kako da dovezem auto iz Nemacke sa Srpskim pasosem... ?

Koja_86

Početnik
Poruka
32
E ovako prijatelji,ja sam se malo raspitivao ali mi je ostalo i sa vama da se konsultujem,koji imate iskustva sa tim. Planiram da dovezem neki stariji auto iz nemacke (ima dosta jeftinih na www.mobile.de ) Na primer nekog golfa 3 1994 god kojeg bi ja ovde koristio za delove posle. E sada,odem ja u Nemacku,posto imam novi biometrijski pasos,medjunarodnu vozacku dozvolu, registrujem auto na 15 dana na moje ime, uzmem probne tablice,i doteram ga u Srbiju. To je moj plan,ja sam se raspitivao i mnogi su mi rekli da to nije moglo dok smo bili u viznom rezimu ali da je sada dozvoljeno da nemacki auto registrujes na svoje ime i vozis ga normalno sa medjunarodnom dozvolom? VASE MISLJENJE???
 
Zanimljiva tema.

Mene interesuje nesto drugo.

Svako ima prava da kupi bilo gde bilo sta bez obzira na godinu proizvodnje i da (recimo u nemackoj) izvadi ZOLL tablice, sedne u auto i krene u srbiju.

E sad,


Sta se desava kad se obican gradjanin sa biometrijskim pasosem pojavi na srpskoj granici u autu sa ZOLL tablicama, za koji uopste nema nameru da ga registruje nego da ga koristi za delove.

Kakav je tu dalje postupak ???

Ima li neko iskistva sa tim ?
 
Aj šibnite neki link sa tim slovenačkim polovnjacima:mrgreen:

po meni jedino sto je bitno kod svakog auta , nije uopste godiste, vec iskljucivo kilometraza. samim tim kupovina iz nemacke je nepovoljna jer je poznato da je nemacka ogromna zemlja i nemci prelaze za nas srbe ogromne kilometraze, od 30 do 50.000 godisnje.

mislim da je daleko bolje kupovati automobile iz neke manje evropske zemlje kao sto je recimo slovenija, ceska, slovacka , madjarska pa i rumunija.
 
Ja sam jedno vreme radio u Sloveniji i mogao sam da registrujem auto na svoje ime teko posto sam dobio radnu vizu,tj.bivanje u Slo.Postoji mogucnost uzimanja takozvanih zoll tablica,koje vrede nedelju dana ali nisam siguran da sa njima moze da se ide preko granice te drzave.

pa col tablice upravo i sluze za to. da prevezes auto iz jedne drzave u drugu.
 
Zanimljiva tema.

Mene interesuje nesto drugo.

Svako ima prava da kupi bilo gde bilo sta bez obzira na godinu proizvodnje i da (recimo u nemackoj) izvadi ZOLL tablice, sedne u auto i krene u srbiju.

E sad,


Sta se desava kad se obican gradjanin sa biometrijskim pasosem pojavi na srpskoj granici u autu sa ZOLL tablicama, za koji uopste nema nameru da ga registruje nego da ga koristi za delove.

Kakav je tu dalje postupak ???

Ima li neko iskistva sa tim ?

Ako te pita dje ga ceras, kazes na Kosovo i miran si. Ili mu napravi propratne papire uidji sa njim u CG a onda sjutradan se vrati nazad. Na Gostun carnici svakojako veze s' mozgom nemaju.
 

Back
Top