MOLIM POMOĆ, večera za 12 osoba
Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: MOLIM POMOĆ, večera za 12 osoba

Zainteresovan član đurđevak (avatar)
    Učlanjen
    13.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    61
    Reputaciona moć
    36

Podrazumevano MOLIM POMOĆ, večera za 12 osoba

Molim da mi pomognete s prijedlozima i savjetima, pošto uživam čitajuću ovu temu i vidim da ste svi ovdje pravi umjetnici a meni fali iskustva i snalažljivosti...uskoro ću ugostiti 12 prijatelja na večeri, a kako sam ograničena s prostorom i veličinom stola...pomislila sam da je najbolje poslužiti nešto hladno..salate, tjestenine i sličnno tome...i tortu..molim vas ako netko ima volje i vremena da mi da par savjeta što bi bilo najbolje za pripremiti...HVALA....
    Poslednji put ažurirao/la smeh : 08.02.2010. u 18:45 Razlog: izmena naslova kako bi uputio na suštinu
    "...budan, ja kradem ono što drugi sanjaju..."

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5971

Podrazumevano Re: MOLIM POMOĆ

Uh nasi ljudovi su ''gurmani'' za tako nestomozes na pr palacinke filovane mesavinom kuvanog belog pileceg mesa..kiselih krastavchica..i pavlakom..to se malo u prezle uvalja i kratko proprzi..uz to tarator ili tzatziki..moze i ruska salata
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Učlanjen
    13.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    61
    Reputaciona moć
    36

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    Uh nasi ljudovi su ''gurmani'' za tako nestomozes na pr palacinke filovane mesavinom kuvanog belog pileceg mesa..kiselih krastavchica..i pavlakom..to se malo u prezle uvalja i kratko proprzi..uz to tarator ili tzatziki..moze i ruska salata
    HVALA...može li se služiti hladno...i ako može recept za tzatziki

Zainteresovan član mislioc (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    30

Postavi SHvedski sto

Reč je najmoćniji alat onome ko je naumio da stvara UNIVERZUM.

Veoma poznat smeh (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

Podrazumevano Re: MOLIM POMOĆ, večera za 12 osoba

Citat Original postavio đurđevak Pogledaj poruku
    Molim da mi pomognete s prijedlozima i savjetima, pošto uživam čitajuću ovu temu i vidim da ste svi ovdje pravi umjetnici a meni fali iskustva i snalažljivosti...uskoro ću ugostiti 12 prijatelja na večeri, a kako sam ograničena s prostorom i veličinom stola...pomislila sam da je najbolje poslužiti nešto hladno..salate, tjestenine i sličnno tome...i tortu..molim vas ako netko ima volje i vremena da mi da par savjeta što bi bilo najbolje za pripremiti...HVALA....
    Izbor je jako širok... daj nam neke konkretnije podatke: šta tvoji prijatelji vole da jedu, koja je tvoja (okvirno) ideja, da li hoćeš sve na "zalogajčiće", koliko vremena možeš da utrošiš na pripremu i, konačno, nije ni malo nevažno koliko (okvirno) sve to treba da košta (šta vredi da ti predložimo da poslužiš kanapee sa kavijarom, salatu od jastoga, jagnjentinu sa sosom od tartufa, ako nemaš nameru da potrošiš toliko novca... ili palačinke sa domaćim sirom a ti želiš nešto glamuroznije).
    Velika srca vole, mala traže da budu voljena

Učlanjen
    13.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    61
    Reputaciona moć
    36

Citat Original postavio smeh Pogledaj poruku
    Izbor je jako širok... daj nam neke konkretnije podatke: šta tvoji prijatelji vole da jedu, koja je tvoja (okvirno) ideja, da li hoćeš sve na "zalogajčiće", koliko vremena možeš da utrošiš na pripremu i, konačno, nije ni malo nevažno koliko (okvirno) sve to treba da košta (šta vredi da ti predložimo da poslužiš kanapee sa kavijarom, salatu od jastoga, jagnjentinu sa sosom od tartufa, ako nemaš nameru da potrošiš toliko novca... ili palačinke sa domaćim sirom a ti želiš nešto glamuroznije).
    ...evo, pokušat ću...to su mi prijateljice iz pjevačke skupine i u principu se izmjenjujemo s ugoščivanjem, tako da volimo isprobavati nešto novo, i uglavnom jedu sve..vremena imam koliko god mi treba(ne radim trenutno)...financije su mi prosjećne, pa se baš ne mogu razbacivati...imam svoje suhomensnate proizvode pa sam mislila to složiti i uz to neka hladna jela, torte ili salate...nešto tako...

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5971

HVALA...može li se služiti hladno...i ako može recept za tzatziki
    Da to se iskljucivo hladno jede..tzatziki je pavlaka+beli luk..beli biber..i rendani krastavac..da se dobro ocedi i sve spoji
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

...evo, pokušat ću...to su mi prijateljice iz pjevačke skupine i u principu se izmjenjujemo s ugoščivanjem, tako da volimo isprobavati nešto novo, i uglavnom jedu sve..vremena imam koliko god mi treba(ne radim trenutno)...financije su mi prosjećne, pa se baš ne mogu razbacivati...imam svoje suhomensnate proizvode pa sam mislila to složiti i uz to neka hladna jela, torte ili salate...nešto tako...
    Imaš odličnih recepata za slane torte i rolate. Na temi "Ćoše za slanoljupce" možeš naći jako puno sjajnih ideja za dekoraciju... i dosta recepata.
    Ja imam običaj da napravim rolate u raznim bojama (za "zeleni" ubaciš spanać, kad dodaš ispasiranu kuvanu šargarepu dobiješ nešto žuto/narandžasto, kad dodaš paradajz pire ili/i sitnu papriku ili pečenu crvenu, dobiješ crven)filuješ ih po ukusu: pavlaka/majonez, pavlaka/ajvar (ili paprika), sir/pavlaka... u fil možeš dodati i narendana kuvana jaja, sitno seckane krastavčiće, začine...
    Suhomesnate proizvode isečeš na tanke šnitove, testo namađeš pripremljenim filom, pa poređaš pripremljene šnitove npr šunke, po sredini poređaš npr. masline bez koštica (još bolje ako imaš one sa paprikom unutra) i pažljivo zaviješ u rolat. Ostaviš da se stegne isečeš na kriške i ređaš na tanjir.
    Suhomesnato može i da se isecka sitno u fil i samo namaže... a po sredini može da ide npr. barena šargarepa ili kiseli krastavčići. dalji postupak je isti.
    Takođe možeš nešto drugo od tog suhomesnatog iseći na šnitove i uviti u rolnice, premazati rolat filom, poređati tanke šnitove nekog tvrđeg sira i poređati po sredini rolnice suhomesnatog (ako imaš neke tanje kobasice, mogu one umesto uvijenih šnitova).
    Ovi rolati su mi prvi pali na pamet. Naravno da tu ima milion ideja i ja za takvu priliku obično razmišljam šta da ne napravim... kako ne bi bilo previše hrane.
    naravno, uvek možeš lepo iseći i poređati to domaće suhomesnato i napraviti neko domaće pecivo umesto hleba, odati sir i salate i time poslužiti goste.

Domaćin zeljena (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    83
    Reputaciona moć
    70

Ja ti slobodno mogu preporuciti salatu sa karijem,danas sam je postavila na temi salate,nije mnogo skupa,a jako je ukusna i izdasna,ja je pravim za vece skupove,rodjendane i tako to...
    Mozes i pohovane palacinke,pa da ih punis recimo pecurkama,sunkom,sirom,cime god pomislis,preko tartar sos i to ti je super...

Teta Ira nije na forumu
    sred bure oluje i nedaca svih biti vedar nasmejan i tih najveca je umetnost na svetu
    Domaćin Teta Ira (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    77

Na cosetu za slanoljupce ces naci gomilu divnih recepata i nacina na koji je to sve servirano pa ti prema svojim mogucnostima i zeljama izaberi sta ti se svidja, a za sve sto ti nije jasno pitaj nas.
    Na tortama isto ima puno odlicnih recepata za torte.

Primećen član askica (avatar)
    Učlanjen
    03.10.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    38

zasta god da se odlucis bilo slano ili slatko neces promasiti jer ovde su stvarno odlicni recepti od svih ovih izvrsnih dama

Učlanjen
    13.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    61
    Reputaciona moć
    36

PUNO HVALA SVIMA, DIVNI STE...PUNO STE MI POMOGLI...JAVIT ĆU VAM KAKO JE PROŠLO...JOŠ DA MI PREPORUČITE NEKO VINO...CRNO, ILI BIJELO...I TAKO TO...
    HTJELA BIH DA ISPADNE DOBRO, JER SAM DO SAD BILA NA NEKOLIKO TAKVIH VEČERA KOD PRIJATELJICA I BILO JE RAZNOVRSNO I PREKRASNO, PA SE NE BIH HTJELA OSRAMOTITI...

Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

PUNO HVALA SVIMA, DIVNI STE...PUNO STE MI POMOGLI...JAVIT ĆU VAM KAKO JE PROŠLO...JOŠ DA MI PREPORUČITE NEKO VINO...CRNO, ILI BIJELO...I TAKO TO...
    HTJELA BIH DA ISPADNE DOBRO, JER SAM DO SAD BILA NA NEKOLIKO TAKVIH VEČERA KOD PRIJATELJICA I BILO JE RAZNOVRSNO I PREKRASNO, PA SE NE BIH HTJELA OSRAMOTITI...
    Kad budeš tačno znala šta ćeš poslužiti - javi se sa okvirnim jelovnikom, pa ćemo videti i šta za piće.
    ne brini... ovde je najveća većina učesnika maksimalno dobronamerna.

PS Ako hoćeš, pređi na temu "torte, recepti saveti, ideje" pa da ti pomognemo i oko izbora torte

Učlanjen
    13.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    61
    Reputaciona moć
    36

EVO KAKO SAM ZAMISLILA...na jedan oval složiti kulin, šunku, suhi vrat...sir...i tako to,a uz to ove slane rolade mi izgledaju fantastično, i negdje sam pronašla recept za slanu tortu...i možda nekoliko salata npr. francusku, mimoza i još neku s tijestom...što se tiće torti , to mi je malo veći problem jer sam vještija u pripremi slanih jela...kolači i torte mi baš ne idu...ali , pronaći ću već nešto što nije jako zahtjevno....

Ističe se msneki (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    108

EVO KAKO SAM ZAMISLILA...na jedan oval složiti kulin, šunku, suhi vrat...sir...i tako to,a uz to ove slane rolade mi izgledaju fantastično, i negdje sam pronašla recept za slanu tortu...i možda nekoliko salata npr. francusku, mimoza i još neku s tijestom...što se tiće torti , to mi je malo veći problem jer sam vještija u pripremi slanih jela...kolači i torte mi baš ne idu...ali , pronaći ću već nešto što nije jako zahtjevno....
    Vidiš kako si lepo rešila problem.
    Ja bih ti samo, kao iskusna domaćica, koja godinama sprema za veći broj gostiju odjednom, skrenula pažnju na nešto što izgleda zanovetno a jako pomaže. To je. Kod izbora jela vodi računa šta se jede hladno a može da stoji a šta nevalja da stoji (svi riblji specijaliteti iako se jedu hladni ne bi trebalo da stoje već da se konzumiraju isti dan). To ti je vrlo važno zbog redosleda spremanja. Ja doduše napravim spisak svih stravi koje spremama a onda pored napišem raspored spremanja i to počnem od jela koja se pripremaju na dan serviranja, pa idem unazad. Tako sam sigurna prvo da nešto neću da zaboravim da kupim, (opet imaš namirnica koje ne možeš kupuješ ranije) a onda imam dovoljno vremena da spremim sve što treba, jer znam kada treba da počnem sa spremanjem.

Ako sam udavila izvini, htela sam samo da pomognem.
    Poslednji put ažurirao/la msneki : 09.02.2010. u 16:12
    Samo vas gledam

Domaćin unchi (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    75

ovo moram da podrzim ovako..ne daju mi da dam bonu za ovo trenutno...mislim kazem zato sto i moja majka isto tako pravi raspored..ona relativno cesto priprema vecere za prijatelje..i uvek postavlja svedski sto i uvek ima takav spisak kad se sta pravi i sl...ja jos nisam imala priliku za preveliki br. ljudi bas da spremam, ali i kad budem (mislim kad nam se okolina pozeni i poudava pa da dolaze na tu vrstu vecerica u vecem br), ovakav nacin cu svakako da pratim...
    Na kraju sve bude u redu...ako nije sve u redu, znaci da jos uvek nije KRAJ

Teta Ira nije na forumu
    sred bure oluje i nedaca svih biti vedar nasmejan i tih najveca je umetnost na svetu
    Domaćin Teta Ira (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    77

Unchi ja nisam bila tvoje srece. Iako sam se prva udala od celog mog drustva kod mene je bilo kao na autobuskoj stanici. Dolazilo se i dan i noc. Lepo mi spavamo a prijatelji nam banu u 3 nocu. Kao bili u gradu pa svratili, a mi smo tada stanovali blizu tebe u Zarkovu. bas im je bilo usput I tako stalno. Napekla sam se pita i pita a o drugom da ne govorim.
    I sada malo malo imam drustvo.

Domaćin unchi (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    75

nije Vam bilo dosadno svakako
    ja spremam tako za kumove ili sestree kada dodju i sl...i nekako je sada pola - pola nesto parovi nesto nisu, pa su im te kao vecerice i sl ozbiljne
    Na kraju sve bude u redu...ako nije sve u redu, znaci da jos uvek nije KRAJ

Ističe se msneki (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    108

Što se iznenadnih gostiju tiče tu smo,dok smo bili mladi ja i moj mm, bili među prvima koji su se venčali a živeli sami. Društvo je dolazilo non stop, što kaže Teta Ira kao na autobuskoj stanici. To su mi bila najlepša druženja. E onda se spremalo šta se imalo (a nije bilo puno). najčešće su bile police (krompir na pola pa u rernu), kups slata, ajvar. Pravile se pite i pizze na tone od svega (sira, krompira, kupusa...). Od slatkiša pored pudinga, sutlijaša, palačinaka i koha, jaja bila dzabe pa se mesio i domaći keks...Eh, kako smo sr družili i drućili. Još pričamo o tome..

Međutim spremiti ručak ili večeru, pa i švedski sto za 20-tek osoba ,uz sve druge obaveze, nije baš šala.
    Samo vas gledam

Učlanjen
    13.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    61
    Reputaciona moć
    36

Citat Original postavio msneki Pogledaj poruku
    Vidiš kako si lepo rešila problem.
    Ja bih ti samo, kao iskusna domaćica, koja godinama sprema za veći broj gostiju odjednom, skrenula pažnju na nešto što izgleda zanovetno a jako pomaže. To je. Kod izbora jela vodi računa šta se jede hladno a može da stoji a šta nevalja da stoji (svi riblji specijaliteti iako se jedu hladni ne bi trebalo da stoje već da se konzumiraju isti dan). To ti je vrlo važno zbog redosleda spremanja. Ja doduše napravim spisak svih stravi koje spremama a onda pored napišem raspored spremanja i to počnem od jela koja se pripremaju na dan serviranja, pa idem unazad. Tako sam sigurna prvo da nešto neću da zaboravim da kupim, (opet imaš namirnica koje ne možeš kupuješ ranije) a onda imam dovoljno vremena da spremim sve što treba, jer znam kada treba da počnem sa spremanjem.

Ako sam udavila izvini, htela sam samo da pomognem.
    nisi udavila, naravno...sve mi je ovo super, hvala vam...ako uspijem i slikat ću pa ću već nekako postavit fotke...što mislite o torti JAPANSKI VJETAR za ovu prigodu...

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    662

nisi udavila, naravno...sve mi je ovo super, hvala vam...ako uspijem i slikat ću pa ću već nekako postavit fotke...što mislite o torti JAPANSKI VJETAR za ovu prigodu...

Moze za tortu,ali ne preteruj sa ljutim paparicicama u slanisima da ne bude crveni vetar.

Aktivan član
    Učlanjen
    26.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    Da to se iskljucivo hladno jede..tzatziki je pavlaka+beli luk..beli biber..i rendani krastavac..da se dobro ocedi i sve spoji
    Originalni recept ima i mirodjiju,samo da dodam to je grcka salata a posto tamo zivim uGr znam!

Učlanjen
    13.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    61
    Reputaciona moć
    36

Citat Original postavio Mirko_212 Pogledaj poruku
    Moze za tortu,ali ne preteruj sa ljutim paparicicama u slanisima da ne bude crveni vetar.
    ha,ha,,neću...pazit ću...još neka mi netko preporući vino...ili nešto drugo, crno ili bijelo..pivo...šta najbolje ide uz takav meni...

Slične teme

1. Molim, ali molim Vas za pomoć!
    Autor Stars111 u forumu Web dizajn
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.03.2008., 11:39
  2. pomoc molim vas
    Autor NEMOGUCE RADOZNALA u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 19.06.2006., 01:02
  3. Pomoc molim vas...
    Autor Milos87 u forumu Azija, Afrika i Australija