EON #2
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: EON #2

Primećen član
    Učlanjen
    05.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano EON #2

Dakle, drugi broj EON-a, šabačkog strip magazina. Nekoliko zapažanja...

Kvalitet štampe i papira za mene je zadovoljavajući. Grafička obrada mogla bi da bude bolja, ali nema veze. Veliku zamerku imam na pravopisne greške u pojedinim stripovima, kojih ima mnogo. Urednici bi morali na to da obrate više pažnje u narednim brojevima.

Sada, da pređem na sadržaj.
    Priče iz prapostojbine - Pokušaj da se napravi domaći humoristički strip serijal (nešto kao naš Asterix?). Po mom mišljenju, ne sasvim uspeo. Osrednji crtež, ne naročito duhovit scenario.
    Za kim zvona zvone - Još jedan interesantan pokušaj, ali prilično nejasan. Malo horora, malo noir, malo humoristično... Crtež prilično neizgrađen. Kao da se ugleda na Minjolu, ali ne baš uspešno.
    Bebisiter - Ne vidim smisao u scenariju, a crtež je odvratan. Najgori strip u ovom broju.
    Mixi - Ovo mi se već sviđa. Crtež nadahnut tehno estetikom, precizno izveden, lepo složen tekst, smislen scenario. Jako dobro.
    Is this - Od ove dvojice autora (Stojanović i Banković) već sam video znatno bolje stvari. Zaista se nadam da je ovo neki strip koji je zaostao iz ranijih faza njihovog rada.
    Potraga - Nešto kao kvazi-filozofski polu-andergraund. Nešto kvazi i polu.
    Krahan - Parodija na Rahana (da li se uopšte sećate tog stripa?), verovatno pod uticajem nedavno objavljenog Krana. I još jednom slab crtež koji je na momente mučno gledati, a pritom se udružio sa smornim gegovima.
    Mica sa Marsa - Ovaj autor možda i nije neki crtač, ali zato jeste duhovit. U tolikoj masi ''humorističkih'' stripova najzad neki koji taj naziv zaslužuje.
    Balada o Mao Cedungu - Scenario sa smislom, crtež sa stilom, autorski zreo. Od mene dobija visoku ocenu.
    Ko to tamo peva - Sličan komentar kao i za ''Is this''.
    Lele mene, Kuči - Isti komentar. Iritirajuće je u ovom stripu je što je geg ideja, koja praktično može da se sabije u jedan kaiš, razvučena na dve strane. I najbolji vic smori ako se predugo priča.

Tekstovi o strip knjigama i vodič kroz internet su OK, mada upućen čitalac većinu napisanih stvari već zna.

Toliko.

Guest

Podrazumevano Re: EON #2

ma, kad je to izaslo. ja te eone vidjam svako malo, razlicite brojeve, razlicite formate... jel' moguce da postoji jos neki eon????

Primećen član
    Učlanjen
    05.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Mislim da su do sada izašli brojevi 0 (probni broj), 1 i 2. Ovaj poslednji je na manjem formatu.

gst
    Guest

Podrazumevano

gde mogu da se nadju do sad izasli brojevi?

Primećen član
    Učlanjen
    05.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Možda u Beopolisu. Mada, nisam siguran da ima svih brojeva.

Primećen član ender (avatar)
    Učlanjen
    08.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Mislim da imam neke stare Eon-e, ali to ce slabo da se prodaje

Primećen član
    Učlanjen
    05.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Citat Original postavio ender
    Naravno da se slabo prodaje kad većina stripova jedva zadovoljava najnižu granicu kvaliteta potrebnog za objavljivanje.

Primećen član ender (avatar)
    Učlanjen
    08.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Citat Original postavio alien
    Citat Original postavio ender
    Naravno da se slabo prodaje kad većina stripova jedva zadovoljava najnižu granicu kvaliteta potrebnog za objavljivanje.
    Pa tako je kako je bice bolje valjda

Primećen član
    Učlanjen
    05.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Biće bolje ako se autori bolje odazovu, a i redakcija bi mogla da prestane da gura neke njihove lokalne autore koji nisu primer kvaliteta.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •