IFR i VFR LETENJE
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: IFR i VFR LETENJE

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano IFR i VFR LETENJE

Yo drustvo! Bavi li se neko letenjem (teorija, praksa, FS - svejedno)? Ja sam aktivan na tom polju (bar sam ranije bio aktivan; sad je sve u domenu iscitavanja literature vezane za IFR i VFR i letenja na FS2002). Ako neko ima nesto od literature ili nesto aktuelno (bilo sta, a da to pri tom nije Modlijeva "Skola letenja" i "Piste u noci" koje vec imam), moze da baci neku poruku. Evo jedno pitanjce: Koliko i sta znate o MLS (Microwave Landing System) koji se primenjuje umesto ILS na pistama kod kojih je okolna konfiguracija terena nepovoljna za ILS (ugao prilaza (GS) je veci od standardnog kod ILS)... Da vas cujem!

Pozdrav

Guest

Podrazumevano Re: IFR i VFR LETENJE

Mislim da MLS nije u upotrebi nigde u Evropi, a i da i u Americi biva prevazidjen razvojem satelitske navigacije (GPS-a). Ta tehnologija se bas i nije nesto extra pokazala u praksi. O njemu se uci u vazduhoplovnim skolama i na fakultetima, ali cisto onako deskriptivno i pokazno. Do literature je tesko doci, uvek bilo. Vidi po skriptarnicama Saobracajnog i Masinskog fakulteta i po nekim vojnim knjizarama. Pozdrav

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano

ja mogu da pomognem sa par karata prilaza nasim aerodromima, ali koliko sam video jedino su ok za FS98, u 2004 je navigacija uradjena ocajno (za jugoslaviju). Inace karte su iz knjige FS95 i potpruno su ok za letenje po Jugoslaviji...inacee nisam probao da instaliram scenario za Yu u 2004, a i mrzi me nesto....

Slične teme

1. Letenje sa zmajem!
    Autor RaDoXXX u forumu Ostali sportovi
    Odgovora: 69
    Poslednja poruka: 23.08.2016., 00:37
  2. letenje avionom
    Autor foqa u forumu Arhiva
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 05.04.2008., 15:37
  3. Preporuchite mi neko letenje...
    Autor strajo u forumu Video igre
    Odgovora: 11