Poker

Tipkaros

Aktivan član
Poruka
1.471
Ako poker nije kultna stvar, onda ne znam sta jeste... :D
Evo, interesuju me nekoliko stvari:
1) Ima li ovde profesionalnih igraca?
2) Ima li amatera koji vole da igraju u pare i koju vrstu pokera igraju?
3) Znate li da igrate Texas Hold'em?
4) Da li uopste znate sta je Texas Hold'em? :D
5) Da li neko zna neku dobru knjigu o pokeru i gde ima da se kupi...
6) Naravno, dodajte sta hocete... :)

Njoy..
 
Mogo bi neki strasni pokeraš i da nam oda neku pokerašku tajnu ili trik...
Evo šta kaže glumac James Woods...
Sreća ili ne...?

Možda sam jedan od retkih poker igrača koji u biti veruju kako ne postoji nešto poput loše sreće. Možete biti na udaru matematike i verovatnoće, ali to nije pitanje sreće. Tokom perioda igrate loše. Verujte mi, bez ikakve sumnje, nije bitan uticaj sreće.
Jedino razmišljajte koliko loše igrate i ništa više. Što pre to shvatite veće su šanse da ćete se vratiti na stazu uspeha. Kada god sam u lošem periodu, učiniću jednostavnu stvar, svaki put, i ponovo sam u igri. BUDITE SAMOKRITIČNI!
Iako suludo zvuči, budite samokritični sve dok ne osetite nelagodnost. Zatim dodajte poveću dozu strpljenja i discipline. Budite sigurni,nemojte igrati ruku dok niste uvereni kako je igra barem izjednačena. Nakon toga, postavljajte male uloge i ne požurujte – igrate tipičan školski poker.
Prva stranica svakog poker priručnika: «... igrajte umereno, povremeno agresivno uz strpljenje i disciplinu.» Nemojte pratiti na A-10, bez malih parova u početnom periodu, bla, bla, bla, stvar je jednostavna.

Igrajte svoju igru, dodatna sreća uviek je dobrodošla.
 
Ako poker nije kultna stvar, onda ne znam sta jeste... :D
Evo, interesuju me nekoliko stvari:
1) Ima li ovde profesionalnih igraca?
2) Ima li amatera koji vole da igraju u pare i koju vrstu pokera igraju?
3) Znate li da igrate Texas Hold'em?
4) Da li uopste znate sta je Texas Hold'em? :D
5) Da li neko zna neku dobru knjigu o pokeru i gde ima da se kupi...
6) Naravno, dodajte sta hocete... :)

Njoy..
ima nas pokerasa...koliko hoces....deca se regrutuju,gledaju pre podne na dsf-u...poker -stars....itd...
upravo sam veceras dobio jedan turnir u texas holdemu...bilo mi je treci put da igram turnir,obicno igram "kes gem"...inace vlasnik sam poker kluba...hm...recimo dobro poznatog u kockarskim krugovima...
...imas sve o pokeru,na internetu...knjige pravila i td...
 
kod pokera ili kod svih igara na srecu,odlucuje upravo sreca....mada pravi igraci vremenom pocinju da osecaju stomakom...mastoviti,agresivni....koriste svaku sitnicu ili slabost saigraca...ali opet ako nemaju srece.....nista...
...inace ne savetujem da se ucite...to je djavolje kolo...poznajem previse ljugi koje je kocka unistila ...ima pametniji stvari..ja moram da igram,to mi je u neku ruku kao posao...
 
kod pokera ili kod svih igara na srecu,odlucuje upravo sreca....mada pravi igraci vremenom pocinju da osecaju stomakom...mastoviti,agresivni....koriste svaku sitnicu ili slabost saigraca...ali opet ako nemaju srece.....nista...
...inace ne savetujem da se ucite...to je djavolje kolo...poznajem previse ljugi koje je kocka unistila ...ima pametniji stvari..ja moram da igram,to mi je u neku ruku kao posao...


...kod pokera ili kod svih igara na srecu ."
-SASVIM POGRESNO !
Poker je nadmetanje, strast, varka, prljavstina, vremenski bezdan i 'Lakanovo-ogledalo" licnosti ... sreca je samo pri 'kupovini' , a i skartiranju ...

Sreca je sto me to vise ne interesuje jer je proslost ...zbog tog 'hira' , apsolventski staz mi se bio oduzio ...tjesi me samo slucaj cijenjenog profesora i matematickog 'madjionicara ' Djura Kurepe , kad je zavrsavao studije na Sorboni sa kasnjenjem od dvije godine/ ovo se ne vadim / ...svemu su me roditelji ucili ali ne i da postoji Poker "...samo sto zahvaljujuci toj Igri , Profesor je napisao "Teoriju igara "....
 
lol, trebam da naucim da igram poker za naredna 2 dana, a ne znam koja su pravila onog hold'em pokera. Igrao sam neshto preko neta, ali uvek gubim novac. Koja su pravila, kako se igra, znam za ono call, check i fold sta znace, kada se ulaze i koliko, nego mi nisu jasna ona pravila karti kako koja karta pobeduje i to?! Hvala svima :)
 
lol, trebam da naucim da igram poker za naredna 2 dana, a ne znam koja su pravila onog hold'em pokera. Igrao sam neshto preko neta, ali uvek gubim novac. Koja su pravila, kako se igra, znam za ono call, check i fold sta znace, kada se ulaze i koliko, nego mi nisu jasna ona pravila karti kako koja karta pobeduje i to?! Hvala svima :)


  1. Nemate ništa, tj. sve različite, pobeđuje najjača karta (kec, pop, dama, unter.....)
  2. 1 par, pobeđuje najjači par (kečevi, popovi.....)
  3. 2 para, pobeđuje onaj sa jačim parom (par kečeva i dvojki, je jače od para popova i dami)
  4. Triling, naravno da pobeđuje jači.
  5. Kenta, poređane karte redom, pobeđuje onaj čija se kenta završava sa najjačom kartom.
  6. Fleš, 5 karata u istoj boji bez reda (ako dvoje imaju fleš, najjača karta se gleda)
  7. Ful, pobeđuje jači triling iz fula.
  8. Poker, pobeđuje jači poker.
  9. Stright Fleš, je ustvari kenta u boji i pobeđuje onaj kome se takva kenta završava najjačom kartom.
  10. Royal Stright Fleš je izdvojen kao zaseban, čisto da se ovekoveči nečija pobeda onako kraljevski, inače je to kenta u boji od desetke do keca.

Vidi, mo'š ti pravila naučiti za 10 minuta, a učiti igrati ceo život i opet ga ne'š znati!
Ako igraš razonode radi OK, ali ako Češ zaozbiljski, onDak za početak spremi
ogromnu količinu što evAra, što dinara .... mada se i na piksli može dobro zaraditi :lol::lol:!!
 

  1. .... mada se i na piksli može dobro zaraditi :lol::lol:!!


  1. ..pa da probam:cool:
    novac.jpg
 
Ako poker nije kultna stvar, onda ne znam sta jeste... :D
Evo, interesuju me nekoliko stvari:
1) Ima li ovde profesionalnih igraca?
2) Ima li amatera koji vole da igraju u pare i koju vrstu pokera igraju?
3) Znate li da igrate Texas Hold'em?
4) Da li uopste znate sta je Texas Hold'em? :D
5) Da li neko zna neku dobru knjigu o pokeru i gde ima da se kupi...
6) Naravno, dodajte sta hocete... :)

Njoy..

Igram sa drustvom s vremena na vreme. Texas Holdem Unlimited naravno! Igra se u kesh. Odredimo koliki su ulozi pre partije, podele se chipovi i ko pobedi uzima sve! :D
Zna li neko od vas gde se mogu kupiti chipovi, ovi nasi su sranje! :(
 
Ako poker nije kultna stvar, onda ne znam sta jeste... :D
Evo, interesuju me nekoliko stvari:
1) Ima li ovde profesionalnih igraca?
2) Ima li amatera koji vole da igraju u pare i koju vrstu pokera igraju?
3) Znate li da igrate Texas Hold'em?
4) Da li uopste znate sta je Texas Hold'em? :D
5) Da li neko zna neku dobru knjigu o pokeru i gde ima da se kupi...
6) Naravno, dodajte sta hocete... :)

Njoy..

Covece,ja obozavam Texas Hold'em...
Igram ga kad god mogu,ako hoces mozemo da se dogovorimo da bacimo koju partiju...
 
Prvi put čujem za to...
Kako se to igra,koja su pravila i u čemu se pravila razlikuju od klasičnog pokera?:)

ja ne znam da li neko u svetu uopste igra klasicni poker. :eek:

Texas holdem se dosta razlikuje i mnogo je napetiji i neizvesniji. Svaki igrac dobija po 2 karte. Zatim se ulazhe, kada svi isprate na stolu se okrecu 3 karte koje svi mogu da vide, onda opet ide ulaganje i okrece se jedna karta. Taj se postupak ponavlja jos jednom posle sve dok na stolu ne bude 5 karata i ko ima najjacu kombinaciju od 5 karata na stolu pobedjuje!
Komplikovano mi je da ti ovako objasnim preko neta, ali su pravila generalno laka! ;)
 

Back
Top