EON #2

alien

Primećen član
Poruka
629
Dakle, drugi broj EON-a, šabačkog strip magazina. Nekoliko zapažanja...

Kvalitet štampe i papira za mene je zadovoljavajući. Grafička obrada mogla bi da bude bolja, ali nema veze. Veliku zamerku imam na pravopisne greške u pojedinim stripovima, kojih ima mnogo. Urednici bi morali na to da obrate više pažnje u narednim brojevima.

Sada, da pređem na sadržaj.
Priče iz prapostojbine - Pokušaj da se napravi domaći humoristički strip serijal (nešto kao naš Asterix?). Po mom mišljenju, ne sasvim uspeo. Osrednji crtež, ne naročito duhovit scenario.
Za kim zvona zvone - Još jedan interesantan pokušaj, ali prilično nejasan. Malo horora, malo noir, malo humoristično... Crtež prilično neizgrađen. Kao da se ugleda na Minjolu, ali ne baš uspešno.
Bebisiter - Ne vidim smisao u scenariju, a crtež je odvratan. Najgori strip u ovom broju.
Mixi - Ovo mi se već sviđa. Crtež nadahnut tehno estetikom, precizno izveden, lepo složen tekst, smislen scenario. Jako dobro.
Is this - Od ove dvojice autora (Stojanović i Banković) već sam video znatno bolje stvari. Zaista se nadam da je ovo neki strip koji je zaostao iz ranijih faza njihovog rada.
Potraga - Nešto kao kvazi-filozofski polu-andergraund. Nešto kvazi i polu.
Krahan - Parodija na Rahana (da li se uopšte sećate tog stripa?), verovatno pod uticajem nedavno objavljenog Krana. I još jednom slab crtež koji je na momente mučno gledati, a pritom se udružio sa smornim gegovima.
Mica sa Marsa - Ovaj autor možda i nije neki crtač, ali zato jeste duhovit. U tolikoj masi ''humorističkih'' stripova najzad neki koji taj naziv zaslužuje.
Balada o Mao Cedungu - Scenario sa smislom, crtež sa stilom, autorski zreo. Od mene dobija visoku ocenu.
Ko to tamo peva - Sličan komentar kao i za ''Is this''.
Lele mene, Kuči - Isti komentar. Iritirajuće je u ovom stripu je što je geg ideja, koja praktično može da se sabije u jedan kaiš, razvučena na dve strane. I najbolji vic smori ako se predugo priča.

Tekstovi o strip knjigama i vodič kroz internet su OK, mada upućen čitalac većinu napisanih stvari već zna.

Toliko.
 

Back
Top