја сам са љиса, нисам баш нормалан, ал сам добронамеран) :D
 
не рисе да си лизо јаја игуани?!:eek:

:rotf:(не замери, ја сам са љиса, нисам баш нормалан, ал сам добронамеран) :D

:mrgreen:

Jesam, jeo sam jaja od iguane... Vise puta.

Znas li kako se dolazi do njih?

Uhvati se odrasla iguana, raspori se i izvade joj se jaja iz nje...

Zatim se iguana napuni suvim liscem i zasije!

I prezivi ovu operaciju!

A jaja se nakon toga skuvaju i cesto ih mali indijancici prodaju uz put...

Velicine su klikera, malo veceg.

Naravno, morao sam da stanem, kupim i probam...

Zaista su cudnog ukusa, ali nisu losa.

Znas sta mi se ne dopada: meso od Manati, vodene krave. (vidi google)

Ima tako ostar miris da nisam mogao da ga jedem.
 
Pitanje za moderatora na ovoj temi !:think:
Želim da znam zašto mi je obrisan post sa karanj ...m kajmana, a post od kolege sa lizanjem jaja na ovoj temi još uvek stoji :rtfm:
PS. šta je perverznije lizanje ili kar....e ?
unapred hvala :worth:
 
Ma nije to nista , meni obrisali deo gde pise o gramatici srpskog jezika... :hahaha::hahaha:

Tesko da ces dobiti razumno objasnjenje, posto brisu sta im se cefne, mozda nisu stigli do tih jaja.....sacekaj malo :hahaha::super:

:bye:
 

Back
Top